Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zielono

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O zielono

  • Urodziny 05.04.1999

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    rokowo
  • Kod pocztowy
    58-595
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

zielono's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Koledzy, a co myślicie o zestawie http://allegro.pl/kolektory-sloneczn...623517466.html Nosze się zamiarem ale nie wiem co to warte. Nic nie pisze o uzysku energetycznym. Chcąc zwiększyć wydajność tego zestawu chciałbym go rozwinąć o dodatkowe 10 rur czyli do 40 rur próżniowych z tym ze w okresie maj-sierpień połowa zestawu byłaby zasłonięta roletą.
  2. Koledzy, a co myślicie o zestawie http://allegro.pl/kolektory-sloneczn...623517466.html Nosze się zamiarem ale nie wiem co to warte. Nic nie pisze o uzysku energetycznym. Chcąc zwiększyć wydajność tego zestawu chciałbym go rozwinąć o dodatkowe 10 rur czyli do 40 rur próżniowych z tym ze w okresie maj-sierpień połowa zestawu byłaby zasłonięta roletą.
  3. Koledzy, a co myślicie o zestawie http://allegro.pl/kolektory-sloneczn...623517466.html Nosze się zamiarem ale nie wiem co to warte. Nic nie pisze o uzysku energetycznym. Chcąc zwiększyć wydajność tego zestawu chciałbym go rozwinąć o dodatkowe 10 rur czyli do 40 rur próżniowych z tym ze w okresie maj-sierpień połowa zestawu wyłaby zasłonięta roletą.
  4. Koledzy, a co myślicie o zestawie http://allegro.pl/kolektory-sloneczne-zestaw-solarny-300l-30-rur-i1623517466.html Nosze się zamiarem ale nie wiem co to warte. Nic nie pisze o uzysku energetycznym. Chcąc zwiększyć wydajność tego zestawu chciałbym go rozwinąć o dodatkowe 10 rur czyli do 40 rur próżniowych z tym ze w okresie maj-sierpień połowa zestawu wyłaby zasłonięta roletą.
  5. A odnośnie Aquasystemów znów mam wątpliwości bo płynem roboczym jest ...woda. Ułatwia to napewo sprawę wspomagania ogrzewania domu - można system wpiąć bezpośrednio w ogrzewanie. Zbiornik /wymiennik jest mniejszej pojemności ale znów pytanie czy latem nie wyleci to wszystko w kosmos a zimą nie zamarznie - producent zapewnia że nie ale jakoś kiepsko widzę ten system zimą..... -20 mrozu i śnieg, zachmurzenie i co by nie tylko. Latem znów przy wymienniku o połowę mniejszym niż normalnie stosowanym co się stanie z nadmiarem ciepła?
  6. Rapczyn. Dzięki o to chodziło. Swoją drogą poradziłem się również użytkownika solarów próżniowych znanej firmy i zdanie miał takie: Zdało by to egzamin w miesiącach przejściowych natomiast w miesiącach gdzie słońce krótko świeci lub jest cały czas zachmurzone solary nie podgrzeją nawet najmniejszej ilości wody bo same nie osiągają zbyt wysokich temperatur. Ot i tyle.
  7. Witam. Pozwólcie, iż ja narobię troszkę zamieszania. Mam w niedalekiej przyszłości zamiar kupić zestaw solarny rurowy. Czytałem wiele opinii i kontaktowałem się z kilkoma użytkownikami. Problem większości polega na niskiej wydajności okresu październik-marzec. Wiadomo, iż każdy producent dedykuje do odpowiedniej powierzchni czynnej solarów odpoeidniej pojemności zbiornik/wymiennik. Nie możemy pojemności wymiennika dowolnie zmieniać bo zbyt mały może nie być w stanie w dni słoneczne odebrać ciepła lub zbyt wielki wymiennik spowoduje że solary nie będą w stanie podgrzac wody do rządanejwielkości. Moje pytanie jest czysto teoretyczne: Co by się stało gdbyśmy zastosowali w okresie kwiecień-wrzesień zbiornik dedykowany przez producenta np.300 L a w okresie październik - marzec zbiornik np. połowę mniejszy 150L? Pomińmy przy tym zagadnienia typu: że musi zostać zakupione 2 a nie 1 zbiornik czyli dodatkowy koszt lub że wymiennik 150L będzie zbyt mały jak na .....osobową rodzinę. Moje pytanie jest typu: a) czy mniejsze nasłonecznienie powoduje taki spadek wydajności solarów iż nie są one w stanie osiągnąć takiej temperatury która pozwoliła by pogrzać 300L wody do żądanej temp. np. 50stopni b) czy może 300L wody to zbyt duża ilość aby ją podgrzać do 50 stopni natomiast spokojnie jest to możliwe z objętością 150L? Proszę o przemyślane wypowiedzi najlepiej poparte obserwacjami użytkowników. Pozdrawiam.
  8. Mam pytanie. Zamierzam w niedługim czasie ocieplić dom zewnątrz płytami poliuretanowymi. Znajomy który to już robił doradził mi (sam tak zrobił) aby między płytami np. zakładając 2 x 5cm zostawić przerwy 1-2cm powietrza (w zależności jak grubo nałożę placków kleju). Uzasadnia to, że między płytami będzie dodatkowa warstwa izolacji - powietrza. Znajomy kładzie chyba 3 warstwy płyt na zakładkę ale między nimi zostawia właśnie taką przestrzeń twierdząc że parametry takiej izolacji wzrosną. Mówimy tu o szczelinach powietrznych między dużymi powierzchniami płyt a nie zboku płyt na ich łączeniach. Moje pytanie brzmi czy to jest prawidłowe. Z mojego punktu widzenia to chyba nie do końca jest to dobre, ponieważ nie wiadomo co się zacznie dziać w tej wolnej przestrzeni. Czy przy zmianach temperatur nie będzie się skraplać woda na płytach i w związku z tym nie zaczną rozwijać się np. grzyby mchy itp. Proszę o opinie w tej sprawie. Dodam w ramach uszczegółowienia ze mowa tu o murze pojedynczym jeśli to zmienia jakoś postać rzeczy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...