Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

subfosylny

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    709
  • Rejestracja

O subfosylny

  • Urodziny 05.08.1969

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Karol Kopeć

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Starachowice
  • Kod pocztowy
    27-200
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Tytuł
    Rzeczoznawca Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, Rzeczoznawca przy WIIH, Biegły Sądowy
  • URL Twojej strony
    www.rezystograf.pl
  • Rodzaj usługi
    Rzeczoznawca z zakresu technologii drewna. Dyplomowany konserwator zabytków. 30 lat praktyki.
  • Lokalizacja - Płatny profil
    Polska
  • Kategoria
    usługi

subfosylny's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Jako bywalec forów tematycznych z różnych dziedzin życia ( życie nie kończy się na budowie domu ) zauważyłem dokładnie te same mechanizmy i schematy działania . Niestety...
  2. Witam

    Szukałem czegoś na temat renowacji starych drewnianych podłóg,remontuję 80 letni rodzinny dom, chciałbym odbić deski na piętrze usunąć spodnich polepę dać wełnęi ułożyć je jeszcze raz, zrywałem deski na parterze deski były do wyrzucenia i nie wiem czy kilka odbiłem w całości ( te kwadratowe niemieckie gwożdzie) widziałem na panskich zdjęciach, że też pan odrywał deski proszę/o rady jak to zrobić żeby nie uszkodzić desek. Za wszystkie rady z góry dziękuję.

    Pozdrawiam

  3. A Sadolin to nie marketówka? Przecież to marketowa linia Sikkensa. A co do olejnej. Zajmuję się konserwacją zabytków i co dnia widuje uszkodzone powłoki olejne. Najpierw podczas pęcznienia zimowego następuje pękanie powłoki , co jeszcze bardziej otwiera dostęp wody opadowej do drewna , a w konsekwencji drewno podlega większemu spęcznieniu. W lecie , drewno schnie , i popękane płytki powłoki olejnej uderzają krawędziami o siebie, co powoduje wypiętrzenie krawędzi. Wewnątrz budynku jest OK, ale na zewnątrz olejna sprawuje się słabo , co zaowocowało stosowaniem farb systemowych - syntetyczny podkład i wodorozcieńczalna nawierzchnia. Oczywiście mówimy o farbach do drewna na zewnątrz ( typu Sikkens, Sigma, Glasurit, ....), a nie marketowych popłuczynach.
  4. Dokładnie tak. Olejna jest powłoką sztywną i przy pęcznieniu drewna pęka , a przy zsychaniu się drewna powłoka olejna się roluje. Dlatego okna maluje się powłokami elastycznymi, które wytrzymują cykliczny ruch drewna.
  5. Ja daje dawkę na drewno suche ( max 15 % ) : 1 x bezbarwny + 3 lub 4 dawki koloru zwykłego lub extra Drewnochron. Jeszcze nie miałem reklamacji , a stosuję to od lat jako wykonawca. Ale jak się da cieniutko dwie warstewki , to się nie ma co spodziewać efektu. Nawet najlepszy środek nie da rady. I stąd takie rozbieżności w ocenach forumowych "malarzy"
  6. subfosylny

    Stary dom opinia

    Fotka nr 5. Nie gnije Ci tam ? Zrobiłeś odwodnienie czopów ? Tak tylko pytam, bo często takie elewacje lądują u mnie na "reanimacji" po 5- 10 latach od zamontowania.
  7. subfosylny

    Stary dom opinia

    Nie trzeba zrywać szalunku przed zakupem. Wystarczy zrobić badanie zrębu rezystografem oporowym. Szybko i jednoznacznie można określić realny stan zrębu i więźby dachowej w punktach newralgicznych . Poznanie stanu budynku przed zakupem ochroni nas przed utrata masy pieniędzy w przypadku złego stanu drewna.
  8. Może równie dobrze być przybity do ślepej podłogi.
  9. Co jeden to lepszy post. Kubki to ma się smakowe . Ze świecą szukać ich w drewnie . W drewnie większości rodzimych gatunków iglastych występują pęcherze żywiczne. Deski były "heblowane" . Widać charakterystyczne fale spowodowane obróbką na strugarce . Bez problemu można usunąć żywice z desek oraz zabezpieczyć je przed ponownym wyciekiem żywicy. Tylko po co i za ile ? 30 razy taniej jest zamówić nowe elementy z olchy i pomalować je np. Drewnochronem. Spokój na lata. A przy okazji, żywica z drewna sosny potrafi bez zabiegów usuwania i izolowania pojawiać się na powierzchni drewna od lat użytkowanego . Przykładem mogą być dzisiaj oglądane przeze mnie frontowe drzwi sosnowe , wykonane i zamontowane jeszcze przed 39 rokiem.
  10. 25 cm wylewki ? A strop to wytrzyma ?
  11. Źle się wyraziłem. W razie problemów , inwestor zarzuca wykonawcy , iż ten położył "klepki" na złym podłożu i dla tego wina leży po stronie wykonawcy. A tak naprawdę wina leży po stronie inwestora , jego kierownika budowy, jego inspektora nadzoru oraz wykonawcy podkładu.
  12. Może jakieś fotki ?
  13. Zgodność towaru z umową jest w tym wypadku normą nadrzędną. Skoro kupujemy mieszkanie z podkładami przystosowanymi do posadzek pływających , to nie możemy tego reklamować. Pewnie , za dopłatą otrzymamy podkład spełniający nasze oczekiwania. Nikt nie zmusza do kupowania mieszkań u takich Deweloperów. A swoją drogą, dlaczego budowlańcy nie robią odbioru końcowego podłoża pod względem przydatności do montażu posadzek ???? tylko parkieciarz musi robić badania podkładu ????? To jakiś absurd .
  14. Lepik ładnie się kruszy i jest łatwiejszy do usunięcia. Jednak i tak do klejenia trzeba spody strugać albo bez strugania położyć na gwóźdź na ślepej podłodze.....
  15. Nie musi to być Subit. Często z "braku laku" parkiety kładziono na lepiku , który z biegiem lat twardniał i się kruszył.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...