Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

meggy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

meggy's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ja biorę pod uwagę ogrzewanie na gaz ciekły, olej opałowy, pompę ciepła i konwekroty słoneczne z rekuperatorem i też nie wiem co wybrać, a czas nagli. Na wiosnę chcemy zacząć budowę a zanim wykonamy projekt musimy wybrać sposób ogrzewania domu.
  2. Co to jest "dom pasywny"? Miesiąc temu postanowiliśmy wybudować dom ok 250m2 i dopiero zaczynamy się orientować w temacie budownictwa. Dziś rozmwialiśmy z architektem-zdecydowanie odradzał nam pompę ciepła, twierdził, że jest droga i zwróci się po 25-30 latach. Polecał ogrzewanie tradycyjne ewentulanie baterie słoneczne do podgrzania cwu. Twierdził, że najlepszy jest mur trójwartowowy: cegła pełna, 20 cm wełny mineralnej i warstwa zewnętrzna. Taki mur ma mieć współczynnik U=0,2. Nie wiem czy to jest realane. Jak to się ma do domu pasywnego. Taki mur wypuszcza na zewnątrz wilgoć i akumuluje ciepło. Architekt odradzał nam Ytong ze względu na złą akustykę, słabą akumulację ciepła. Zamierzamy zastosować też rekuperator, choć i na ten temat słyszę sprzeczne opinie. Ostatnio jeden instalator twierdził, że koszt tego urz adzenia około 20 000 zł jest niewspółmiernie wysoki do korzyści jakie ono daje. Sprawność rekuperatora to najwyżej około 50-60 %. Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości. Czy takie rekuperator możeobniżyć znacząco koszty ogrzewania?
  3. Nie mam dostępu do sieci gazowej, dlatego rozważam montaż pompy. W ostatnim muratorze pisamo pochlebnie o tym urządzeniu, jednak w przeciwieństwie do opisanych osób ja nie potrafię i nie zamierzam zakładać pompy samodzielnie. Czy instalacja pompy przez profesjonalną firmę będzie wciąż opłacalna i po jakim czasie się zwróci. Jeżli ma to być 20 lat lub więcej, to mogę tego nie doczekać. Muszę podjąć decyzję szybko, a zaczęłam się intersować tym zagadnieneim niedawno. Nie chcę być pionierem ekologii, lecz oczekuję trwałego, taniego w użytkowaniu i niezawodnego urządzenia. Czy pompa spełni moje oczekiwania?Prodecenci dają gwarancję 2 lata, zaś urządzenie z montażem kosztuje około 60 000 zł. Oceniam, że ryzyko jest spore, dlatego proszę o podpowiedzi.
  4. planujemy budowę domu i rozważamy zamontowanie pompy ciepła. Producenci pomp zachwalają te urządzenia, producenci tradycyjnych kotłów zdecydowanie odradzają to rozwiązanie. Lubimy ciepło i nie mamy zbyt dużo czasu na dokładanie drewna do kominka, jednakże koszty też się liczą. Prosimy o radę, zwłaszcza osoby, które użytkują pompy. Mamy sporo pytań. Prosimy o kontakt.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...