Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

avatar25

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    179
  • Rejestracja

avatar25's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Ja właśnie tak robię. Mam elektryczne, ale zauważyłem, że ogrzewanie chodziło bez problemu dzień i noc. W związku z tym zacząłem ustawiać metodą prób i błędów godziny działania ogrzewania. Teraz ogrzewanie włączam tylko nad ranem w zależności od temperatur na dworze. Wiadomo nie jest to idealne, ponieważ nie mam automatyki pogodowej. Ustawiam powiedzmy 2 godziny grzania przy temperaturach +5, 3-4 godziny przy -5 itd. Aktualnie chodzi mi 5 godzin w nocy.
  2. Może zobacz ustawienie na termostacie kiedy ma się wyłączać. Ja ustawiam temperaturę wyższą od pożądanej a następnie ustawiam tylko 2-6 godzin czas działania termostatów w zależności od temperatury na dworze. Nie ma sensu żeby chodziły przez całe noce. Zobacz metodą prób i błędów ile godzin muszą chodzi u Ciebie żeby temperatura nie spadła, a gwarantuje Ci, że dużo oszczędzisz.
  3. Wczoraj uruchomiliśmy ogrzewanie w naszym domu. Cały czas zastanawiam się nad optymalizacją sterowania. Aktualnie mamy 9 termostatów w każdym pomieszczeniu. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł, może sam coś takiego optymalizował? Chciałbym sterować systemem za pomocą jak najmniejszej ilości termostatów, ponieważ teraz latam pomiędzy 9 sztukami i co kilka dni zmieniam ustawienia co jest na prawdę niewygodne. Myślę o jakimś bezprzewodowym systemie sterowania żebym mógł za pomocą telefonu zmieniać ustawienia, ale to już bardziej w sferze marzeń. Będę wdzięczny za sugestię jak to rozwiązać.
  4. Jak założę w stodole pompę ciepła z odwiertami i COP 3.5 to też będę miał mniejsze koszty grzania? Widocznie ci ludzie źle zaizolowali swoje domy, nie zastosowali rekuperacji itd. Dlaczego porównuje Pan systemu ogrzewania bez odniesienia do wszystkich innych czynników? A może ci ludzie mają domy po 300m2 a nie 84m2 tak jak Dareckyy?
  5. Nie spotkałem nikogo, kto zastosował taki agregat. Z dokumentacji wynika, że temperatura wody do zasilania powinna mieć minimum 55 stopni, nie pamiętam jaki jest górny zakres. Z tego powodu problematyczne jest zastosowanie pompy ciepła, która ma z reguły taki górny zakres. Nie widzę sensu w pytaniu o czas pracy takiego agregatu. Przecież w przypadku agregatów wodnych grzejemy wodę. W tym przypadku jeśli grzejemy wodę w piecu na paliwo stałe to nie wygaszamy go przecież co kilka godzin więc sobie tam chodzi stale. Jeśli chodzi o grzanie wody gazem to już pewnie łatwiej ze sterowalnością. Czas grzania jest trudny do oszacowania, wszystko zależy. My grzejemy prądem około 6-7 godzin na dobę przy -15..-20 stopniach.
  6. Dodawanie układów zwalniających i przez to zmniejszających hałas niepotrzebnie komplikuje układ i co za tym idzie może zwiększać awaryjność. Słyszał Pan ten system w działaniu? To, że kilka osób jest wyczulonych nie znaczy, że wszyscy tak uważają i trzeba montować jakieś dodatkowe urządzenia w centralce. Ja nie wyciszałem niczym centralek. Słychać tylko szum, czy jest to hałas czy szum powietrza to już zależy od subiektywnych odczuć i widocznie tam, gdzie komuś to wyraźnie przeszkadza producent proponuje zmniejszenie prędkości. Uważam, że to jest raczej pozytywne, że producent nie olewa klienta a stoi frontem do niego. Znowu ten styropian, jaką ma Pan gwarancję, że wszyscy taki styropian mają? To, że jedna osoba taki ma widocznie według obliczeń taki wystarczył, może ta osoba ma dom szkieletowy (lekki) na fundamencie. Ja mam bardzo twardy styropian, można po nim skakać i nie ma reakcji. Z tego co ktoś opowiadał o tym swoim styropianie tam można było go wgnieść ręką.
  7. Druga taryfa zawiera już ogrzewanie. W pierwszej chodzi praktycznie tylko wentylacja i lodówka no i oświetlenie w większości halogeny LED. Czasem włączamy telewizor lub czajnik. Wszystkie sprawy typu sprzątanie, gotowanie, pranie staramy się robić w drugiej taryfie.
  8. Zużycie (I taryfa . II taryfa . Ogrzewanie): październik 2011 - 77 kWh . 587 kWh . 245 kWh listopad 2011 - 70 kWh . 1392 kWh . 845 kWh grudzień 2011 - 94 kWh . 1660 kWh . 1273 kWh styczeń 2012 - 68 kWh . 1626 kWh . 1284 kWh
  9. Ja nie wymieniałem źródeł ciepła oczywiście tylko założenia. Brak wody i dość wygodne mało-obsługowe źródło. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że można podłączyć pompę lub piece. Podczas wyboru sposobu ogrzewania piece akumulacyjne też były brane pod uwagę. Wszystko to jest kwestia indywidualna. Nie chcieliśmy z żoną ogrzewania wodnego, gazu, pieca. Do wodnego można podłączyć pompę czy piec na pellet. My chcieliśmy bezobsługowe ogrzewanie najlepiej podłogowe (żeby nie zamawiać, przywozić, ładować, przewalać w kotłowni różnych materiałów). Pozostaje nam prąd lub gaz. Jako, że gaz odpadł pozostał prąd. Co mamy na prąd: maty, kable, piece akumulacyjne, promienniki, pompa powietrze-powietrze, piece elektryczne do wodnego, ogrzewanie ścienne, sufitowe. Różne widziałem, czytałem. Przed samą budową stanęło na piecach akumulacyjnych. Szukając czegoś o ogrzewaniu powietrzem w związku z tymi piecami trafiłem na legalett. Przekonałem żonę i tak zostało. System, który NIE JEST DOSKONAŁY, ma swoje wady itd., jednakże spełnia moje potrzeby i to jest najważniejsze myślę. Bezobsługowy, bez wody w podłodze i bez gazu jako źródło.
  10. Nie interesuje mnie co innym nie przeszkadza. Prosiłem o podanie alternatywy dla Legalett. Cały czas chodzi o nasze preferencje jak to już pisałem wcześniej. Ja nie chciałem mieć wody w podłodze i tyle. Bardzo często nas nie ma domu, kto by w czym palił? Wygasiło by się i wymarzło w domu. Gazu też nie toleruje w domu jakby co. Żonę moją przekonała tylko możliwość zmiany agregatów elektrycznych na alternatywne notabene zasilane wodą, tylko dwie rurki miedziane idą do agregatu.
  11. W takim razie co Pan wybrał dla siebie? Czy może Pan podesłać firmę, która robi kompleksowo fundament płytowy z ogrzewaniem nie wodnym i takim do którego można podłączyć inne źródło ciepła?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...