Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dworek wiejski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

O dworek wiejski

  • Urodziny 18.10.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    fundamenty

Dane osobowe

  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dworek wiejski's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Proszę o opinie: czy 22 tys. netto za wybudowanie domu 130 m2(pow.użytkowa) parterowy, bez użytkowego poddasza, nie licząc fundamentów (bo już są zrobione)- to sensowna cena?? dodam ze to malutka miejscowość na lubelszczyźnie... Prace obejmują podmurówkę, ściany i dach łącznie z orynnowaniem etc. -na gotowo SSO Jak myślicie??
  2. I ja poproszę, bo podoba mi się ta inspiracja, ale cena gra także ogromną rolę,,, A moze napiszesz tu w temacie cos więcej na temat kosztów, lokalizacji itp.
  3. a które krzewy są krzwami niższymi a które wyższymi ? Wybaczcie to pytanie, ale kilka przykładów by mi się przydało...jak to sprawdzać?wedle wysokości docelowej krzewu tak?
  4. A żywopłot dla działki długości 100 m i szerokości 50 m , na której stanąc ma dworek, z czego najlepiej zrobić..... Bo chyba odchodzę od pomysłu obsadzenia równym rzędem świerkami pospolitymi tudzież srebrnymi dookoła... prawda....?
  5. Jak w temacie, może ktoś może polecić budowlańców--różnych profesji-od fundamentów po wykończenie budynku....niedrogich a najlepiej tanich:)
  6. mimo wszystko chodziło mi bardziej o styl naturalistyczny jak o dworkowy, nie jestem stworzona do przycinania bukszpanów od linijki ani nic z tych rzeczy. chodzi mi raczej o wiejski klimat nieładu, bogactwa kolorów, drzew i krzwów polskich, może kawałek zagajnika...sad z drzew wysokorosnących, tradycyjnych starych odmian, ogród-na ile bede potrafiła go prowadzić etc. Jednak wydaje mi sie ze do projektu w stylu dworkowym taki nieład ogrodowy, z bzami,kaliną, głogiem, brzozami na trawniku w kępach też pasuje...?
  7. Bardzo fajny ten "szybki" szkic!! I nawet o tym myślałam, tylko część trwanikową za domem zrobić w kształcie półokręgu a nie prostokąta... tylko z czego te wewnętrzne żywopłoty...? Nie chce egzotycznych drogich roślin tylko te swojskie wiejskie polskie...
  8. ta aleja drzew prowadząca w stronę głównego wejścia, do gazonu- to IDEALNY pomysł. Niestety każda działka ma teraz jakieś ograniczenia. Moja działka ma 5500 m2, ma kształt prostokąta 50m na 100 m. Jednak plan zagospodarowania terenu gminy nie pozwalał na takie usytuowanie budynku, żeby mo żna bylo ten pomysł zrealizować. W konsekwencji mam wjazd od strony bocznej budynku a z przodu domu jest 30 m do granicy działki, natomiast z tyłu domu rozciąga się ładny kawałek ziemi.... Czy taka aleja drzew pasowałaby w części ogrodowej...? ale jak umiescic tą aleję jesli się chce miec część rekreacyjną blisko domu....
  9. Witajcie, jestem tu po raz pierwszy, ale: 1) Arctica- bardzo mi sie spodobało wszystko, gratuluje domku 2) jestem ogromnie zainteresowana bo nasz przyszły dom-teraz w fazie fundamentów- jest wzorowany wałsnie na podobnych projektach z galerii domów a dokładniej na projekcie domu przy zamkowej (z pewnymi zmianami oczywiscie ale z zewnątrz jest to nasz kochany dworek z kolumnami,portykami z obu stron budynku, prosty bez poddasza ) 3) strasznie sie ucieszylam ze ktos zabudował domek taki jak my zamierzamy I na początek czysto techniczne pytanie, jesli mozesz odpowiedziec bede mega wdzięcznaa,otóż: Jakie wymiary ma taras/ganek?? Ten z tyłu budynku( czy oba są takie same?) Jaka jest odległość między wewnętrznymi kolumnami i jaka jest odległość kulumn od ściany budynku? Czyli wymiary tego prostokąta tworzącego taras (tak nieprofesjonalnie sformułowane pyt.ale mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi) Czekam, i w tym czasie czytam od konca ten topik, strasznie sie ciesze ze na niego trafiłam
  10. o bardzo bym była ciekawa ale jak go mam znaleźć?
  11. Zapraszam do dzielenia się doświadczeniami i wszystkim co jest związane z zakładaniem, pielęgnowaniem ogrodu, który stylem i klimatem wpisuje się w krajobraz sielski, anielski, szlachecki etc. Jednym słowem- kto buduje lub zamierza lub ma dom w stylu dworku z ogrodem....zapraszam! Dobór roślin, pomysły na zagospodarowanie terenu...
  12. Zacznę od domu: to będzie dom w stylu dworku-jednopiętrowy na planie prostokąta z wielkimi portykami z przodu i z tyłu budynku. Poza tym bardzo prosty, bez poddasza, bez facjatek/lukarn..Jedyna jego ozdoba to biel tych kolumn... I do tego chcę ogród....Wiem ze tu pasowałyby stuletnie lipy...ech ale na razie nie rośnie tam nawet gałązka..I jak sie rzekło-działka spora 5000 m, na pewno chcę w to wkomponować sad (na potrzeby domowe) i ogród warzywny i ogród w stylu wiejskim, tzn. wpisujący sie w krajobraz, polskie drzewa, polskie krzewy, bujny, kolorowy. przeważnie lisciasty, choc zywoplot chyba bedzie ze swierka pospolitego..... Jakies rady moze dla mnie>...? z góry wielkie dzięki
  13. Gleba w miarę żyzna- III klasa, ale czy kwaśna czy zasadowa to nie wiem.... Lipa będzie na bank! tylko czy ona szybko rośnie...?jak dużą lipkę można zasadzić...? Powiem to tak---to moje pierwsze kroki w ogrodnictwie, wiec każda porada na wagę złota, z góry dziekuję!
  14. Ciekawy wątek, kontynuujmy!! Również będę zakładała ogród wiejski na działce będącej do tej pory polem uprawnym. Jest zatem pusta całkowicie. Lecz w oddali z dwóch stron lasy. Jest piękna. Ale pusta. I tym samym szukam porady--- w miarę szybko rosnące drzewa i krzewy pasujące do ogrodu w stylu wiejskim/rustykalnym ???Działka duża- ponad 5000 m2... czytałam ten wątek juz kilka razy:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...