Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

thomyk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    321
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez thomyk

  1. Wszystko zależy od twojego portfela. Podłączyć trzeba w typ V przy tej odległości. Najtańszy dobry będzie Eaton. Polecam OBO albo już jakiś iskiernikowy kombinowany T1+T2. Przy tej oporności uziomu powinno być ok. Pamiętać należy, że każdy producent podaje wymagania w instrukcji bądź karcie katalogowej.
  2. Odświeżyłem namiary w pierwszym poście.
  3. Tak czy inaczej będzie trochę to kosztowało. U nas nie chcą zakładać zk w granicy działki jak schodzi ze słupa kabel do zk. Wszyscy mają mieć wtedy na słupie zk i amen. Ile się ochodziłem , żeby mi w ogrodzeniu zrobili. Dopiero zgode dostalem jak się zorientowali , że sąsiad będzie się budował za jakiś czas i z mojego złącza będzie również jego zasilanie. Idiotyzm ! Nie interesowało ich nawet , że chciałem sam za to zapłacić.
  4. Chyba nikt nie bierze takiej możliwości pod uwagę.
  5. No raczej że są połączone N z PE. Pomiar jak coś to zrobić miernikiem konkretnym do instalacji nie takim jak do zabawy od chińczyka.
  6. Przyłącz to przyłącze bez E
  7. Przyłącze elektryczne jest to urządzenie lub zespół urządzeń łączących sieć energetyczną niskiego napięcia z instalacją odbiorczą. W przyłączu znajduje się zabezpieczenie główne obiektu budowlanego oraz układ pomiarowy służący do rozliczeń z Zakładem Energetycznym za dostawę energii elektrycznej. Wartość zabezpieczenia głównego (przedlicznikowego) określona jest w "Warunkach Technicznych Przyłączenia" i uzależniona jest od wysokości mocy przyłączeniowej. Wysokość mocy przyłączeniowej określa wnioskodawca (właściciel obiektu). Na wysokość mocy zamówionej ma wpływ ilość i rodzaj urządzeń (odbiorników) zainstalowanych w obiekcie. Przed określeniem mocy zamówionej warto skonsultować się ze specjalistą od instalacji elektrycznych (projektant, przedstawiciel Zakładu Energetycznego). Rodzaje przyłączy Istnieją dwa podstawowe rodzaje przyłączy: kablowe - nasza instalacja połączona jest z siecią energetyczną kablem podziemnym. Miejscem połączenia instalacji do sieci jest najczęściej złącze kablowo-pomiarowe lub kablowe. Samo złącze (estetyczna skrzynka) usytuowane jest w granicy działki. W takim złączu znajduje się licznik energii elektrycznej oraz zabezpieczenia główne (do których użytkownik nie ma dostępu - są one własnością Zakładu Energetycznego). Złącze może też być umieszczone w murze budynku, jednak większość Zakładów Energetycznych odchodzi od tego rozwiązania. Przyłącze kablowe można wykonać zarówno z linii kablowej jak i napowietrzanej. napowietrzne - możliwe do wykonania tylko wtedy, gdy w pobliżu budynku przebiega napowietrzna linia energetyczna. Ze względu na walory estetyczne tego typu przyłącza wykonuje się już bardzo rzadko. Najdogodniejszym rozwiązaniem jest usytuowane w granicy działki złącze kablowo-pomiarowe, czyli takie, w którym zamontowany jest licznik energii elektrycznej i zabezpieczenia główne. Ma ono tę zaletę, że postawione już na początku budowy zastępuje skrzynkę budowlaną. Dodatkowo umożliwia dokonywanie odczytu stanu licznika podczas nieobecności użytkownika.
  8. Słyszałem i widzialem ... piorun uderzył w antene od internetu po tej zszedl do rutera z tego do tv i z tv na instalację elektryczną. Potem do wszystkiego co było ... najdroższy był sterownik pieca co. Cześć instalacji też poszła do lamusa.
  9. Tego już kolegi nie będę uczył...
  10. Przy takim przekroju 2.5 to zrób dodatkowe uziemienie skrzynki w garażu... potem pomiar tego uziemienia i finał
  11. Tak czy inaczej musisz podejsz do ze w twoim rejonie. Różnie to wygląda w zależności od waszego zakładu.
  12. Riso powinieneś mieć zmierzone przed tynkami dla każdego obwodu !!!! Robi to ten który robił instalację Jeśli to było by blisko mogę ci sprawdzić
  13. Koledzy albo zakładacie kombinowany albo szkoda zabawy bo zwykłe warystorowe to bubel i tyle. Nie ma oznaczeń B C w naszej normie !!!!! jest typ 1 ,2 itd. Nie sztuka zamontować SPD , ale zrobić to dobrze to się spotykam 1/100 przypadków. Jeśli nie ma uziomu w rozdzielni to raczej nie jest możliwe dobrze wykonać !!!!
  14. Zależy jaka warstwa tynku. Jak masz super wymurowane tak jak było u mnie to tynku było bardzo cienko. Ja podkuwałem pod wszystkie kable. Czasami potem mogą być trochę widoczne mimo tynkyu. Na maxie najlepiej po cegle lecieć bo dewastacja straszna przy bruzdowaniu. YTONG SOLBET itp to można podbruzdować . Ewentualnie rozważ peszle jak już bruzdowac myślisz , ale nie jest to łatwo zrobić tak , aby potem można było coś wymienić.
  15. To , że kabel ma 20 lat nie znaczy , że jest zły. Sprawdzić trzeba przekrój itd. Możesz wystąpić o wszelkie zmiany do ZE i oni Ci wyznaczą co i jak trzeba zrobić. Nie zapomnij o uziemieniach jeśli już będziesz się brał za remont instalacji wewnątrz bo to przeważnie bardzo zaniedbana sprawa. Jeśli przyłącz jest ok to zgłosić do ZE i wymienić wszystko od licznika do tablicy w domu. Zależy od wielkości garażu czasem można to podpiąć pod budynek gospodarczy , ale ogranicza cię niewielka powierzchnia.
  16. SOLIDNIE I SZYBKO KONKURENCYJNE CENY !!!!! INSTALACJE ELEKTRYCZNE INSTALACJE ALARMOWE POMIARY ELEKTRYCZNE http://www.elektryk-tarnów.pl tel. 508848609 email: [email protected] Zapraszamy
  17. metod jest wiele kolego w szystkie zależne od zawartości portfela
  18. odważna jest koleżanka ja bym tak nie mógł chyba
  19. Przy rozbudowanej instalacji do 1,5 km spokojnie kabelka można wykorzystać Norma to jakies 700 m . Na elektryce oszczędza się po jej montażu tzn. jak długo służy bez żadnych problemów
  20. Podpinanie czegokoliwek pod ten kabelek mija się z celem chyba
  21. Ja tam wolę robic po hydrauliku bo już nieraz widziałem jak mi kable wyrywali bo im się koncepcja zmieniła.
  22. Nie lutuje się niczego w puszkach !!! ani nie skręca i potem nie izoluje izolacją !!! Do wszystkiego są odpowiednie narzędzia i urządzenia. Precz z izolacją z puszek !!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...