Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinzac

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marcinzac

  1. Cześć Nie znam 1 i 3 firmy . Znam za to 2 i 4 firmę i wiem, że kilka osób było niezadowolonych. Ze swojej strony mogę polecić 2 inne firmy, które znam i przez ten czas wybudowały po kilkadziesiąt domów w tej okolicy DQM, Smarkala Tomasz "TOMBUD"". Jeżeli chcesz kontakt to podam je na priv.
  2. Wydaje mi się, że nie ma rewelacji. U mnie na składzie sprzedaję stal ( oczywiście trzeba wziąć pod uwagę ilości i miejsce dostawy) w cenie fi12-16 - 2840 zł/ton fi 6 prosta - 3140 zł/ton
  3. Jakie są według ciebie największe plusy w systemie dryfix ?
  4. Ale Cornholio z tego co zrozumiałe nie chce przekuć ściany na pół tylko wybruzdowac ją na 8cm. Lepiej korytka jak napisał face. Jest to ściana między lokalowa ( pewnie nośna). Jeżeli jest z betonu to powodzenia
  5. A na wspak. Lepszy szamot. Dlaczego? Tak to rozkminiam Rura szamotowa jest odporna na temperaturę do 600 stopni. Rura z kwasówki 800-900 stopni. Na pierwszy rzut oka kwasówka wygrywa. Trzeba spojrzeć w przód na jakieś 20 lat i więcej. Na internecie można odszukać jak wygląda kwasówka po długim okresie użytkowania. Robi się sitko. Dlaczego? A no dlatego, że nie opalamy zawsze suchym drewienkiem i robią się wżery. Teraz Eniu twoja kolej jakie są plusy kwasowej rury
  6. marcinzac

    Fundament

    Bez zastanowienia lej z gruchy beton. Dużo szybciej i najważniejsze lepsza jakość beton. Podstawowym parametrem jest wytrzymałość. Uzyskuje się ją dzięki dobremu wymieszaniu cementu z piaskiem. W betoniarce jest taki problem, że nie jesteś w stanie tak dobrze wymieszać cementu. Ziarenko cementu musi zostać oblepione z piaskiem i przy pomocy wody stworzyć wiązania. W betoniarce możesz uzyskać beton o klasie wytrzymałości max 10 nie więcej. No chyba, że będziesz kręcił wsad z 5 godzin:)
  7. Witam Patrząc na rzut fundamentów który zamieściłeś sprawa jest bardzo prosta. Widzę dwa wyjścia. Jeżeli jeszcze nie masz zrobionych fundamentów to daj podkład betonowy niżej o 15cm (tzw chudziak). Jeżeli jesteś już na etapie fundamentów to podnieś je o warstwę bloczków betonowych i masz z głowy. Zastosujesz styropian jaki ci się podoba. Bloczek ma wysokości 12cm i już możesz zastosować styropian max 17cm lub mniejszy a różnice zniwelujesz wylewka. Nic nie zmieniasz w konstrukcji budynku. Wysokość ścian taka sama, ilość materiałów potrzebnych się nie zmienia itp . Jedyna różnica to Twój dom jest wyżej posadowiony o 12cm.
  8. Witam Coraz częściej spotykam obustronne ocieplenie fundamentów. Oprócz właściwości termoizolacyjnych poprawimy hydroizolację i ewentualne podsiąkanie fundamentów. W moich oczach jest to w pewnym sensie chodzenie w spodniach mając pasek i szelki. Ławy fundamentowe i tak odcinamy ( folia lub papa). Na wylewki dajemy styropian i folię lub papę. Według mnie pojedyncza warstwa od zewnątrz jest wystarczająca. Co do tego " styropian czy styrodur ? ". Wybór prosty - styrodur. Jest to lana masa która nie przepuści nam wody i nie utleni się tak szybko jak styropian. W fundamentach które były izolowane 15 lat temu styropianem EPS100 (FS20) jest mały problem. Na dzień dzisiejszy gdyby ktoś pokusił się je odkopać zobaczymy jedną rzecz. Styropian zaczął się utleniać. Można go zdzierać otwartą ręką.
  9. Wychodzę z założenia, że są w domu rzeczy niewymienne ( fundamenty,ściany, stropy i kominy). Całą resztę możemy przy mniejszych czy większych nakładach finansowych wymienić. Zobacz na gotowe systemy kominowe( Leier, schidel). W przypadku kominka dużo lepsze rozwiązanie. Odnośnie komina gazowego niekoniecznie. Pewnie i tak producenta pieca zaleci wpuszczenie w komin rury fi12. Robi się tak przeważnie w przypadku pieca kondensacyjnego. Różnica w cenię pomiędzy kominem ok 8 mb z tradycyjnej cegły pełnej a systemowym Leier izolowany to ok 500zł. W skali całej budowy koszty mało powalające a gwarancja producenta systemowego komina 30lat.
  10. Witam Zostaw fundamenty tak jak są. Nic się z nimi nie stanie. Cement wiąże 4 tygodnie i to jest najważniejsze, w ciągu pierwszego tygodnia osiąga 80% swoich wiązań. Nic się z fundamentami przez okres zimy nie stanie. Jest to najlepsze rozwiązanie dla budynku. Pozostawić fundament na okres zimy, żeby grunt osiadł.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...