Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piao

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez piao

  1. Rzeczywiście zjadę poziomem tarasu, będzie spadek 3%, może grill nie będzie zjeżdżał . Od strony domu okna są na jednym poziomie, myślę że parapet od HST robi tą różnicę poziomów. Wylewki są zrobione, finalnie będzie 2cm progu przy HST, skrzydło od RU jest teraz 4cm nad wylewką więc po położeniu podłogi zostanie 2-2,5cm.
  2. Witam, Mam na jednej stronie elewacji okno tarasowe HST i okno tarasowe RU. Chcę jeden taras na całej szerokości elewacji. Rzuciłem dzisiaj laserem poziom i wyszło mi że od zewnątrz te okna są na innym poziomie. Dół parapetu okna HST jest niżej niż okno RU przez co jeśli zrobić taras kierując się HST to jego poziom wyjdzie tak że przy RU będzie widoczne białe poszerzenie. HST: RU: Albo ja nie nadążam za fachurami od okien albo coś tu jest nie tak. Będę mega wdzięczny za sugestie co się robi z takim przypadkiem
  3. Nie wiem jak Twoja brama, ale moja od W. jest montowana na nadprożu z użyciem płaskownika blaszanego, który musi przylegać do ściany. Po obniżeniu wisiałby w powietrzu i nie spełniał swojego zadania.
  4. Jasne, że przy styropianie nic złego się nie dzieje. Kwestia że styropian izoluje termicznie a przy nieogrzewanym garażu dobrze nie izolować od podłoża które jest cieplejsze niż powietrze. Dlatego szukam rozwiązania, które eliminuje styro
  5. Witam, Zdecydowałem się nie robić ogrzewania w garażu i nie dawać styropianu pod wylewkę w garażu, ale niestety ta decyzja przyszła po zamówieniu bramy. Okazuje się, że między bramą, a chudziakiem mam 18cm różnicy, które muszę wypełnić. Jeszcze gorzej jest na przeciwległej ścianie bo uzyskując 1% spadek dochodzę do 24cm . Wylewka będzie około 10 cm - pytanie czym wypełnić resztę? Nie chcę izolować termicznie styropianem. Dzięki z góry za pomoc.
  6. Odświeżę temat. Jaką papę termozgrzewalną polecacie? Planuję dać podkład z papy, a na to folię budowlaną. Jaka grubość wylewki anhydrytowej to minimum, a jaka maksimum zalecana ze względu na wytrzymałość i sprawność działania podłogówki? Mam różnicę poziomów na piętrze do 3,5cm i się zastanawiam czy dać 10cm styro + wylewka od 7cm do 10,5cm czy jednak 12cm styro i wylewka od 5 do 8,5cm? A może 13cm styro? Dodam, że najwyższy poziom wychodzi w łazience. Dzięki z góry za rady.
  7. Witam, Podpowiedzcie proszę jak przygotować odpływy, żeby mieć w momencie montażu jak najmniej problemów: 1. Do WC na stelażu, tak żeby jak najmniej odsuwać stelaż od ściany. Odpływ w podłodze? W ścianie? Na jakiej wysokości? W jakiej odległości od ściany? 2. Do przysznica, odpływ liniowy ścienny. Na jakiej wysokości w ścianie w stosunku do poziomu 0? Wielkie dzięki z góry za każdą podpowiedź.
  8. Ja pierwotnie też brałem tylko pod uwagę PSK ze względu na cenę i długo w tym uporze trwałem. Żona zaklinała żeby wziąć HST, ale ja nie przewidziałem tego w budżecie i nie było dyskusji. Pojeździłem kilka razu PSK u znajomych i doszedłem do wniosku, że da się z tym żyć. Natomiast dopiero jak u kolejnych znajomych popróbowałem HST to zmieniłem zdanie. Naprawdę wolałbym jeździć Fiatem Pandą do pracy codziennie (a mam 60km w jedną stronę) niż codziennie jeździć PSK w obie strony dlatego zalecam zastanowić się jeszcze raz. Ja doszedłem do wniosku, że lepiej położyć tańsze panele w sypialniach na piętrze, które można po paru latach wymienić niż zostać z oknem, którego zapewne do końca życia nie wymienię. Okna mam z Oknoplastu, też ze śląska, nie będę pisał skąd bo wyjdzie zaraz, że cały ten długi tekst to reklama Oczywiście polecam. Porównywałem z Salamander i z Veka i wyszło mi prawie najtaniej, a na pewno najładniej.
  9. Odświeżę temat. Czy można kontrolować sterowniki zamela albo elmesa innym pilotem niż tych firm? Obie mają strasznie toporne te piloty.
  10. Kąt frezowania nie jest rozwiązaniem na mój problem. Tak naprawdę będzie go musiał znać wykonawca schodów. Ja mam inny problem, w którym nie pomogłeś wcale.
  11. Miało być proste a mi babę wangę proponujesz. Jakby to było proste to bym się nie pytał, a chyba nie tylko ja na tym forum chcę mieć oświetlenie przy schodach, które nie są wylane z betonu Dlatego pytam kogoś kto to w jakiś rozsądny sposób rozwiązał. Twoja odpowiedź jest mało pomocna.
  12. Zajęty jestem, dzisiaj wyślę. Skąd te nerwy? Teraz z pracy piszę, a tu nie mam dostępu do pryw skrzynki pocztowej
  13. Dzięki z góry. Napisałem na priv. Bertha problem w tym, że nie jestem w stanie wypuscić przewód na każdy stopień ponieważ nie mam projektu schodów. Wziąłem schody z projektu domu, fizycznie odmierzyłem to na ścianie i mi wyszło, że schody się kończą metr za wysoko
  14. Czy można zamiast tynkować ścianę wokół otworu na bramę garażową obłożyć ją styropianem? Resztę ścian w garażu planuję tak ocieplić, natomiast montażyści chcieli wyrównaną tynkiem. Z góry dzięki za pomoc.
  15. Witam, mam problem z przygotowaniem instalacji elektrycznej do oświetlenia schodów ażurowych. Planuję oświetlenie LED nad stopniami z czujnikiem ruchu oraz lampę nad schodami. Z lampą nie ma problemu, ale nie wiem jak przygotować instalację pod LED. Nie mam jeszcze projektu schodów, próbowałem oprzeć się na tym co jest narysowane w projekcie domu, ale nijak to się nie zgadza. Macie jakieś pomysły na to jak poprowadzić przewody, żeby później bez problemu zrobić oświetlenie przy schodach i żadnych przewodów, ani puszek nie było widać? Dzięki z góry za pomoc.
  16. Dzięki. Masz może włącznik 2+2? Zastanawiam się czy działa do 2 czy do 4 obwodów. Masz roletowe w grupie w pionie montowane? Szukałem do rolet 2+2, ale nie znalazłem, a montując osobne jeden pod drugim wydaje mi się, że będę musiał użyć zamiast potrójnej puszki to trzy pojedyńcze z dystansem między nimi. Zgadza sie?
  17. Odświeżę po kolejnych 3 latach Używa ktoś do rolet? Jest możliwość włączenia obu kierunków naraz i uszkodzenia silnika rolety? Może się ktoś kto używa podzielić opinią? Kusi mnie bardzo z powodu zmniejszenia liczby łączników i możliwości sterowania telefonem.
  18. To redukując trochę wymagania: -sterowanie roletami -sterowanie brama wjazdowa -sterowanie elektrozaczepem furtki -sterowanie brama wjazdowa Jest cos co by mi to ogarnelo?
  19. Wydawało mi się, że gdzieś pisałeś o układaniu poniżej podłogi może tylko wydawało. Czyli zostaje albo podłoga, peszel i rzeźbienie w styro, albo bruzdowanie ścian?
  20. W takim przypadku, kładąc kable na ścianie poniżej górnego poziomu wylewki kable idą w peszlu czy bez? Ile poniżej podłogi powinno się je ułożyć?
  21. Witam, przeszukalem internety wzdluz i wszerz, ale nie znalazlem odpowiedzi jak zamontowac pokrywe komina systemowego. Znalazlem jedna instrukcje ze na sruby, ale mam pokrywe do komina skorsten plus i tam zadnych otworow na te sruby nie ma. Bede bardzo wdzieczny za info jak to zrobic. Dodatkowo czym pomalowac ta pokrywe zeby byla czarna, a nie w kolorze betonu? Dysperbitem? Dzieki z gory za pomoc.
  22. Mam problem z znalezieniem redukcji do kominków wentylacyjnych. Komin wymurowany z pustaków wentylacyjnych skorsten muszę połączyć z dachówką - kominkiem wentylacyjnym Roben Piemont. Pustaki mają kanały 120x160mm a kominek ma otwór fi150mm. Gdzie to kupić? Ewentualnie jak inaczej połączyć? Dzięki z góry za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...