Nie o taką odpowiedz mi chodzi bo tyle to większość pewnie wie, ujmując dokładnie to chce wiedzieć czy jest jakaś podstawa prawna albo norma która mówi o tym jaka ma być to odległośc, a jeśli jest to jaka jest jej treść albo gdzie mogę ją znaleść
Dzień Dobry. Piszę do was drodzy forumowicze gdyż pojawił się mały problem a mianowicie kominiarz napisał mi w protokole rocznym przeglądu stanu technicznego przewodów kominowych aby usunąć materiały palne na bezpieczną odległość od drzwiczek wyciorowych. I teraz pytanie co to jest ta bezpieczna odległość? Jakie to są wartości? Z góry ślicznie dziękuje za zainteresowanie.
Dziękuje ślicznie za zainteresowanie No nic z tego wynika że będę musiał to wykonać metodą połówkową nie ma co się załamywać tylko kopać i jeszcze raz kopać Dzięki wszystkim
Panowie z tego co się orientuje istnieją sprzęty do wykrywanie przecieków na rurach stalowych natomiast na rurach pcv nie sprawdzają się. W każdym bądź razie dzwoniłem do wodociągów i innego osprzętowienia nie mają które mogło by wykryć nieszczelność na odcinku instalacji wodociągowej o przepływie grawitacyjnym.
Witam wszystkich użytkowników tego forum! Chciałbym się zwrócić do was z następującym problemem. Do mojego domu doprowadzona jest woda ze ze studni rurą wykonaną z pcv o śr. 32 mm na odcinku 1 km. Rura ta jest zakopana na głębokości ok. 0,70m. Pobór wody ze studni jest w porządku i nie bierze z niego żadnego piasku natomiast gdzieś na odcinku 1 km musiała wystąpić jakaś nieszczelność i zaciąga piasek. I moje pytanie brzmi jak znaleźć teraz pękniecie na takiej odległości bez potrzeby odkopywania tej rury?