Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Michy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Michy's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję bardzo za wszystkie informacje. Bardzo mi pomogliście.
  2. Jak wspominałem wcześniej, w kuchni będzie okap mechaniczny (czyli po prostu z wentylatorem) podłączony do pionu wentylacyjnego (czyli nie będzie żadnej kratki)... w takim razie wychodzi na to, że będę miał wentylację mechaniczną wywiewną (skoro nie można mieszać wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną, to zamontuje w łazience dwa wentylatory). Pytanie tylko, czy wentylacja mechaniczna wywiewna to dobre rozwiązanie? Cieszyć się? Czy może mógłbym coś zrobić lepiej?
  3. Zapomniałem napisać, że łazienka jest bez okna (okna z nawiewnikami są w sypialniach i salonie połączonym z kuchnią) Zasłaniając kratkę nie będę miał swobodnego przepływu powietrza z pokoi do łazienki, czyli nie będzie zastosowana ta idea wentylacji grawitacyjnej z zastosowaniem nawiewników w pomieszczeniach z czystym powietrzem i kanału wentylacyjnego w pomieszczeniu z powietrzem brudnym/wilgotnym (no chyba, że za każdym razem otwierać/zamykać żaluzje, ale taka konieczność pamiętania o manualnej czynności nie podoba mi się)... w takiej sytuacji może lepiej byłoby zamontować od razu dwa wentylatory w łazience (po jednym na każdym pionie wentylacyjnym) - byłaby większa wydajność wentylacji i ustawić te wentylatory tak, aby np raz na godzinę włączyły się na kilka minut, aby wymusić ruch powietrza z pokoi, do łazienki (zasilanie dla wentylatora jest przygotowane na oddzielnym obwodzie i instalacja elektryczna w domu jest tzw "inteligentna", więc mógłbym bez większego problemu zaprogramowania kiedy wentylatory mają pracować).
  4. Witam serdecznie. Szukam porady jak rozwiązać wentylacje w mojej łazience. Nie chcę zakładać nowego wątku, więc podpiąłem się pod ten. Moja łazienka powstała z połączenia łazienki i ubikacji i dzięki temu mam dwa oddzielne piony wentylacyjne (są one przypisane tylko do mojego mieszkania, mieszkam w bloku 3 piętrowym, na 2 piętrze). Oprócz nich jest jeszcze w mieszkaniu jeden pion wentylacyjny (też przypisany tylko do mojego mieszkania), w kuchni - będzie do niego podłączony okap mechaniczny (kuchenka będzie elektryczna). W całym mieszkaniu mam nawiewniki w oknach. Planowałem w łazience zamontować do jednego kanału wentylator, tak aby przyspieszyć wymianę powietrza podczas korzystania z łazienki, a na drugi kanał wentylacyjny założyć jedynie kratkę i mieć wentylacje grawitacyjną, by zachować w mieszkaniu stały przepływ powietrza z sypialni i salonu, w kierunku łazienki. Czy takie rozwiązanie się sprawdzi? Czy przypadkiem włączony wentylator w łazience, na jednym z pionów wentylacyjnych, nie będzie powodować, że drugi pion wentylacyjny zamiast usuwać powietrze na zewnątrz, będzie je zaciągać? Czy w ogóle zastosowanie wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej jest dozwolone w jednym pomieszczeniu? Znalazłem na ten temat dwie, różniące się od siebie odpowiedzi i nie wiem która jest poprawna: jedna z odpowiedzi brzmiała, że w żadnym wypadku nie wolno łączyć tych dwóch typów wentylacji, a druga brzmiała, że nie wolno tylko wówczas, gdy w pomieszczeniu jest urządzenie z otwartą komorą spalania (u mnie w mieszkaniu takiego urządzenia nie będzie).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...