Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Okiren

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    234
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Okiren

  1. Woda może lać się ze spłuczki (nie będą tego litry na sekundę przecież). A smrodek będzie, jeśli skroplin nie będzie i woda z syfonu wyparuje. Tak sobie kombinuję. A bardziej niż smrodkiem przejmuję się żrącymi oparami z kanalizacji, które dotrą do reku. A rynna za daleko.
  2. A nie lepszy będzie kolektor powietrzny? Sam się do takiego przymierzam.
  3. Witam Reku na strychu, syfon przy odprowadzeniu skroplin do kanalizacji również tam a dostęp do niego uciążliwy. Jak syfon wyschnie to zasmrodzi reku, aż się boję co będzie wtedy w domu A mam możliwość łatwego podpięcia odpływu skroplin prosto do spłuczki w łazience zamontowanej w stelażu podwieszanym. Można?
  4. Mój znajmy stwierdził, że woda i ...ta reszta musi sobie pomału spływać, bo jak jest za duży spadek, to woda spłynie szybko, a reszta może zostać. Kaskada, o której mówi edde jest wg mnie jedynym odpowiednim wyjściem.
  5. Mam to coś na s.... co to było? A skleroza! Czytałem kiedyś takie zestawienie przepływu i podciśnienia - co się dzieje jak jedno jest za duże a drugie za małe. Czy ktoś może trafił na takie coś? BYłbym wdzięczny za podpowiedź. A swoją drogą czy wg Was przyjaciele, odkurzacz 70 l/s i 22 kPa przy 3 gniazdkach wydoli?
  6. Jak firma solidna to nie oszukuje. Ja mam jedną z okolic Rzeszowa i nigdy nie było problemu. Jak potrzebowałem 2,5 m3 to tyle zamówiłem i zostało dosłownie może z wiaderko. To duża firma i nie może sobie pozwolić na machloje bo plotki szybko się roznoszą.
  7. Hmm, może Parkietkomplex ma rację z tymi "kilkunastoma" latami? Co do rurek, poszukaj w odpowiednim dziale.
  8. Witam Staram się zabrać za wyszukanie odkurzacza przemysłowego, który będzie pracował jako centralny. Co strona to inne parametry odkurzaczy centralnych. Proszę, pomóżcie dobrać odpowiednie parametry. Moja instalacja: - 3 gniazda (dwa na dole, jedno na piętrze), - najdłuższa droga to 9m do gniazda końcowego, - najdłuższa droga (licząc kolano/trójnik 45st jako 1,5 mb rury i kolano/trójnik 90st. jako 3mb rury) to 18m - dwa główne odgałęzienia (jedno zakończona gniazdem na końcu, drugie gniazdem w połowie długości i na końcu). - jednostka stać będzie na wysokości 15cm na najniższymi częściami instalacji. - długość węża - 9m Interesują mnie parametry: - wydajność w l/s - podciśnienie bo na ogół te dwa są podawane w przypadku odkurzaczy przemysłowych. Pytanie wzięło się stąd, że biorąc pod uwagę opisy odkurzaczy centralnych a stronach producentów, to 99% przemysłowych da radę przy mojej instalacji. Podpowiedzcie proszę, dziękuję
  9. Teraz już lepiej, lecz: - czemu plandeka ma wg Ciebie mniejszy opór dyfuzyjny niż folia, skoro jest wytwarzana z podobnego materiału? No chyba, że jesteś fizykiem i to obliczyłeś, to zwracam honor. - trwałość plandeki (wg Ciebie - kilkanaście lat) - sprawdziłeś? Na zewnątrz w zimie, to wg mnie max 3 lata, lecz nieruchoma pod podłogą? Skąd wiesz, że kilkanaście lat? Nie czuj urazy, ja tylko chcę wiedzieć "dlaczego":)
  10. Bez siły, on ją tylko "musnął" kiedy leciał na....inną część domku mego
  11. Ojj, ludzie... nikt nic nie powie? Nie ma zasady, a każda instalacja jest aż tak różna?
  12. Kiedy tu właśnie chodzi o wnikanie w szczegóły, po to jest to forum (między innymi). Podaj proszę konkrety dlaczego jesteś przeciw, bo z Twojego postu nic nie wynika. dziękuję
  13. Czy jest jakaś ogólna zasada montowania na rozgałęzieniach tego co w temacie? 1. Niektóre instalacje mają prawie wszędzie skrzynki rozprężne (wg instalatora: mniejsze ciśnienie w kanałach za skrzynką, mniejszy hałas, trochę mocniejszy musi być wentylator w reku) 2, Niektóre instalacje mają tylko trójniki/czwórniki (wg instalatora: większe ciśnienie w kanałach więc może być słabszy wentylator) Czy to wszystko zależy od systemu/projektu/położenia pomieszczeń czy można jakoś uogólnić?
  14. szkoda, że w na ogół nie można się doczekać takich prostych i szybkich odpowiedzi dziękuję
  15. Przy dotknięciu zerowym przewodem do ściany, różnicówka odłącza zasilanie instalacji. Czy tam ma być? Cały czas sądziłem, że powinna odłączać prąd, jak faza "ucieknie" do uziemienia. Chyba, że to przez to, że zero jest wspólne dla dla całego domu, a w innym obwodzie świeciła się żarówka. Tak ma być?
  16. hmm, nie pomyślałbym. To w końcu podobne tworzywo sztuczne co folia. Nie spotkałem nikogo, kto by tak robił. Szczerze - pewnie bym rak zrobił, ale wcześniej poczekałbym na co najmniej jeszcze jedną odpowiedź na forum
  17. Ja praktykowałem (ziemia iłowata + gruz na wierzch), ale czekałem jedną zimę aż wszystko osiądzie. Nie widzę żadnego problemu. U rodziców cały dom ma pod posadzką glinę z gruzem i stoi tak już kilkanaście lat. Najważniejsze jest, żeby ziemia się dobrze osiadła, a najlepiej się osiada jak jest mokra. Problem tej jesieni jest z deszczem spory, więc mam obawy czy sama od siebie nie będzie się na wiosnę zapadać jeszcze.
  18. Duża skrzynka zbita z desek na równiutkim podłożu. Na spód folia. Potem reszta betonu z gruszki - wyrównać i poczekać aż lekko stężeje. Wziąć jakąś łatę, kawałek blachy czy co tam w ręce wpadnie i "powycinać" kostki/płytki. W sam raz np na odbojówkę wokół garażu, gdzie będzie leżało drewno do kominka.
  19. Całe murowanie obyło się z pomocą agregatu (siporeks na kleju) - może z 15 litrów na wszystko - polecam
  20. Wpuść tam kota albo poczekaj aż młode odlecą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...