Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

stuk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    672
  • Rejestracja

stuk's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

11

Reputacja

  1. stuk

    regipsy wokól okna na poddaszu

    Nie ma płyt wodoodpornych, są tylko o podwyższonej odporności na wilgoć, co uzyskuje sie poprzez impregnację kartonu - popularne zielone płyty. W prawidłowo obudowanym oknie nie są konieczne, ale można dać na dolny glif. Co do wykonania - górny glif równolegle do podlogi, a dolny prostopadle. Jeśli się nie da to ostatecznie może być "prawie prostopadle" lub trzeba zrobić tzw. odejście czyli parocentymetrowy kawałek prostopadły do okna, a potem już prostopadle do podłogi. Ważnym elementem jest również kaloryfer przy oknie dachowym - ideałem byłoby dać go dokładnie pod oknem. I wszystko w tym temacie.
  2. Na zaciskach wentylatora powinny być oznaczenia co gdzie podłączyć. Potrzeba przewód neutralny, i dwa przewody fazowe (ale pochodzące z tej samej fazy) - jeden poprzez wyłącznik (np. światła w łazience), a drugi z fazą na stałe (dzięki temu nawet po wyłączeniu wentylator będzie mógł pracować przez ustawiony czas).
  3. Te metalowe wspaniale przewodzą ciepło wgłąb ściany. Plastikowych nawet nie bierzcie pod uwagę, bo się stopią od temperatur panujących w kominku. Moja rada dla autora postu - skoro dopiero zdobywasz wiedzę i planujesz, to zapomnij o wełnie, a zainteresuj się płytami krzemianowo-wapiennymi (silca, varmsen). Ten materiał w porównaniu do wełny ma same zalety. Ja właśnie zrobiłem kominek z płyt silca, więc wiem o czym pisze. Z pozoru może się wydawac, że to drogo wychodzi, ale weź pod uwage także szybkość i prostote wykonania oraz jakość całości - brak wełny jest zaletą samą w sobie.
  4. stuk

    Ile dodać wody do .....?

    Coś źle robisz, mi się zawsze zgadza (mniej więcej, czyli z tolerancją około pól litra, zresztą czasem sam producent podaje widełki) Jesli pisze że ma być 5 a ty dajesz 8-10 to coś bardzo, bardzo źle robisz. Oczywiście, jak ktoś już napisał, zawsze proszek do wody. Generalnie jak się już dany klej, gips, czy co tam już zna, to wiadomo jaka ma być konsystencja i można robić po swojemu, ale jak nowy produkt, którego nie znam, to zawsze odmierzam ile podaje producent, przy czym nie wsypuje od razu całego proszku, tylko powiedzmy 3/4, mieszam, a potem dosypuję resztę i mieszam do końca, tak jest łatwiej. Jak są widełki, to na początek dobrze wlać mniej wody.
  5. E tam wielki problem od razu... Wielki problem to mam ja - spaliła mi się żarówka w lampie! Co robić???
  6. stuk

    malowanie pokoju

    E tam jakieś dziwne wynalazki. Kup porządny zwykły wałek (np. Anza) dobrany do farby i rodzaju powierzchni i maluj, będzie najlepszy efekt.
  7. stuk

    Gruntować czy nie?

    Po prostu pomaluj całą ścianę farba podkładową "Śnieżka - grunt",potem farba właściwa i będzie git. Oczywiście jeśli podłoże jest mocne, bo jeśli było juz parokrotnie malowane i zacznie się odklejać stara farba, to nie pomoże żadne gruntowanie.
  8. Nie ma sprawy Dwa miesiące to dużo na wyschnięcie zaprawy, a ceramika jest mało chłonna, więc jak zrobisz w środku mokre tynki, to będziesz wietrzyć oknami wilgoć, ona przez takie ściany nie przeniknie w znaczącej ilości. Co innego jakbyś zbudowała z betonu komórkowego - wtedy obowiązkowo najpierw tynki wewnętrzne (jeśli mokre), a po ich wyschnięciu styropian. Ale przy ceramice nie ma problemu i dlatego wielu tak robi jak Ty zrobiłaś i jest to ok.
  9. Owszem można, ale nie w Mebel Rust bo tam się przepłaca to samo, co można gdzie indziej zrobić. A coż w tym dziwnego, wszak to jest forum bezrobotnych stróżów nocnych. Ty nie jesteś bezrobotnym stróżem nocnym? To w takim razie co tu robisz?
  10. Jak sciany z porothermu, to smialo oklejac styropianem, nie ma problemu.
  11. O proszę jakie towarzystwo wzajemnej adoracji...
  12. U nas blat jest na wysokosci 91cm - bardzo wygodne! Wysokość idealnie pasuje do okien, więc blat wchodzi pod okna jako parapet.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...