Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Macio1986

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O Macio1986

  • Urodziny 02.05.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Elektryczność - instalacje i oświetlenie

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rypin
  • Kod pocztowy
    87-500
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Macio1986's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. wg tego arkuszu wychodzą mi jakieś dziwne wyliczenia. Hmm w przybliżeniu na ogrzanie takiego mieszkania i wody dzienne zużycie gazu raczej chyba nie przekroczy 5-7kg gazu?
  2. Jeżeli miałbym zastosować klimatyzator to raczej lepiej zainwestować z kable grzewcze, ale zapewne gdyby chciał w całym mieszkaniu zastosować to rozwiązanie to w 5kW nie udałoby się zamknąć. Hmm pomożecie przybliżyć ilość w KG bądź w litrach spalanego gazu przez piec gazowy na ogrzanie takiego mieszkania oraz do podgrzania wody - mieszkanie w którym są nowe okna, drzwi, ściany od środla dodatkowo ocieplone watą (wszystko na stelarzu + płyta karton gips)
  3. Hmm czyli te piece akumulacyjne pobierają tak mało energii? Oczywiście, że każda sprawna sieć elektryczna nawet te starsze podołają takiemu obciążeniu. Jeżeli chodzi o piece akumulacyjne to uważam, że zbyt mało byłoby zamontowanie 2 pieców... Łazienka, jadalnia z kuchnią i pokój + przedpokój, ale jego ogrzanie nie byłoby konieczne - temperatura by się mieszała...
  4. Z pewnością jakieś babeczki będą, nie inaczej Sprawa elektryczności uważam, że nie wygląda najlepiej ponieważ jest to budynek z przeszłością, więc instalacja elektryczna także nie jest pierwszej młodości. Przyłącze musiałoby całkowicie zostać wymienione a to pewnie wiąże się z niemałymi kosztami. Instalacja w mieszkaniu będzie całkowicie nowa. Jeżeli chodzi o butle gazowe to raczej nie nadźwigam się ich ze względu na to iż dowóz gazu jest całodobowo. Hmm zastanawiam się ile butli tygodniowo będę w stanie zużyć na ogrzanie mieszkania zimą i na ciepłą wodę.
  5. Sam nie wiem jakiego wyboru dokonać... Dodam, że mieszkanie będzie całe w płytach kartongips, a pomiędzy ścianą a płyta będzie dana wata w celu wygłuszenia i ocieplenia mieszkania. Taka mała inwestycja zwróci się dość szybko. Okna i drzwi nowe. Przypuśćmy, że zdecyduję się na instalację gazową tak więc zużycie gazu będzie dużo mniejsze. Oczywiście piec gazowy musi zarówno ogrzewać mieszkanie jak i dostarczać ciepłą wodę. Mieszkać będę sam.
  6. Jednak pozostanę przy gazie... może tańsze rozwiązanie od pieca "śmieciucha" ogrzewanie gazowe nie będzie, ale nadźwigać się nie nadźwigam ponieważ gaz zamawiam zazwyczaj z dowozem. Dwie butle na które przepisy z tego co wiem pozwalają będą zasilać piecyk tak więc na kilka dni powinno starczyć. Jeżeli na ktydzień wykorzystam 3 butle 11KG to nie tak drogo wyjdzie... 600zł na miesiąc W zasadzie ogrzewanie bezobsługowe... zaś jeżeli chodzi o tradycyjne to jak wiadomo troszkę roboty jest, a nie zawsze się chce... fakt piec i tak odpada bo nie dostałem pozwolenia. Niestety przy piecy kaflowym nie ma szans abym został ... Jeżeli chodzi o kominek to odpada również... nie zasze jest ciąg, czasami się przydymi, a ja tego niestety nie bardzo oczekuję... Zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś piecyka z firmy Junkers - wiadomo renoma na rynku się liczy co za tym idzie jakość i bezpieczeństwo na które chcę także postawić. Doradźcie jaki i gdzie piecyk do mojego mieszkania zakupić, no i co z tymi przepisami, czy trzeba załatwiać jakieś pozwolenia etc oraz czy zasady bezpieczeństwa w jakiś sposób mnie ograniczają... Proszę o pomoc w wyborze....
  7. Witam, problem dotyczy ogrzewania centralnego. Początkowo chciałem zastosować tradycyjny piec "śmieciuch" ale niestety nie mogę uzyskać pozwolenia na zamontowanie tego rodzaju ogrzewania ze względu na zbyt małą średnicę komina. Wybór jaki padł to ogrzewanie gazowe. Mieszkanie jest na pierwszym piętrze, 48m2 pow. użytkowej, budynek z czasów II WŚ, klatka schodowa - drzwi do korytarza w którym znajduje się para drzwi wejściowych mojego mieszkania i sąsiadów. Zastanawiam się czy nie byłoby jakichkolwiek przeciwwskazań do zamontowania pieca na ścianie korytarza za drzwiami mieszkania (wnęka). Zgoda sąsiadów jest. W mojej miejscowości niestety nie ma gazu ziemnego tylko propan-butan w butlach, tak więc butla znajdowałaby się nieopodal pieca. Wybór pieca niestety nie został ustalony więc proszę o pomoc. 4-5kW raczej byłby wystarczający. Piec zdecydowanie na centralne ogrzewanie mieszkania i ogrzewanie wody. Czy przepisy w jakiś sposób mogą mi zabronić tego rodzaju ogrzewania gazowego. Hmm piec z komorą zamkniętą. Tak poza tym w korytarzu jest duże okno i kratka wentylacyjna. Doradźcie proszę wybór pieca i wszelkie sprawy jakie muszę załatwić np jakies pozwolenie czy dokonanie zgłoszenia zarządcy ?
  8. Witam, nie znalazłem dotad informacji o budowie domu ze starych podkładów kolejowych... Na pomysł wpadłem ponieważ mam możliwość kupna takich podkładów niegdyś wykorzystywanych jako podkłady kolejowe lecz teraz z rozbiurki przechwowalni jabłek. Podkłady zachowane w idealnym stanie. W wewnątrz pomieszczenia nie czuć zapachu o którym tak wiele piszą. Nieopodal tego budynku jest domek jednorodzinny wybudowany wiele lat temu także z tego materiału zamieszkiwany od jakiegoś czasu - stał przez wiele lat nieogrzewany, nie remontowany i powiem szczerze, że nie znalazłem tam ani jednej plamki wilgoci, grzyba i także niepożądanego zapachu. Budowę takiego domu chciałbym w większości wykonać na własną rękę ówcześniej nie robiąc nic podobnego. Potrzeowałbym zasięgnięcia wielu informacji na ten temat. Mam nadzieje, że jeżeli chodzi o przepisy budowlane to nie ma żadnych przeciwwskazań co do wykorzystania tego materiału. Na początek to na tyle jeżeli chodzi o moje pytania. Pozdrawiam i dziękuję za udzilenie cennych informacji z góry.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...