Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

josephgo87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez josephgo87

  1. Witam,czy mógłbym prosić o namiary na firmę z Poznania które wykonywała u Pana beton polerowany? Pozdrawiam. Przemek Bendowski

    [email protected]

    888738738

  2. Kolega JVC pomylił chyba pojęcia. Aczkolwiek od delty dz-gz zależy sprawność układu - delta niższa - wyższy cop. Gz-górne źródło (podłogówka) Dz-dolne źródło (glikol) W delcie dz chodzi o to ze im jest niższa tym więcej dostarczamy Energi z gruntu. Jeśli delta gz jest zbyt duża to wydajność podłogówki spada (grzejesz po prostu "połową pętli") Obie delty gz i dz są ściśle związane z charakterystyką urządzenia jakim jest pompa ciepła i czasem trzeba przeliczyć czy zwiększenie biegu pompy obiegowej się oplaca- na ogół tak właśnie jest... Na dodatek każda pompa ciepła ma swój nominalny przepływ na dz i gz i jeśli jest on zapewniony to obie delty powinny być w normie. Slonkaa - jeśli pompę masz na gwaracji to teoretycznie nie możesz uruchomić tego sam,ale instalator powinien to dla Ciebie zrobić podczas pierwszego uruchomienia.
  3. Przegoń każdą pętlę osobno bez włączania sprężarki (5-10 min każdą). W menu serwisowym powinna być opcja do rozruchu każdego elementu. (zakładam że odpowietrzniki masz automatyczne) Gdzieś kiedyś wyczytałem że niezdrowo jest eksploatować pc na zapowietrzonym dz.
  4. Tak,parter co do izolacji to nie mam pojęcia czy tylko obłożyli rurki dookoła czy coś tam jeszcze wcisnęli. Na zasilaniu nie ma straty w stosunku co dochodzi do rozdzielacza więc na temperaturę powrotu tym bardziej...wszystko zalane więc już o tym nie pamiętam. Problem polega na tym że nie ma nas na miejscu więc wszystkimi pracami na budowie kierujemy wirtualnie do każdego etapu budowy biorąc "fachofców" z polecenia. Dom już praktycznie skończony i gdybym miał zaczynać jeszcze raz to prawie wszystko wolałbym zrobić sam...ot takie realia. Photos,tego mieszacza tam nie ma,wszystko co z nim związane zostało wyrzucone (napisałem o tym powyżej-instalacja była szykowana na kondensat,ale gazownia się nie spisała Grzejniki tylko 2 w garażu i pompowni i dwie drabinki w łazienkach. Z tego co pamiętam Ty też jesteś właścicielem Wiesia...Pozdrawiam. Co do sterowania pokojowego,to możesz podłączyć sterownik z czujnikiem lub sam czujnik temperatury pomieszczenia i ustawić przewagę jednego nad drugim. RWXW, zawór jak najbardziej fabryczny-jak narazie nie przepuszcza więc go zostawię,jak zacznie to chyba całkiem go wyrzucę,wymienię rurki w pompie na grubsze i dam małą obiegówkę na CWU-muszę tylko pomyśleć jak to wysterować,ale to później-najpierw nowe grube podejścia i może rozdzielacze,a potem zobaczymy...
  5. W moim przypadku to raczej nie o kasę chodziło,bo cenę dostałem na wykonanie ale za materiały dostałem fv osobno. No chyba że hydro chciał zaoszczędzić w moim imieniu Martwią mnie jeszcze trochę średnice rurek w pompie i sam zawór 3d (rurki 22mm w miedzi) Wygląda na to że Viessmann z uporem promuje połączenie bufora i dlatego tylko takie średnice... Poniżej zdjęcie odległości podejść do rozdzielaczy.
  6. Od czasu uruchomienia instalacji wiedziałem że rury nie mają odpowiedniej średnicy,ale tak jak wspomniałem całość była szykowana na kondensat,więc hydraulikowi wybaczę Swojego Wiesia kupiłem z demontażu z przelotem 1500H. Marka jak to marka każda ma w swojej ofercie lepsze i gorsze modele i egzemplarze. Generalnie przy zachowaniu zdrowego rozsądku i odrobiny szczęścia nawet "made in China" może pracować X lat. Brałem Wiesia z nadzieją na dobre jakościowo podzespoły a przede wszystkim dlatego że był dostępny za dostępne pieniądze. Wymiana rozdzielaczy i dodanie nowych podejść raczej i tak nie przeskoczę...
  7. Na pewno zastanowię się nad wymianą pompy na większą. Co do grzania naprzemiennie,to z mojego punktu widzenia wygląda to tak,ze przepływy na grzanej kondygnacji wzrosną,więc delta zmaleje. w chwili obecnej wszystkie pętle podłogówki otwarte na max zarówno na rotametrach jak i zaworkach na drugiej belce. Tylko grzejniki są skręcone z wiadomych względów... Pyxis możesz podać dane swojej pompy obiegowej?
  8. Na wbudowanej pompie obiegowej brak jest oznaczeń,viessmann podaje tylko pobór prądu na poszczególnych biegach 62/92/132. Podejrzewam że jest to coś pokroju http://productfinder.wilo.com/pl/PL/product/000000120002f0010001003a/fc_product_datasheet Nie jest to maleństwo,pytanie co musiałbym wsadzić żeby całość grzała... Boję się że przy sterowaniu wyłącznie pogodowym sterownik będzie często i długo mielił tą pompą żeby mieć podgląd temperatury. U innych użytkowników viessmanna wyczytałem że działa ta pompka 24h. Jakimś rozwiązaniem będzie pewnie dołożenie czujnika temperatury pomieszczenia,ale to później. Czytam trochę o tych wszystkich przypadłościach z instalacjami z PC,więc wolałem opisać od razu co i jak,bo bez "jakiegoś" opisu to trochę takie wróżenie z fusów... Dzięki za odpowiedź
  9. Witam, mam w swoim domu pompę ciepła Viessmann Vitocal 200G - 9,7kw, 5x150m fi 32 z glikolem etylenowym zakopane w mokrej glinie liniowo. Ogrzewanie tylko podłogowe + grzejnik w garażu i pompowni i miejsce na dwie drabinki-nie podłączone. Powierzchnia grzanych podłóg 170m2. Całość-parter i piętro na jednym rozdzielaczu gorgiela 14 obwodów w pompowni-2m od pompy+dokładka na grzejniki. Całość była szykowana pod kondensat,ale gazownia stwierdziła że zrobią plan na całą ulicę a to potrwa 3-4 lata. Pompa z odzysku po jednym sezonie grzewczym,jest to urządzenie "all in" z pompami do dz i gz oraz zaworem 3d. Dom jeszcze nie zamieszkany 30cm wełny w dachu,gazobeton+13cm grafit,podłoga 13cm (termos to to nie jest ) Rekuperator z wymiennikiem krzyżowym + dorobię drugi wymiennik-będzie duo. Problem polega na tym,że mam bardzo wysoką deltę na samej podłogówce- 12oC,więc grzeje praktycznie tylko połowa pętli. Pompka dz na 2 biegu,gz na 3. Mieszkaliśmy dwa tygodnie w święta,pompa chodziła z ograniczeniem czasowym 4,5h w jednym cyklu (jesteśmy jeszcze na taryfie budowlanej,więc nie szalejemy) Teraz nie ma nas w Polsce,ograniczenie czasowe ustawione na 3 godziny,poziom krzywej 16oC,nachylenie 0,6. Na początku miałem nadzieję że budynek nowy-nie wygrzany to po prostu pobiera więcej energii. Podczas świąt utrzymywaliśmy temperaturę wewnątrz na poziomie 19-20oC. Prawdopodobnie przyczyna leży w małej średnicy rur pp zasilającej i powrotu z rozdzielacza- pp 25 dn20,wejścia w rozdzielaczu też tylko 3/4. Rozdzielacz pod piec gazowy więc miał mieszacz,który jest teraz wyrzucony. Przepływy na rotametrach ok 1,2-1,3 l/min. Pompa obiegowa willo ma na 3 biegu pobór prądu 130W,więc do najmniejszych nie należy. Myślałem o wyrzuceniu istniejącego rozdzielacza,zamiast niego rozdzielacze z wejściem 1" bez rotametrów-tylko zaworki (i tak poustawiam przepływy według temperatur powrotów) i nowe podejście z rury pp 32 lub 40. Problem w tym że wyjścia z pompy,zawór 3d w pompie też są średnicy wewnętrznej 20mm... Opcje które rozważam to: 1.Usunięcie rotametrów i założenie zwykłych zaworków na starym rozdzielaczu (pewnie nie da zbyt wiele), 2.Nowe grubsze podejścia (poza pompą) pod nowe rozdzielacze z wejściami 1" z zaworkami, (może coś zmieni), 3.Mały bufor od razu za pompą,dodatkowa pompka obiegowa na zasilanie za buforem + nowe grubsze podejścia i zasilacze. 4.Dołożenie elektrozaworów i grzanie na przemian parteru i piętra, 5. Poczekać,pomieszkać...może delta sama spadnie 6.Wymiana pompy obiegowej w pompie ciepła na mocniejszą. Może macie jakieś inne lepsze sugestie jak ten bajzel naprawić możliwie małym nakładem. Pozdrawiam. Poniżej zdjęcie rozdzielacza przed usunięciem mieszacza i zrobieniem wylewki.
  10. Witam,my również nie mieliśmy w planie zagospodarowania oczyszczalni. Starosta nie wyraził zgody, Wojewoda również nie podzielił naszych racji. Wygraliśmy z Wojewodą Wielkopolskim proces w WSA,wyrok jest już prawomocny. Po kilku tygodniach dostaliśmy ze starostwa pismo że mamy tydzień na uzupełnienie dokumentacji o wydajności oczyszczalni (co było we wniosku) oraz dokument wykazujący poziom wód podziemnych w miejscu posadowienia przydomowej oczyszczalni ścieków zgodnie z art 11 us 6 pkt3 rozporządzenia ministra środowiska z dnia 24 lipca 2006 w sprawie warunków jakie należy spełnić przy wprowadzeniu ścieków do wód lub do ziemi. W piśmie jest także adnotacja że na powyższą decyzję nie przysługuje zażalenie. Pytanie co dalej??? Co ma ponownie starostwo do tego,jeśli wyrok jest już prawomocny,a wcześniej nie zgłaszali żadnych luk w dokumentacji?
  11. Witam wszystkich budujących nasz śliczny domek. Oto link do naszego albumu ze zdjęciami: https://picasaweb.google.com/114638502814009571566/20110829?authuser=0&authkey=Gv1sRgCL6s5sWY4LjFKA&feat=directlink Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...