Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krycha_6661

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez krycha_6661

  1. Może nie glikolu propylenowego ale skażonego spirytusu użył nasz kolega z forum, który zresztą mase pracy wykonał sam. Odsyłam do tematu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?152498-Instalacja-pompy-ciep%C5%82a-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-robiona Trochę wiary w ludzi. Myślę, nasz naród zaczyna bardziej zwracać uwagę na aspekty ekologiczne nie tylko ekonomiczne.
  2. Jeśli chodzi o glikol etylenowy, to owszem nie mogę zaprzeczyć jest trujący i szkodliwy, ale są firmy które utylizacja glikolu się zajmują, zazwyczaj jest to sam producent. Powinno się stosować glikol propylenowy, który nie jest toksyczny, jest biodegradowalny, ale napewno też nie powinno się go wylewać byle gdzie chyba jest to oczywiste. No tak, ale to tyle kilometrów od nas. Kraków blisko
  3. Czy ciepłą wodę również ma z prądu? Temat j-j jest długi, byłbym wdzięczny za skierowanie do odpowiedniego postu lub strony. Czytałem cześć tego tematu.
  4. Myśle, że osoby które chcą korzystać z OZE, znają koszty inwestycji i esploatacji. Jeśli ktoś chce korzystać z pompy ciepła, to wie w jakim czasie mu się bądź nie. Poza zwykłą ekonomią, trzeba liczyć się z ekologią, myślę że czyste środowisko ciężko przeliczyć na gotówkę, i to przemawia za OZE najbardziej. Pompa ciepła zużywa energie elektryczna, w mniejszym stopniu niż ogrzewanie elektryczne, a jak wiadomo w Polsce energia elektryczna z ekologia nie ma nic wspólnego, więc samo ograniczenie jej zużycia jest pozytywne. O ile ogrzewanie w domku na wsi węglem, nie jest odczuwalne w jakiś specjalny sposób. O tyle w wielkich aglomeracjach było to odczuwalne, najlepszym tego przykładem jest Kraków. Chodź tam też fatalny wpływ miała Huta Sędzimira. Może trochę chaotycznie i nie wszystko, ale taki już jestem.
  5. Panowie Pisząc "machina ruszyła" miałem na myśli, że mogę rozpocząć pisanie pracy O ile pisanie ręczne można by jeszcze w dzisiejszych czasach jakoś przełknąć (nie w moim przypadku, bo czasem nie potrafię rozczytać tego co sam napisałem) Ale obliczanie pewnych rzeczy samemu od dechy do dechy jest bezsensu, bo dlaczego mamy nie korzystać z programów, nad którymi ktoś pracował by ułatwić nam obliczenia. Nie popadajmy w paranoje, liczenie choćby strat cieplnych domu samemu mija się z celem, tym bardziej że jest masa oprogramowania darmowego i płatnego, które wykona to za nas. Jednak wypada znać podstawy na jakich takie programy się opierają.
  6. Udało mi się znaleźć odpowiedni budynek, mimo że nie jest to osoba z forum. Ale na forum także znalazły sie osoby, które wykazały chęć udzielenia pomocy. Do napisania pracy jeszcze długa droga, ale wreszcie machina ruszyła.
  7. Wysłałbym, gdybym tylko znał kogoś kto taka instalacje posiada, jak pisałem firmy odsyłaja mnie z kwitkiem. Mam nadzieje że sie uda, prędzej czy później.
  8. Wydaje mi się że prośba o udostępnienie konkretnych materiałów jest dość precyzyjna i widoczna dla aktywnych użytkowników forum. Nie szukam wiedzy na forum, tylko konkretnych danych, które wykorzystam w swojej pracy.
  9. Czy ja napisałem coś nie wyraźnie? Prosze o kontakt w celu otrzymania materiałów dotyczących istniejacego już budynku. Poszukuje materiałów, nie musze zadawać pytań na forum, bo interesuję się ekologicznym budownictwem.
  10. Witam! Mam na imię Krystian, studiuje na Politechnice Krakowskiej, na wydziale inżynierii i technologii chemicznej. Obecnie jetem na III roku. Zamierzam pisać prace inżynierska dotycząca alternatywnych metod ogrzewania budynków, najlepiej budynków pasywnych, interesuje sie tym hobbystycznie. Związku z tym poszukuje materiałów do napisania pracy. Interesują mnie domy ogrzewane pompą ciepła, z zainstalowanym rekuperatorem jeśli bedzie posiadał GWC tym lepiej. Na początek potrzebuje: -projekt domu -projekty instalacji -rachynku za prąd w celu analizy -dane techniczne urządzenia, ale to pewnie zdobęde od producenta. Najlepiej gydby budynek był użytkowany już przez rok, by móć przeanalizować dokładnie koszty ogrzewania i porównać z konwencjonalnymi metodami ogrzewania. Dokładny temat pracy jeszcze nie jest ustalony, jestem na etapie 'negocjacji' z promotorem Będę wdzieczny za pomoc, jak narazie firmy do których pisałem odprawiał mnie z kwitkiem. Pozdrawiam, Krystian
×
×
  • Dodaj nową pozycję...