Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fuzja

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    63
  • Rejestracja

O fuzja

  • Urodziny 27.10.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    zdobywania potrzebnej wiedzy

Dane osobowe

  • Miejscowość
    PL DWR
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

fuzja's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Kurczę Maher nie załamuj mnie, chłopak od alarmu mówił mi że nie będzie problemu z konfiguracją centrali aby otwierała tylko grupy rolet. Podpytam go jeszcze, bo może się nie zrozumieliśmy. A tak na marginesie jaki sterownik byś proponował??
  2. Witam ja również jestem na etapie projektu i wykonania instalacji elektrycznej. Jeśli chodzi o rolety: do każdej mamy podciągnięty kabel 3x1,5 zasilanie, dół domu na jednym bezpieczniku, góra na drugim. Do każdego okna czy też rolety czy też grupy rolet muszę podciągnąć osobny kabel taki jak do czujek alarmowych. Wszystko ma być wpięte do centrali alarmowej Satel. Sterowanie indywidualne każdej rolety (lub grupy rolet, 2 sztuki na jednym włączniku) lub centralne z podziałem na: 1) dół (salon, jadalnia, kuchnia, spiżarnia, łazienka, garaż, pom.gospod) chodzi o to żeby rano nie trzeba było pół godziny chodzić po domu i otwierać każde okno z osobna, 2) cały dom. aktualnie przerabiam problem włączników, czy mogą być z podtrzymaniem czy nie? Rolety mamy z wyłącznikami krańcowymi bez wyłączników przeciążeniowych. Przełączniki indywidualne do każdej rolety bo czasem sytuacja wymaga żeby zamknąć poszczególne rolety (mocne słońce, wścibski sąsiad)
  3. może tu bo najbardziej oblegany wątek. Jaka powinna być standardowa ogólnie przyjęta wysokość od posadzki na gotowo (np: płytki w kuchni) do początku (dolnej części) otworu okna, tak żeby po zamontowaniu okna, parapetu jakoś to wyglądało i funkcjonowało.
  4. A czy przy wspólnych kanałach nie będzie się wykraplać woda? różnica temperatur będzie dość spora, powiedzmy 45 st od kominka i 2 st od reku jeśli będzie wymiennik gruntowy. Też myślałem o podobnym rozwiązaniu, ale gdy podsunąłem ten pomysł firmie która projektowała mi WM odradzili mi łączenie kanałów. Tak więc mam przepusty w stropie pod podwójne doprowadzenie anemostatów, pod WM i DGP. W sumie jeszcze mogę to zmienić, dopiero przymiarki do dach robimy a pomysł sam w sobie też wydawał mi się super. Generalnie dla mnie oprócz kosztów większego problemu w podwójnymi kanałami nie ma, miejsce na poddaszu mam zarówno na reku jak i dmuchawę do DGP, przewody też jakoś upchnę.
  5. fuzja

    Odzysk wody szarej

    No widzicie nie myślałem że sprawa może być tak skomplikowana. Zmyliło mnie stwierdzenie w gazecie, można ją oczyścić dzięki niedrogim filtrom. Ale sprawa faktycznie wydaje się bardziej skomplikowana. To już wole zbierać deszczówkę do podlewania ogrodu, na pewno bardziej to będzie ekologicznie i na pewno tańsze. Dzięki za wskazówki.
  6. fuzja

    Odzysk wody szarej

    mówisz że ni jak nie będzie się opłacać ? czy twoim zdaniem odzysk wody będzie tak znikomy że nic to nie zmieni w naszym życiu?
  7. Nie wiem czy temat był poruszany, nie mogę w w każdym bądź razie znaleźć. Jeśli był proszę w wklejenie przekierowania. Jeśli nie chciałbym poddać dyskusji temat odzysku wody szarej (umywalka, prysznic, wanna, pralka). Wyczytałem że po przepuszczeniu takowej wody przez system filtrów można ją ponownie wykorzystać do spłukiwania toalet lub do prania. Pytanie moje, czy ktoś to ma, może ktoś planuje mieć. Czy są gotowe systemy w rozsądnych cenach (ja znalazłem taki za 5tyś pln) czy może można taki filtr zrobić samemu, jeśli tak to z czego. No i ostatnie czy taka woda w zbiorniku nie będzie śmierdzieć bo później jak spuści się nią wodę w toalecie będzie to czuć, o praniu wie wspomnę. Zapraszam do dyskusji.
  8. Kurcze gubię się już w tych wszystkich teoriach to w końcu przy WM można mieć w kuchni gaz czy nie?? czy WM w pom.gospod. jest aby bezpieczna, w końcu w wymienniku MW może dojść do jakichś nieszczelności i co wtedy ? gaz po domu rozniesie (skoro zapachy mogą się przenosić to i gaz pójdzie)? może lepiej zrobić went. grawitacyjną w kominach systemowych można dokupić ciąg wentylacyjny. U mnie pom.gosporarcze nie będzie ogrzewane, do tego połączone (są oczywiście drzwi) z garażem dwustanowiskowym i obawiam się że będzie tam zimno i mi spadnie sprawność układu WM.
  9. gdzieś znalazłem takie info: "wymiary skrzynek roletowych. przy oknach o standardowej wysokości (do 150 w Intergo skrzynka ma: - wieszaki blaszane - 15 cm - wieszaki z blokada - 16,5 cm dla balkonów do 2,4 m - wieszaki blaszane - 18 cm - wieszaki z blokada - też 18 cm" wychodzi że wejdzie. czym się różnią te wieszaki i co to tak na prawdę jest? a może dla pewności dać wyższy otwór okienny i skrzynkę do środka domu, tylko jak to będzie z parametrami cieplnymi?
  10. ja też bym chciał wykorzystać ciepłe powietrze z kominka i rozprowadzić je rurami od wm po domu żeby dodatkowych rur nie ciągnąć. Myślałem o wpięciu przewodu znad kominka za rekuperatorem a reku już to popchnie po domu. Czy ma to realne szanse bytu?? czy pomiędzy kominkiem a kanałami od reku dać jakąś przepustnicę czy dmuchawę?? chyba trzeba bo reku może mi wpychać powietrze do komory nad paleniskiem. Widziałem kiedyś taki projekt tu na forum.
  11. Fajne rozwiązanie, podoba mi się bo i fajne i dobre i tańsze niż dobry montaż w warstwie ocieplenia a efekty cieplne podobne. Planuję ścianę dwuwarstwową z ociepleniem 20 cm, wejdą rolety pod styropian jeśli okno będzie zlicowane ze ścianą? i jakie proponujecie poszerzenia po bokach i od dołu? bo od góry to już w zależności od wielkości skrzynki więc można dać we wszystkich oknach od góry 20 cm powinno być dobrze czy źle rozumuje??
  12. Ok dzięki pogadam z Kier.budem bo projekt już po adaptacji, pozwolenie prawomocne a od 1.04 mogę się budować. Jeśli to by przeszło było by super, zawsze troszkę taniej a i miejsca w kotłowni więcej jak jeden ciąg komina odpadnie. A może nawet 2 bo widzę, że kanał wentylacyjny też może się zaczynać przy suficie, nie trzeba go ciągnąć od podłogi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...