Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zgoda

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez zgoda

  1. Dobra, przerosło mnie to. Przyjdzie elektryk to zrobi, bo ja nie dam sobie z tym rady.
  2. Jak sobie spojrzysz na alibaba.com to znajdziesz te wszystkie lampy u źródła.
  3. Faza w brązowym, w niebieskim zero. Jak sprawdzić co jest w żółtym, jeżeli to może nie być uziemienie? W drugim przewodzie jest całkowita cisza. W pojedynczym przewodzie koło drugiej lampy takoż.
  4. Jest cennik na stronie. 38 tysięcy (netto!).
  5. Mój wyszedł 4000 za metr na gotowo do mieszkania.
  6. Generalnie to wszystko to jest tłuczone na masowo w Chinach, obejrzyj w markecie i jak ci jakość wykonania odpowiada, to bierz. Tylko że w markecie zwykle wcale nie jest taniej niż w internetach, jedyny przypadek to kiedy jest jakaś promocja. Ceny za oświetlenie są obecnie chore, więc chcąc przyoszczędzić to nie bardzo można wybrzydzać.
  7. Projekt proponuję olać gotowy i zgłosić się do architekta. Wliczając koszt adaptacji, to jest bardzo niewiele drożej, a biorąc pod uwagę całą resztę kosztów budowy, to jest kropla. A potem się ma dom dokładnie taki jak się chce, i taki rozkład pomieszczeń żeby było wygodnie. W przypadku drewniaków z bala jest jeszcze taka sprawa, że projektów gotowych jest bardzo mało i wybór jest właściwie żaden, zwłaszcza jak się nie chce "stylizacji góralskiej" na środku Mazowsza, czy innego kurnika.
  8. W 2 miejscach w domu mam takie coś, że w miejscu gdzie ma być lampa sufitowa wychodzą mi 2 przewody 3-żyłowe, w tych pomieszczeniach jest również druga lampa z jednym przewodem. Jak mam te "podwójne" przewody podłączyć? W kostce do lampy mam po 2 dziurki na L i na N, więc mógłbym wetknąć tam po 2 żyły wetknąć a uziemienie spiąć szybkozłączką, tylko czy tak będzie dobrze? Lampy teraz kosztują takie obłędne pieniądze, że bym wolał nie puścić ich z dymem.
  9. Z mojego doświadczenia - lepiej wybrać tego, który ma własny tartak i suszarnię. O to zapytaj.
  10. To co się pali podczas pożaru, to raczej wyposażenie. Po tym jak się zajarają sofy, meble i tym podobne, to już i tak jest po ptokach, czy dom murowany czy drewniany.
  11. Nie teoryzuj, docent.
  12. Nie "jednocześnie". Zmieniła się nam koncepcja ogrzewania, a komin już stoi.
  13. Czy istnieje jakaś możliwość podłączenia kotła na ekogroszek do komina do gazu (Konekt Turbo)?
  14. Poprawka, to jest Konekt Turbo, 20 cm średnicy.
  15. Mam postawiony komin lzmo izostar do gazu ale zastanawiam się, czy w razie czego dałoby się go używać z kotłem na ekogroszek/miał? Co poza temperaturą spalin ma znaczenie dla takiego komina?
  16. Rok temu za duży dom ok. 195 m.kw. policzyli nam 240 tys. za stan surowy zamknięty, 485 tys. za "developerski+" (nieodpłatny montaż zakupionych wykończeń - armatury, kafelki itp.).
  17. Ależ można. Tylko nie jako całoroczny do zamieszkania.
  18. Jeżeli chodzi o Mazowsze, to miałem do czynienia z trzema firmami: Drew-Stol Mirosław Delegacz z okolic Jadowa - duże doświadczenie, własny tartak i suszarnia, ale raczej tradycjonalista, ma swoje sposoby i niechętnie z nich rezygnuje WaldBud Cezary Bodzon z Łochowa - nie ma tartaku i suszarni, więc nie zawsze wszystko da się*szybko załatwić, otwarty i chętny do współpracy Balik Kamil Biernacki z Pogorzelca k. Łochowa - własny tartak i suszarnia, chętnie współpracują nad mniej konwencjonalnym projektem - i oni budują nam dom. Dom jest duży i każdy chciał go zbudować, bo jak mówią - ostatnio to w Polsce głównie domki letniskowe albo całoroczne nie większe niż 120 m.kw. (nasz ma 195 m.kw. użytkowej + dwustanowiskowy garaż).
  19. Buduję dom drewniany w woj. mazowieckim, okolice Wołomina. https://picasaweb.google.com/106541993948937935578/BudowaDomuCzubajowizna?authuser=0&feat=directlink
  20. zgoda

    O masakro - POŚ do domu

    U mnie właśnie to okazało się problemem. Poziom wód gruntowych na 1,7m, nad nim metr gliny. Zaproponowano mi studnię chłonną w nasypie + przepompownia, ale domowy specjalista ds. estetyki się nie zgodził. Nie wiem co dalej, rozsądne rozwiązanie pilnie poszukiwane.
  21. Czy ktoś miał do czynienia z firmami Gaw-Bud lub Drew-Stol z Jadowa (powiat Wołomin)? Przymierzam się do budowy domu drewnianego i te 2 firmy są najbliżej mnie.
  22. Potrzebuję zrobić badania geotechniczne na działce k./ Poświętnego, czy możecie kogoś polecić? Gdzie nie zadzwonię chcą po 600-700zł za otwór!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...