Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

urbiasz

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

urbiasz's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, jestem w trakcie budowy domu. Zakupiłem sobie kominek Jotul i18 wraz z czopuchem wodnym, którego chciałbym używać do trzech rzeczy: 1. Ogrzewanie powietrzem pomieszczeń. 2. Ogrzewanie CO. 3. Ogrzewanie CW. Dom będzie ogrzewany głównie przez piec gazowy kondensacyjny + podłogówka. Jednak chciałbym wspomagać się też kominkiem. Na początku myślałem aby dogrzewać tylko CW, ale pomyślałem sobie, że czemu by nie wspomagać CO. No i teraz mam pytanko. Czy znacie może jakiś schemat, rozwiązanie, techniki pozwalające na takie wykorzystanie kominka ? Ps. Oczywiście kominek ten, nie będzie głównym źródłem ogrzewania domu, ale jednak fajnie było by zmniejszyć ilość spalanego gazu
  2. Nie " teges" mają Ci, którzy nie wiedzą nic o celulozie używanej do ocieplenia a wypowiadają się na forum
  3. Ok, czyli przy rekuperacji, nie muszę obawiać się wilgoci od wewnątrz. Ale co w takim razie z wilgocią, która będzie tworzyć się na zewnątrz czyli na wewnętrznej stronie foli ? Przy wełnie robi się przestrzeń, która pozwala na oddychanie. No i co z celulozą - jak wygląda sprawa wypchania foli na zewnątrz? Zastanawiam się jeszcze, czy po jakimś czasie celuloza nie zacznie opadać w dół, zostawiając wolne przestrzenie na górze. No i zastanawiam się dodatkowo, czy jest możliwość uruchamiania rekuperatora automatycznie w momencie kiedy wilgotność w pomieszczeniach osiągnie 60%.
  4. Witam, stoję właśnie przed dylematem ocieplenia poddasza użytkowego nowo budowanego domu. Dach mam pokryty folia a na niej są łaty a na łatach dachówka Po przeczytaniu wielu (setki) informacji o ocieplaniu poddasza, doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie użyć celulozę (metoda wdmuchiwania) lub piankę PUR. No ale teraz mam dylemat, przy celulozie i piance PUR nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat wentylacji (tak jak to się robi przy wełnie - punkt rosy itp.). Dodatkowo zastanawia mnie sprawa czy podczas wdmuchiwania celulozy, nie wypchnie ona foli na tyle, że zacznie przylegać do dachówki? Natomiast przy piance PUR mam wrażenie, że robi się tak szczelne pomieszczenie, w którym ściany zaczną pokrywać się wodą. Co prawda dla całego domu zastosuję rekuperację, no ale ona nie będzie cały czas chodzić. Co możecie mi poradzić ? Celuloza czy pianka PUR ? Co z wentylacją pomiędzy folią a pianką lub celulozą?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...