Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bart_1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bart_1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Koledzy proszę o pomoc jak usprawnić mój kocioł, bo cały czas czytam forum i nadal mam wątpliwości czy jest sens go przerobić na górnospalający. Wyczytałem w tym wątku, że kolega Last Rico doradzał komuś, że podobny typ kotła co ja mam to lepiej usprawnić jako dolno spalający, ponieważ metoda górne spalania się w nim nie sprawdzi. W linku zamieszczam fotkę do przekroju mojego kotła z wymiarami http://www.iv.pl/images/53537002371997121861_thumb.jpg Aktualnie przerobiłem: zrobiłem klapkę i zamontowałem na drzwiach popielnika, uszczelniłem wszystkie drzwiczki i zamontowałem miarkownik. Palę już w tak przerobionym kotle od 6dni (sposobem dolnym) i problemem jest, że po otwarci drzwiczek załadunkowych strasznie dymi (nawet strach dołożyć więcej niż jedną szypę węgla, bo cała kotłownia zadymiona) I teraz mam koledzy wątpliwość co dalej poczynić z modyfikacjami kotła (chciałbym wyeliminować to mocne dymienie), wyczytałem, że należy zabudować część rusztu bo jest niepotrzebnie chłodzona (i to jest przyczyna dymienia). Czy wystarczy jak dorobię blachę w to miejsce rusztu czy to trzeba wyłożyć szamotem ?? Z góry dziękuję za pomoc.
  2. Witam Koledzy coś nie mogę sobie ostatnio dać rady z moim kotłem, po uszczelnieniu, dorobieniu klapki i założeniu miarkownika (co dzień to gorzej z nim jest) po otwarciu drzwiczek strasznie dymi i nie chce się palić (palę dolnym sposobem), ponieważ wyczytałem w tym wątku, że kolega Last Rico doradzał komuś, że taki typ kotła co ja mam to lepiej usprawnić jako dolno spalający, ponieważ metoda górne spalania się w nim nie sprawdzi. Teraz mam pytanie, ponieważ wyczytałem, że należy zabudować część rusztu bo jest niepotrzebnie chłodzona. Czy wystarczy jak dorobię blachę w to miejsce rusztu ?? Co jeszcze należałoby zrobić, żeby usprawnić mój kocioł?? Proszę koledzy o radę co mam robić bo już mi ręce opadają (dzisiaj nawet z otwartymi drzwiami popielnika na piecu dochodzi max do 57^ )
  3. Kolego, kocioł mi tak smoli, że przez cały okres (około 10lat) takiej smoły na ściankach, drzwiczkach nie widział, a z miarkownikiem palę dopiero 3 dzień. Przy rozpalaniu z tego otworu co zrobiłem w drzwiach załadunkowych strasznie dymi. Co mam robić bo już mi ręce opadają Czym mam zaślepić ten otwór w wymienniku ?
  4. Witam Zabrałem się dzisiaj za przeróbkę mojego kotła Udało mi się dzisiaj: - uszczelnić piec (szczelny jak nigdy, wymieniłem szczeliwo przy każdych drzwiczkach) - wykonałem i zamontowałem klapkę na drzwiach popielnika (nie obyło się bez problemów ale udało się), po zamontowaniu okazało się, że klapka jest zbyt lekka i musiałem ją dodatkowo obciążyć przez co teraz się szczelnie domyka - zamontowałem miarkownik ciągu w miejsce termometru To by było na dzisiaj tyle , było trzeba kocioł odpalać bo zimno Teraz opiszę spostrzeżenia bo przeróbce: kocioł odpaliłem od dołu i przez jakiś czas drzwi popielnika zostawiłem otwarte żeby się dobrze rozpaliło, po kilkunastu minutach drzwiczki zamknąłem i założyłem łańcuszek na klapkę i miarownik. Miarkownik wyregulowałem na oko (za pomocą sterownika do załączania pompy CO) , ponieważ nie mam termometru ponieważ, kupiłem nowy narurowy i okazał się uszkodzony. Po godzinie palenia otworzyłem drzwiczki zasypowe i spotkała mnie nie miła niespodzianka (z kotła mocne dymienie i nastąpił lekki wybuch), zauważyłem również że na ściankach w piecu zaczęła pojawiać się smoła, co wcześniej przy tradycyjnym paleniu (bez klapki i miarkownika nie miało to miejsca) Wyczytałem, że za mocne dymienie i wybuchy po otwarciu drzwi zasypowych odpowiedzialny jest brak powietrza wtórnego. Zrobiłem w drzwiach zasypowych otwór o średnicy 6mm (ile takich otworów mam zrobić, żeby było OK ? ) Proszę koledzy o pomoc jak wyeliminować już te problem które napotkałem w trackie modyfikacji (wybuchy, dymienie po otwarciu oraz smoła na ściankach), dodam temperatura na miarkowniku to 60^C i bardzo płynnie i w elegancki sposób to kontroluje (już mi się to podoba Czy mogę już rozpalać od góry? Czy lepiej jeszcze rozpalać od dołu do momentu ukończenia modyfikacji według kolegi coondelboory ? Za następne modyfikacje zabiorę się jak czas pozwoli po świętach, ale to tego czasu chciałby korzystać z tego co już zrobiłem czyli miarkownik, żeby mnie trochę wyręczył i mógł więcej czasu spędzić z rodziną. Proszę koledzy o pomoc jak to wyeliminować pozdrawiam
  5. Dziękuję kolego za tak szczegółową instrukcje przeróbki, trochę się przestraszyłem czytając ile to mam do przerobienia, jednak postaram się jeszcze w tym roku to zrobić, chociaż z czasem ostatnio u mnie ciężko to może po świętach pochwale się co udało mi się zrobić i jakie są tego wyniki. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc
  6. Piec ten ma około 10 lat Dokładnie zgadza się ten otwór ma około 10cm i płyta dochodzi do stopu komory Odległość rusztu do dolnej krawędzi drzwiczek zasypowych 32cm i do dolnej krawędzi tej przegrody (wymiennika) 14cm Ok dzisiaj zabiorę się za czyszczenie, ponieważ wczoraj odwiedził mnie kominiarz.
  7. Poniżej zamieszczam 2 linki do fotek które zrobiłem, może coś więcej wyjaśnią co to mam za wynalazek http://zapodaj.net/79f406089630.jpg.html http://zapodaj.net/3204b85a87f2.jpg.html Czy ruszt dochodzi do tylnej ściany to jutro sprawdzę jak wygaśnie w piecu.
  8. Komora ma następujące wymiary : długość 54cm, szerokość 44cm, wysokość 51cm przedstawione jest to również na rysunku (LINK poniżej) http://zapodaj.net/34e981b454a7.jpg.html Co wymagałoby przeróbki do górnego spalania ??
  9. Co według ciebie kolego byłoby najlepszym rozwiązaniem dla mojego pieca ?? Jutro postaram się uszczelnić wszystkie drzwiczki i założę miarownik który będzie sterował klapką na drzwiach popielnika. Jak będę miał palić przy takim rozwiązaniu od góry czy od dołu tak jak do tej pory paliłem, bo teraz już zwątpiłem.
  10. Witam Koledzy chcę sobie dorobić klapkę w drzwiczkach od popielnika, która będzie sterowana miarownikiem ciągu i według poradnika wychodzi, że to ma być 1/6 powierzchni rusztu. Jeżeli mój ruszt ma wymiary 53 x 44 cm = 2332 cm2 , czyli klapka 389cm2 a drzwiczki od popielnika mam o wymiarach 44 x 17 cm. Czy będzie prawidłowo jak zrobię klapkę o wymiarach 33 x 12 cm ?? Pytam ponieważ strasznie duża mi się wydaje. Z jakiej grubej blachy zrobić tą klapkę, żeby nie było problemu z miarownikiem że nie uradzi tej klapki?? Czy może ktoś pokazać fotki jak wyglądają klapki bo waszej przeróbce, będę bardzo wdzięczny, ponieważ mam wątpliwości jak zrobić zamocowanie do miarownika ?? pozdrawiam Poniżej zamieszczam przekrój pieca Chęć przeróbki wynika tylko z tego, że chciałbym założyć miarownik ciągu, aby wydłużyć i stałopalność i również względy ekonomiczne, ponieważ do tej pory dopływ powietrza regulowałem przez otwarcie lub zamknięcie drzwiczek popielnika ( z tym są problemy ponieważ cały czas trzeba siedzieć w domu i co jakiś czas zamknąć drzwiczki, to otworzyć, żeby nie zgasło, jak za późno zamknę to znowu się woda w piecu zagotuje Czy mój piec będzie się nadawał do górnego spalania jak proponuje kolega Last Rico ?? Tu link do fotki, bo nie wiem co się dzieje ale nie mogę dodać miniaturki http://zapodaj.net/34e981b454a7.jpg.html http://zapodaj.net/34e981b454a7.jpg.htmlhttp://zapodaj.net/34e981b454a7.jpg.html
  11. Witam koledzy, Bardzo zainteresował mnie temat "Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego" i po przeczytaniu 20 stron i poradnika który wszystko opisuje zamówiłem miarownik ciągu i szczeliwo do uszczelnienia pieca (ponieważ mój piec nie posiadał żadnych tego typu bajerów a szczeliwo postanowiłem wymienić na nowe ponieważ drzwiczki już praktycznie zapomniały co to było i teraz mam kilka pytań?? Czy na pewno mój piec nadaje się do górnego spalania ?? rysunek mojego pieca zamieszczam w poniższym linku (skorzystałem z fotki zamieszczonej na forum) dodam że piec ma dodatkowo jedne drzwi nad załadunkowymi (gdzie znajdują się kanały kominowe), przy tym piecu na żadnych drzwiach nie ma klapek do regulacji dopływu powietrza http://zapodaj.net/f4c0a58e944a.jpg.html I najważniejsze pytanie czy ten mój pieca będzie nadawał się do ekologicznego górnego spalania?? Czy wystarczy jak na tych drzwiczkach na dole dorobię klapkę podłączoną do miarownika ciągu ?? Dodam, że kocioł mój jest niski, a długi i na forum wyczytałem, że lepiej jest powietrze główne puścić od góry. Co wy na to koledzy?? czy jest sens takie przeróbki, czy lepiej klapkę zrobić na dolnych drzwiach ?? Jakiej wielkości ma być tak klapka?? drzwi na samym dole (którymi regulowałem dopływ powietrza przez otwarcie- zamknięcie) mam o wymiarach 46cm na 23cm. Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...