Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dzekwj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dzekwj

  1. Coulignon, na maila poszło zamówienie ode mnie. Z poprzedniej wymalowanej partii żona jest zadowolona. Farba bardzo ok., malowało mi się bardzo przyzwoicie i dobre krycie. Mam nadzieję, ze jakość nie spadnie
  2. Coulignon, czy ta Twoja farba jest bezpieczna dla zdrowia? Jestem chętny wymalować nią cały dom ale trochę niepokoi mnie, czy nie zawiera ona jakiś związków niebezpiecznych. Chodzi mi głównie o zdrowie moich dzieci, które będą mieszkać w domu. Ma jakiś atest higieniczny, czy cóś takiego? Albo przynajmniej napisz, bo Ty się na tym znasz, czy zawiera ona coś co na co dzień może szkodzić? Jak ją od Ciebie kupić, bo nie lubię allegro. Czy mogę jakoś inaczej? Bezpośrednio od Ciebie? Na początek chodzi mi o 30 l. Może niewiele ale jak się przekonam wezmę więcej. Jak szybko dostawa?
  3. A jeżeli moje płyty GK i gładzie na łączniach dokładnie odpylę i zagruntuję zwykłym, powszechnie dostępnym gruntem, np. cerfix, (bo taki mam ) a następnie pomaluję farbą na kolor jaki mnie interesuje to będzie dobrze? Pytam, bo ciągle nie wiem, czy najpierw gruntować, czy od razu malować farbą gruntującą. I przy okazji czy farba gruntująca ze śnieżki jest ok., czy raczej jej unikać. Bo na półkach sklepowych wszędzie widzę tylko tą farbę?
  4. Coulignon, odpowiedz mi proszę,byle szybko, czy ta farba nada się na pierwsze malowanie płyt GK, bez gruntowania tak by podkład pod właściwy kolor był ok. ? Mam zaszpachlowane i na łączeniach płyt położoną warstwę gładzi. I teraz, część płyt GK to widoczny papier, a część to gładź. Czy tą Twoją farbą (która mnie nota bene bardzo interesuje) da się zagruntować równomiernie taką powierzchnię? Kusi mnie zakup tej farby na cały dom. Tylko, czy pod nią nie trzeba faktycznie gruntować gruntem?
  5. Panowie, mam pytanie dotyczące gruntu. Jak właściwie zagruntować ściany i sufity z płyt GK przed malowaniem. Łączenia mam zrobione, tzn. zatopione taśmy i zabieram się za położenie na nich warstwy gładzi. Z tym, że nie będę nakładał gładzi na całe powierzchnie płyt tylko na łączenia i rogi. Jak to później zagruntować, bo zauważyłem, że miejsca gdzie widać gips są bardziej chłonne niż papier na płytach. Mam te miejsca zagruntować 2x, czy całość jeden raz wystarczy. I proszę podpowiedzcie jakiego gruntu użyć i czy ew. mieszać go z farbą, jak niektórzy polecają.
  6. Fotek nie mam. Ale powiem, tak organoleptycznie, że jest to mieszanka takiego piachu węglowego z groszkopodobnymi kawałkami. Taka frakcja od 0,2 cm do, myślę gdzieś ok. 5 cm. A zdarza się więcej. Te większe kawałki bywają różne i często ponadnormatywne, tzn. czasem mają po kilka ładnych centymetrów długości. Ale ślimak podajnika pożera je bez mrugnięcia okiem Na składzie radzili mi wybranie miału z Piasta typu 25. Niby ma więcej groszku w zawartości. Tak też sugeruje admin tego działu (i tu dziękuję mu za przekazane informacje). Ceny mam następujące: miał 23 - 410zł/t, miał 25 - 500 zł/t. Sam nie wiem, bo ten 23 pali się bardzo dobrze. Przynajmniej w moim RBRze na Ecoalu.
  7. Kurcze sorki za zmianę tematu ale dzisiaj przy otwieraniu zasobnika stwierdziłem, że siłownik, który do tej pory chodził dobrze - padł i nie działa W ogóle nie podnosi klapy. We wcześniejszych postach coś tam obiło mi się o uszy, że te siłowniki coś nie tak. Ale, szczerze mówiąc, nie chce mi się wracać do czytania tylu postów. Zwłaszcza, że 3/4 z nich nie na temat! Proszę podpowiedzcie jaki mam kupić. Tzn. długość i ew. inne parametry. A tak pozytywnie to powiem, że na miale 23 (tu nie znam tej jednostki) z Piasta, po kilku dniach (próbnie) pali mi się bardzo dobrze i nie zauważyłem żadnej szczególnej różnicy pomiędzy retopalem za 720 zł/t. No może poza nieco większą ilością popiołu. Ogólnie na automacie Ecoal pali mi ten miał bardzo dobrze
  8. No tośmy się doskonale zgadali Mój znajomy kiedy zobaczył trzy króćce zasilające i trzy powrotne zdębiał. Kupił marketowy piec z promocji i ma jedno zasilanie i jeden powrót, a wolałby mieć więcej, bo by mu lepiej spasowało do starej kotłowni. W dodatku powiedział, że ładnie wykonany ten RBR. To akurat mnie zdziwiło, bo szczególnym estetą nie jestem, ale dizajn RBRa nie jest szczególny. Są inne piece. Ładne, super odmalowane, ze spawami kładzionymi przez super extra wypasione roboty, równiutko, bez skazy, z ładnymi kolorowymi naklejkami.... Ciekawi mnie jednak waga tego RBRa. O ile pamiętam waży 410 kg przy 11 kW. Mój brat kupił inny piec chyba 20kW lub 25 kW i waga to 320 kg. Czy ktoś ważył tego RBRa? Czy faktycznie ma tyle stali i żeliwa w sobie? Jednym słowem czy faktycznie jest tak dopakowany? Pytam z ciekawości, nie żebym żałował zakupu, bo nie żałuję. Najbardziej zaskoczony jestem tym, że przy pierwszym uruchomieniu pieca dałem pełny automat i takk ładnie spalał retopal, że aż milo było patrzeć.... na popiół. Nie musiałem godzinami, czy dniami ślęczeć nad ustawieniami tylko włączyłem i działa. ECoal jest naprawdę dobry dla laików.
  9. Mi te trzy króćce idealnie spasowały pod instalację, dlatego jestem zadowolony. Co do mocy to szczerze mówiąc z ciekawości zapytałem i czy ten RBR na papierku będzie miał 11 czy 12 to dal mnie bez różnicy. Ważne bym nim w miarę tanio i sprawnie ogrzewał swój domek. A jak na razie zanosi się na to, że tak będzie. Mam tylko problem z wyborem węgla. Wiem, że powinienem kupić dobry groszek ale nadchodzącą zimę chcę po prostu przetrwać na plusowej temperaturze, bo w domu jeszcze nie mieszkam. Dlatego szukam taniego opału i ten miał z Piasta mnie bardzo kusi jeśli nie ten miał to doradźcie czym palicie.
  10. Wybacz Minertu, szukałem informacji na temat węgla, właściwie miału z Piasta, bo u mnie jest na każdym składzie, i nie wiedziałem, że to też twoja specjalność Wiesz coś na temat tego miału? Twoje rady na temat podłączenia kotła i instalacji kotłowni wykorzystałem i jestem zadowolony. A robiłem wszystko od a do z sam. Nurtuje mnie jednak jeszcze jedno pytanie. Obecnie kocioł RBR 11 kW to 12 kW. Skąd taka zmiana? I dlaczego jak zauważyłem, część osób posiadających ową 11 lub 12 mają w niej dwa wyjścia główne na górze kotła i dwa powroty z tyłu. Ja mam w swoim trzy wyjścia na górze i trzy powroty z tyłu.
  11. Karoka65 dzięki za szybką odpowiedź. Niejako ja niedoświadczony forumowicz nie wiem jak mogę się skontaktować z Delphionem.
  12. Wracam do tematu głównego i proszę o odpowiedź fachowców z doświadczeniem a nie ignorantów jakich w poprzednich postach czytać musiałem (przepraszam, że nie przebrnąłem całego tematu - nie miałem tyle czasu). Kupiłem kocioł RBR 11Kw - zresztą od Minertu, który nota bene nawet późną porą służył mi fachową pomocą telefoniczną - i mam pytanie odnośnie węgla. Mam dostęp do tzw.retopalu w cenie 720 zł/t - spalał się ok. ale zostawiał dużo spieków, takich żużlowych. Brat polecał mi miał z Piasta 23 za 410 zł/t i kupiłem na próbę. Pali się dobrze, bo kupiłem suchy. Radźcie, czy na tym miale w tym kociołku dobrze przepalę zimę? A może doradzicie inny węgiel? Nadmienię tylko, że najbliżej mam kopalnię Piasta i Brzeszcze. P.S. na początku nie podobało mi się wykonanie RBRa ale od kiedy zacząłem palić a i sąsiedzi zaczęli do mnie zaglądać i zachwalać, zmieniłem zdanie. Kociołek ekstra.
  13. Polecam p. Romana Dwornika z Sułkowic, razem z młodą ekipą. Solidny, praktyczny, dokładny, potrafi doradzić. Fundament solidny. Moje ściany wybudowane przez niego chwalą wszyscy. Cały dom trzyma poziom i pion co do milimetrów. Dlatego teraz wykończeniówka jest łatwiejsza. Dach też zrobił mi solidnie, tylko okna dachowe nieco mniej, ale i tak oceniam go wysoko i polecam. Jakby co to służę telefonem.
  14. Jest taka możliwość i ja ją wykorzystuję (bo nie mam innej możliwości). Właśnie jestem na etapie projektu przyłącza wody. W jednym projekcie mam zawarte przyłącze docelowe i tymczasowe z dodatkową studzienką na czas budowy. Wodociągi najpierw podłączą mi licznik w studzience tymczasowej, a po wybudowaniu murów podłączą licznik docelowo w pom. gospodarczym. Tak zostało ustalone i teraz całość dokumentacji czeka tylko na podpis i pieczęć Wodociągów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...