Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

yaiba83

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 861
  • Rejestracja

O yaiba83

  • Urodziny 15.05.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Ogrzewanie
  • Jestem na etapie
    mieszkam i wykańczam :)
  • imię i nazwisko
    EMiL

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zbąszynek
  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

yaiba83's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za informacje. Schemat rozwiał wszystkie moje wątpliwości.
  2. Witam Jestem zaintersowany zakupem kotła Vitodens 200W w najnowszym wydaniu. Do zrealizowania ma grzanie wody w zasobniku CWU, obsługę 2 obiegów grzewczych (grzejniki i podłogówka z zaworem mieszającym), sterowanie pogodowe oraz sterownik pokojowy. Stąd moje pytanie czy aby zrealizować powyższe założenia wystarczy: *kocioł Vitodens 200-W z regulatorem E3 do pracy stałotemperaturowej lub pogodowej (B2HE) *zasobnik Vitocell 200-V pojemności 140 L *zestaw pomocniczy do montażu kotła - krzyżak *czujnik temperatury zewnętrznej *czujnik temperatury wody w podgrzewaczu *element przyłączeniowy po stronie spalin *hydrauliczny zestaw podłączeniowy podgrzewaczaz elastycznych rur stalowych *sterownik pokojowy Vitotrol 200-E Układ ma działać bez sprzęgła hydraulicznego. Grzejniki i podłogówka pracują na dość podobnych parametrach (35/30*C). Dwa obiegi będą realizowane na podwójnej grupie pompowej (prawdopodobnie Primotherm 180-1 i 180-2). Z informacji jakie znalazłem na internetach wynika, że prawdopodobnie będę jeszcze potrzebował: *zestaw uzupełniający mieszacza EM-M1 i jeżeli będę chciał z kotła sterować cyrkulacją to EM-P1 (albo obiegową i CWU). Czy coś pominąłem? Proszę specjalistę Vissmanna o ewentualną korektę. Pozdrawiam
  3. Przemysłowy czy centralny? Trzeba ocenić wielkość instalacji i straty ciśnienia na długości rur. Na dzień dobry porównać moc ssącą (ta airwatach) a nie pobieraną z sieci. Temat sterowania dla średnio rozgarniętego elektryka/elektronika nie stanowi problemu. Zamiast puszczać 230V AC można dać 12V DC. No ale to dojdzie jakaś puszka trochę połączeń, przekaźnik itp) Kolejna kwestia to wyrzut powietrza, trzeba by się nad nim poważnie zastanowić. Odkurzacz przemysłowy Hepów nie ma, tylko worki papierowe lub szmaciane. Jak wylot będzie w garażu to będzie wzniecał kurz plus to co sam nie odfiltruje. Kwestia worków - w centralnym zdejmujesz miskę i opróżniasz, w przemysłowym worki trzeba wymieniać. Reasumując mam McCalistera do prac w garażu za ok 350zł i centralny Beama za 10x tyle. Jak padnie centralny to znów taki kupię... w garażu dalej zostanę przy przemysłówce. Nie wszystko co jest tanie jest dobre.
  4. Roku teraz nie pamiętam, ale będzie miał coś koło 7 lat. Trochę słabo czytelne zdjęcie wyszło - model 80kW.
  5. A ja się dzisiaj zawiodłem na firmie Viessmann i to srogo... Dzisiaj rano dostaję zgłoszenie, że od rana grzejniki w firmie są zimne. Idę do kotłowni a tam błąd automatu palnikowego F9. Standardowo restart... i znów ten błąd i tak jeszcze z 3 razy, więc zadzwoniliśmy do autoryzowanego serwisu. Przyjechał serwisant, w 5 minut stwierdził uszkodzony wentylator (podpiął inny, mniejszy i działał a nasz nie). I tu pojawił się klops - to kiedy będzie zrobione padło pytanie. Pan serwisant obdzwonił wszystkie magazyny łącznie z jakąś główną centralą serwisową bodajże w Mysłowicach i wszędzie ta sama odpowiedź - trzeba sprowadzać z Niemiec. Czas realizacji 10 dni roboczych!!! No kuźwa mamy środek zimy, największe mrozy, kocioł wydawało mi się, że flagowiec (Vitodens 200W) od renomowanej firmy a serwisy w całej Polsce nie mają części zapasowych. I pomijam już fakt wyceny na 1200zł netto za wentylator, ale za serwis. Nie mam pretensji, że urządzenie się popsuło bo mogło jak każde inne. Ale brak wentylatora do topowego kotła to już żenada. Tym bardziej, że serwisanci nie bawią się w naprawę modułów tylko wymieniają je całe a jak widziałem za wiele ich nie ma... Przy wyborze kotła oprócz ceny i jakości urządzenia co raz częściej ludzie zwracają uwagę na serwis... Prezes jak usłyszał o całej sytuacji stwierdził, że jakiś czas temu ktoś uszkodził linię zasilającą osiedle i spalił mu się panel główny kotła. Jemu również trzeba było z Niemiec sprowadzać.
  6. Jakością nie różni się od konkurencji i dłuższa gwarancja byłaby samobójem. Mam możliwość użytkowania tych produktów "z wyższej półki" bo te 100-F sa podobno z niższej szału nie ma. Po 3 latach dołożyliśmy kolejne 2 panele, bo zwiększył się zład wody i teraz widać odbarwienie absorbera starych w stosunku do nowych kolektorów.
  7. Hewalex daje 11lat gwarancji na kolektory 3 lata na sterownik 2 lata na zbiornik Użytkuję zestaw tego producenta w domu i działa bardzo dobrze. W firmie mamy Viessmanna Vitoson 200F - kosztował wiele więcej, funkcjonalność zdecydowanie mniejsza, uzyski podobne. Jak dajecie 2 lata gwarancji na całość tym bardziej nie widzę żadnego uzasadnienia ekonomicznego aby wydać 3 tysiące więcej. Jakością te kolektory na pewno nie uargumentują większego wydatku.
  8. Bierz w ciemno, ja mam bez dotacji i nie żałuję.
  9. Widzę, że viesiek co raz zabawniejsze produkty wprowadza na rynek. U mnie w firmie mamy Vitocal 160-A o wydajności deklarowanej 1,54kW. Bez załączonej crykulacji wodę od 14*C do 35*C grzała ok 5 godzin. Nową zabawkę pan od vieśka reklamuje jeszcze słabszą bo 1,3kW. Czy to urządzenie ma działać całą dobę? Po wieczornych kapielach to ma buczeć do późnych godzin nocnych?
  10. Dawno nie zaglądałem na forum, ale widzę, że napinka dotycząca uzysków (z labolatorium) w zimie kolektorów jedynej i słusznej firmy trwa. Co z tego, że te próżniowe w zimie mogą mieć lepszy uzysk jak słońca praktycznie nie ma. Jak jest, to świeci bardzo krótko i pod takim kątem że jest mało efektywne... A cena? 2, 3 razy większa od tradycyjnych? Da się kupić zestaw z zbiornikiem 300l za mniej niż 20tyś?
  11. Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z wymianą anody magnezowej jak na wejściu zasilania wody zamontowana jest stacja zmiękczająca wodę (Viessmann Aquahome)?
  12. Akumulatory żelowe prawidłowo użytkowane 10lat dają radę. A przynajmniej te modele co stosujemy do podtrzymywania telewizji przemysłowych.
  13. Akurat brak ciepłej wody jest małym problemem, bo zazwyczaj jak wyłączą prąd to i wodociągi nie podają wody. Większy problem to komplikacje układu grzewczego typu brak odbioru ciepła, zagotowanie pieca kominka, wyrzucenie wrzątku w kanał, spadek ciśnienia itp. Do solarów u siebie nie stosuję UPS`a, bo zaniki mogę na palcach jednej ręki w roku policzyć. Ale są okolice, że często występują braki dostaw prądu i UPS jest jak najbardziej uzasadniony.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...