Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adrian568

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez adrian568

  1. Czyli rozumiem że pomiędzy złączką a ceramiką też powinno być jakieś uszczelnienie? Problem w tym że złączka wchodzi w miarę lekko ale dość ciasno (tzn. Nie muszę jej wciskać na siłę) i nie ma tam miejsca na sznur :/, co byś zaproponował? Pomyśleć nad inną złączką?
  2. Nie wiem czy powinienem wklejać linki ale nie mogę wrzucić zdjęcia, złączka wygląda tak jak tutaj http://www.komin-pol.pl/rury-spalinowe/249,akcesoria-rury-spalinowe-zlaczka-duohaflex-stalflex
  3. Kup sobie worek na próbę, ja kładę dolinę Nidy omega, 2 warstwy i nie ma za dużo szlifowania, jest miękka więc łatwo wyszlifowac w razie stanu, cekol według mnie to dziadostwo, użyłem w jednym pomieszczeniu masy do bezsiatkowego spoinowania płyt z czekoladą drogie jak nie wiem, a połowę popękało dobrze że tylko w jednym pomieszczeniu, tam gdzie użyłem dolinę Nidy i zwykła fizelina to ani jednej ryski, zaraz ktoś napisze że źle położyłem ale robię takie rzeczy od dawna
  4. Witam, zabieram się za podłączenie kominka i chciał bym zrobić to dobrze więc wolę dopytać jeśli nie jestem czegoś pewien, więc tak mam komin systemowy ceramiczny fi 200, wkład kominkowy lucy 12 z wylotem fi 200, kominek będzie z dgp , dokupiłem do tego rurę duohaflex oraz złączkę kominową duohaflex mam zamiar to podłączyć tak: -do czopucha wkładu zakładam po prostu rurę na uszczelniaczu bez żadnej opaski, z drugiej strony rury zakładam złączkę na uszczelniaczu a złączkę wsuwam w trójnik bez uszczelniacza ( wchodzi w miarę lekko) czy to będzie poprawne rozwiązanie? czy pomiędzy złączką a kominem także należy dać uszczelniacz? ale wydaje mi się że to połączenie powinno być ruchome ale nie jestem pewien. jeszcze jedno pytanie: ściany mam otynkowane , w okół trójnika ceramicznego także , czy powinienem skuć trochę tynku dookoła trójnika? czy trójnik ceramiczny także się rozszerza pod wpływem temperatury?
  5. Witam, stoję przed wyborem grzejników do ogrzewania mieszkania na poddaszu użytkowym, poddasze jeszcze niejest ocieplone ale będzie styropianem grafitowym 10 cm , sufit wełna o lambdzie 0,035 grubość około 30 cm, ściany porotherm 30 cm. Instalacja wykonana z alupex 16 z rozdzielaczem , bez podłogówki , przewidziany piecyk termet ecocondens gold plus , proszę o pomoc jak dobrać grzejniki do tej instalacji? na które parametry grzewcze zwracać uwagę? Chciał bym zamontować grzejniki aluminiowe bo są ładniejsze, ile W na m2 powinienem wybrać. Dodam że ze względów oszczędnościowych instalację robię sam bez projektów. Pozdrawiam i czekam na pomocne podpowiedzi.
  6. I jaki piecyk wybrałeś? Ja jeszcze nie wybrałem żadnego bo jeszcze tkwie w remoncie ale zastanawiam się nad termetem.
  7. A możesz mi podpowiedzieć jakie masz średnice rurek do co? czy np jak pociągne z rozdzielacza do każdego pomieszczenia osobno rurkami fi 16 alupex to będzie ok?
  8. Czyli rurki fi 16 w zupełności wystarczą, pociągnięte z każdego pomieszczenia osobno do rozdzielacza a z rozdzielacza do piecyka dał bym fi 20 tak? rozdzielacz będzie nie dalej jak 1,5 m od piecyka. Czy takie rozwiązanie będzie prawidłowe?
  9. Witam, nie długo będę rozprowadzał instalacje c.o w mieszkaniu (mieszkanie na poddaszu (mało skosów) domek wolnostojący 10mb x 10mb jeszcze nieocieplony ale będzie ocieplony w tym lub przyszłym roku styropianem 10 lub 12 cm, strop będzie ocieplony wełną 25 lub 30 cm zależy jak będzie z budżetem. Chciał bym poprosić o pomoc w doborze materiałów do instalacji. Instalacja będzie gazowa piecyk dwu funkcyjny termet ecocondens gold plus 20 kw. W załączniku przesyłam rozstaw pomieszczeń w każdym z nich będzie grzejnik aluminiowy podłączony do rozdzielacza który będzie połączony z piecykiem, w trzech pokojach są drzwi balkonowe, nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale chciał bym zrobić instalacje z rurek alupex ale: - nie wiem jakie średnice wybrać do ogrzewania gazowego alupex 16 czy 20 mm? -Czy lepszym rozwiązaniem będą rurki zgrzewane? - jak dobrać moc grzejników do poszczególnych pomieszczeń? -jakie średnice rurek stosuje się przy tego typu piecykach? -czy rozwiązanie że każdy grzejnik ma własne zasilanie i powrót do rozdzielacza jest odpowiednie czy lepiej zrobić instalacje np w jednym ciągu? dodam iż nie planuje montować ogrzewania podłogowego. Będę bardzo wdzięczny za pomoc do zdjęcia: piecyk- pomarańczowy okna- żółty grzejniki- czerwony
  10. Witam,mam pytanie do znawców tematu obróbek kominów i okien/włazów dachowych, dla rozjaśnienia sytuacji załączam zdjęcia. Mam kilka pytań czy po obróbce kominów i włazu dachowego dopuszczalne są takie prześwity patrząc z poddasza? czy obróbka została żle wykonana? patrząc przy włazie dachowym jest duża szpara i widze przez nią jeden z kominów... Czy przez te szpary nie będzie dostawał się np śnieg? czy to powinno być zrobione szczelnie? Drugie pytanie: mam na dachu facjatkę i od środka fachowcy przybili byle jak deski (jak na zdjęciu) czy tak sięwykańcza takie facjatki czy to powinno być wymurowane? Bardzo proszę o podpowiedź bo już poprostu płakać mi się chce jak widzę tych moich specjalistów...
  11. adrian568

    Dodatkowe filtry przy DGP?

    A tak z ciekawości zapytam skąd takie ilości kurzu biorą się w układzie? jest go na prawdę tak dużo? Właśnie zastanawiam się nad systemem dgp. A co do filtra to może z tkaniny węglowej takie filtry są do okapów kuchennych bez wentylacji.
  12. Chyba przerobię ten przewód na 100/60 ale mam małe obawy czy nie będzie np.problemu z ciągiem? czy te spaliny będą swobodnie wylatywać przez tak małą średnice 60 mm?
  13. Tak ale kotły mają moc w przedziale od 3 do 20 kw czyli nie musi korzystać z pełnej mocy prawda? ale w zasadzie licząc 120 w na 1 m2 to kocioł o mocy około 12 by wystarczył.
  14. Dopiero podniosłem poddasze i zmieniłem dach, dopiero będę rozprowadzał ogrzewanie i elektrykę w pomieszczeniach, myślę nad samymi grzejnikami. Tak budynek jest podłączony do sieci gazowej, jedynie będę musiał podłączyć się ze skrzynki na osobnym liczniku.
  15. No właśnie termet ma instalatorów i serwisantów wokół mnie. Mam komin o średnicy 100 mm włożona rura aluminiowa ta rozciągliwa, czy zrobić tak: włożyć zamiast tej rury aluminiowej , rurę nierdzewną na wylot i zrobić osobny wlot powietrza czy lepiej włożyć w ten komin podwójną rurę spalinowo powietrzną o średnicy 100/60 ? czy 60 mm na wylot to nie za mało? długość komina do wysokości piecyka to około 1,5/ do 2 m + 2 kolana co lepiej zrobić w takiej sytuacji? Nowe piecyki termeta mają dość pozytywne opinie np. ten gold plus.
  16. Witam, jestem na etapie remontu: domek wolnostojący parter ogrzewany węglem, ja remontuje poddasze ale mogę nazwać je piętrem bo podniosłem dosyć wysoko najniższy punkt 180 cm na skosach, powierzchnia około 80/85 m2, ściany z porothermu 30 cm i do tego będzie ocieplenie styropianem 10 cm, dach i sufit będzie ocieplony wełną 30 cm. Chciałbym podłączyć osobne ogrzewanie (nie chcę na spółkę z teściami ) zastanawiam się a raczej już podjąłem decyzje o ogrzewaniu gazowym, teraz mam problem z wyborem odpowiedniego piecyka. Chciał bym poprosić o pomoc jaki piecyk powinienem wybrać? Z jakiej firmy najlepiej aby nie żałować? czy np. thermet jest dobrym wyborem? jakiej mocy piec będzie odpowiedni 19/20 kw będzie ok czy za duży? Zależy mi na oszczędności jak każdemu więc dobrze żeby był energooszczędny. Jakich rur użyć do instalacji pex czy zgrzewane? napewno będą z tworzywa ale pytanie które i jakich średnic użyć do takiego piecyka 1/2 czy 3/4 cala? W mieszkaniu będzie jeszcze kominek ale będzie raczej dla ozdoby i sporadycznego odpalenia w weekendy. Proszę jeszczę o info czy do każdego piecyka kondensacyjnego potrzebny jest komin powietrzno spalinowy czy mogę wylot wsadzić w normalny komin z cegły i osobny dolot powietrza? Możecie wyrazić swoje opinie co do kosztów takiego c.o i c.w.u przy podobnej powierzchni użytkowej? nie chcę też mieć niespodzianki typu 5 tysięcy rocznie za ogrzewanie :/
  17. Witam wszystkich, chciałbym zapytać o ogrzewanie kominkowe z buforem ciepła więc zacznę tak: w moim przyszłym mieszkaniu (jeszcze nie rozpocząłem remontu) chciałbym zainstalować kominek z płaszczem wodnym + bufor ciepła + piecyk gazowy, zastanawiam się na tym rozwiązaniem ale ciekawi mnie kilka rzeczy a mianowicie: -mieszkanie będzie na piętrze (podniesione poddasze) o powierzchni podłogi 100 m2, ciepło ma być dostarczane z kominka oraz piecyka gazowego ( na dole budynku jest normalna instalacja co ale nie chcę podłączać się do teściów ), jaki kominek powinienem zainstalować? o jakiej mocy? czy 18 kw wystarczy czy też 24 kw? , jaki bufor ciepła wybrać czy 1000 litrów będzie ok czy mniejszy wystarczy? chciałbym aby w zimie ciepło było dostarczane z kominka natomiast latem ciepła woda z piecyka gazowego a sporadycznie z kominka, w zimie chciałbym sporadycznie używać gazowego ogrzewania aby koszty były jak najmniejsze, a z drzewem kominkowym nie mam problemu bo mam sporo lasu, chciałbym dowiedzieć się również jak długo np. trzeba palić w kominku 18 kw aby nagrzać cały bufor oraz na jak długo wystarczy ciepła woda z bufora 1000l dla dwóch osób dorosłych oraz ogrzewanie ( grzejniki) czy będę musiał palić codziennie czy wystarczy co 2 -3 dni? Bardzo proszę o pomoc w moich pytaniach ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi jeśli to nie problem to oprócz tego jaki kominek i jaki bufor powinienem wybrać prosiłbym o podanie również orientacyjnych kosztów takiej instalacji wraz z montażem. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...