Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MiroslawD

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez MiroslawD

  1. MiroslawD

    Zaciek

    Jestem laikiem a co to jest ?
  2. MiroslawD

    Zaciek

    Zgadza się izolacja kupiona w Castoramie. Co mam w tej sytuacji zrobić - jakieś sugestie ? Dać grubszą piankę ? Grubszy styropian ? Wówczas w tym miejscu będzie uskok, właśnie po to aby było równa dawałem rygips i w tym miejscu cieńszy styropian. No ale jak trzeba będzie ! Czy rura od ciepłej wody też powinna być zaizolowana ?
  3. Wyremontowałem łazienkę. Płytki, nowa instalacja do oświetlenia, pochowanie rur, ocieplenie sufitu styropianem, wykończenie rygipsem. Ale tu pojawił się problem. Z powodu, że rurki względem sufitu nie są równoległe - foto 1 - http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=88138&d=1322764083 nie moglem na całej długości przykryć je styropianem. Końcówka na około 50cmm - foto 2 - http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=88140&d=1322764103 jest: założona izolacja na rurze z wodą zimną (rura od ciepłej wody jest goła) następnie przykryta tylko 5mm warstwą styropianu, zasmarowany klejem dla wyrównania poziomu oraz wyrównany gładzią gipsową. Na początku było wszystko dobrze ale po czasie zaczęło przemokać - fota 3. http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=88150&d=1322764860 Co źle zostało zrobione - dlaczego mimo zabezpieczenia rury z zimną wodą przemaka.
  4. Noszę się z zamiarem wymiany ale w tej chwili nie dam rady (finansowo) bo wyremontowałem łazienkę i pokój. Ale w przyszłym roku pewnie zmienię. Jest to okno 150x115cm myślę, ze to typówka. W internecie widziałem za około 625zł plus wymiana (razy 3). A teraz aby przeczekać do wiosny (z oknem) chcę to jakoś naprawić - zabezpieczyć. Zrobię jak radzisz Twoim sposobem i aby do wiosny. Dziękuję za poradę.
  5. Zgadzam się z Twoją opinia. Jak się wprowadziłem te okna już były (jakieś 10 lat). Pewnie te okna to masowa produkcja - tak wyglądają - na pewno nie były robione na zamówienie. Samo okno jest skręcane, dwie pojedyncze szyby. Okapnik wkomponowany w konstrukcje a otwory z niego wychodzą wprost na ramę okienną, która to właśnie w dużej części przegniła. Być może gdyby odpływ był wyprowadzony inaczej -dalej po za okno- nie byłoby tego. W tej chwili nie stać mnie na wymianę okna, bo jak już wypadało by wymienić 3 szt. (wszystkie takie same). Tu moja prośba o poradę jak chwilowo naprawić to okno aby przetrwało ( nie wypadło) do wiosny ?
  6. Może i tak ale nie widać aby fugi były nieszczelne.
  7. Czy da się to okno uratować ??? Nie wiem dlaczego zaczęło gnić. Przecież było konserwowane - malowane - regularnie. Najdziwniejsze jest to, że w miejscu zaznaczonym strzałką z zewnątrz drewno jest zdrowe ale pod tym w głębi jest przygnite. Czy to okno można jeszcze uratować bez wymontowywania ?
  8. Tak tylko, że ten garaż to jest przybudówka dostawiona do domku (wspólna ściana właśnie z łazienką) i nie ma tam ogrzewania.
  9. Dziękuję za poradę. Też uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wywalić kocioł do garażu. Niestety garaż jest nie ogrzewany i to przekreśla ten pomysł. Ale coraz częściej myślę nad wymianą na kocioł z zamkniętą komorą. To rozwiązanie w kosztach byłoby porównywalne z przeniesieniem kotła do garażu i zainstalowaniem tam ogrzewania. Puki co idzie wiosna i mam całe lato na przemyśleniem co zrobić.
  10. Dziwię się, że z Pańskim podejściem w ogóle zagląda Pan na te forum, reklamowanie się jest tu zakazane. I tak jak Pan napisał powinien już dawno to zrobić cyt: nikt na tym forum nie przedstawia takiego cyt: Zdziwi się Pan już działa !!!
  11. Jak najlepiej wykonać tę "zetke" ? Chciałbym do tego wykorzystać istniejący kanał wentylacyjny - ma on u dołu kratkę rewizyjną oczywiście na zewnątrz domu - w garażu. Na jakiej wysokości musiałbym zrobić wyjście - anemostat - pod piecem czy nad piecem ? Czy to dobry pomysł ?
  12. Dam tylko jeden przykład jak fachowcy o "specjalistycznej wiedzy" poradzili mi "zgodnie ze sztuką budowlaną" - mało tego przywieźli, załatwili brygadę "fachowców" do zamontowania - wstawić do łazienki piec z otwartą komorą spalania. Czy w moich warunkach taki powinien być, czy może powinien być piec z zamknięta komorą spalania ? Teraz po lekturze na tymże forum już wiem i nie było by problemu z wentylacją. Ot słuchać rad fachowców - każdy przecież działa w swoim interesie nie klienta.
  13. Tu się nie zrozumieliśmy. Są to okna stare (drewniane) dwie szyby w osobnych ramach które to razem się skręca i właśnie między nimi były uszczelki. Te uszczelki były pozakładane przez poprzednika (mój dziadek), na pewno nie były tam jak okna były nowe. Właśnie z tym garażem jest mały problem. Przewiewny to on jest ale niestety nie ogrzewany. Chyba piec zostanie w łazience. Dziękuję za rady.
  14. Piec który mam to "Kocioł gazowy wiszący Beretta Kompakt II". Piec ten zakładałem już ja ponieważ poprzedni był stary i ciekł. Dlaczego taki - fachowiec który zajmuje się konserwacją tego rodzaju sprzętu taki mi polecił. Nie znam się na tym ale pewnie jest to piec "...z otwartą komorą spalania". Czy był tańszy - w czasie gdy go kupowałem 2009r niecałe 3000zł. Będę kombinował aby piec przełożyć np. za ścianę - jest tam garaż a komin jak wcześniej pisałem jest dostawiony z zewnątrz budynku właśnie w tym garażu. Jak na razie to rozszczelniłem okna - powywalałem uszczelki gdzie wydawało mi się, że nie powinno ich być - okna przestały parować. W związku z tym, że dom jest ocieplony styropianem a w żadnym pomieszczeniu (pokoju) nie ma nawietrzaków chcę powstawiać w okna nawiewniki powietrza . Czy moje działania idą w dobrym kierunku ?
  15. (czym? pilnikiem? czy papierem ściernym?) ? Tak arkusz papieru ściernego i gruba szyba ! "zibik_eng" dziwnie podchodzisz do sprawy ale jeśli Ciebie obraziłem to przepraszam nie było to moim zamiarem. Nie wiem w którym miejscu było to cyt:"....wręcz chamską reakcją" rozumiem nie każdy lubi słuchać prawdę ale zostawmy to. Jeśli chodzi o sprawy motoryzacyjne to zdziwisz się ale na tym forum panują inne zwyczaje, już nie raz dostałem konkretna poradę a wręcz manuala jak to zrobić np: wyczyścić EGR, wymienić IC czy tym podobne. Rozumiem, że będąc laikiem nie zabiorę się za budowę domu ale dla przykładu zrobienie dziury w ścianie i wstawienie tam napowietrznika, nie będzie dla mnie problemem. Stąd była moja prośba o poradę. Jest to komin z trzema pionami a podłączona jest tylko łazienka w której jest piec gazowy CO i kratka wentylacyjna, trzecia wolna. Komin jest dostawiony z zewnątrz budynku od podstawy - równo z fundamentem.
  16. Dzięki za chęć pomocy. Wygląda to mniej więcej tak: W żadnym oknie (drewniane, skręcane 2 szyby) w pokoju czy kuchni (ani przy oknie) nie ma nawietrzników. W związku z tym pomyślałem o zamontowaniu w każdym oknie np. coś takiego " http://allegro.pl/nawiewniki-nawietrzaki-fvent-2500f-wentylacja-i1464849139.html ". W kuchni (pomieszczenie między pokojami 9,8m, kuchenka gazowa) do jednego otworu wentylacyjnego jest podłączona kratka a do drugiego okap kuchenny - komin 3 otworowy. Pomiędzy kuchnia a korytarzem nie ma drzwi. I tu jest problem zamiast wyciąganiem - wdmuchiwaniem zimnego powietrza. W okapie pomyślałem wstawić zawór zwrotny [ATTACH=CONFIG]48147[/ATTACH]. Czy jak wstawię te nawietrzniki poprawi się cyrkulacja. Druga sprawa łazienka (pomieszczenie z piecem CO - 3,1m). Zainstalowany piec gazowy podłączony do komina z pustaków kominowych (post #3) z wkładem w/g przepisów z kwasówki wysokość od wejścia około 2m - przedłużona na końcu rurą z pcv o 1m (jak na zdjęciach w poście #1). Obok pieca w osobnym pionie też z pustaków wentylacyjnych (post #3) kratka wentylacyjna 14x14. W dolnej części drzwi nawiew taki . Pomiędzy pomieszczeniem mały korytarz (3,3m) a dużym korytarzem (8,8m) drzwi nie ma. No cóż teraz chyba opisałem dokładniej.
  17. ad 1. Czy mało czy dużo - powiedzą obliczenia potrzebnego ciągu (za darmo nikt ci tego nie zrobi) ad 2. średnica ok... pustak ok... a jakiś wkład ma? np z tych rur PCV? jak mają to wywal... reszta wiedzy technicznej nie jest darmowa. ad 3. Rura kanalizacyjna nie służy do wentylacji - poprawne rozwiązanie... ZGODNIE ZE SZTUKĄ BUDOWLANĄ ad 4. Wykonać głowicę komna i otwory wentylacyjne ZGODNIE ZE SZTUKĄ BUDOWLANĄ bo to co jest zamontowane montował jakiś "zdzisiek" od odpowietrzania pionów kanalizacyjnych.... Jak w pierwszym poście zaznaczyłem takie rozwiązanie "odziedziczyłem po poprzednim właścicielu". Nie jestem fachowcem "SZTUKI BUDOWLANEJ" tylko zwykłym użytkownikiem-laikiem dlatego prosiłem o radę. Nie jestem także milionerem "...(za darmo nikt ci tego nie zrobi)" - a mając doświadczenie jak jest na innych forach np. motoryzacyjnych - dlatego prosiłem o poradę aby spróbować zrobić to samemu. Jednakże zauważyłem, że na tym forum panują inne zwyczaje i zwykły zjadacz chleba (taki jak ja) nie ma co tu szukać. Porady typu "WYKONAĆ ZGODNIE ZE SZTUKĄ BUDOWLANĄ" czy "...reszta wiedzy technicznej nie jest darmowa" mnie nie rajcują. Zawsze uważałem, że fora służą właśnie takim jak ja laikom ale dzięki takim wypowiedzią jakie tu panują zrozumiałem, że na tym forum nie mam czego szukać to forum jest dla ELITY.
  18. Dzięki za odpowiedź. Niestety dalej nie wiem co zrobić ? Oprócz krytyki żadnej rady. ad 1. 3 m to za mało ? Ale co tam można więcej zrobić - jeszcze wydłużyć, jak ? ad 2. średnica to 150mm - za mała ? ad 3. komin wykonany z oryginalnych pustaków wentylacyjnych około 2 m przedłużenie rura pcv 1m. ad 4. złe zakończenie głowicy - tej na górze, w mieszkaniu zwykła kratka. W drzwiach łazienki są otwory a okno jest drewniane (stare budownictwo, dom ma około 30lat).
  19. Pomijając już samą wentylację czy taki piecyk nic się nie nagrzewa, obudowany chyba jeszcze bardziej.
  20. Mam problem z wentylacją. Poprzedni właściciel zrobił remont łazienki i "zamontował" wentylacje grawitacyjną. Wygląda to jak na poniższym obrazku. Niestety z wentylacją jest coś nie tak ponieważ przez większą część roku zamiast wyciągać wilgoć z łazienki owa wentylacja wciąga zimne pow z zewnątrz i w łazience jest zimno. Wysokość owego komina (od poziomu kratki) ma około 3m z przedłużkami. Na domiar złego na spłuczce (do wys. wody w niej) występuje rosa, jak na fotce. Co mogę w tej sytuacji zrobić aby wentylacja spełniała swoje zadanie ? Proszę o pomoc.
  21. No trzeba przyznać, że odpowiedzi godne znawcy. Bardzo dużo one dały !
  22. Proszę o poradę co zrobić ? Problem występuje tylko w porze zimowej. Na całej spłuczce (do wysokości wody w środku) jest rosa. Jak tego się pozbyć ?
  23. MiroslawD

    Pomocy co robić !

    Drugi narożnik pokoju dzieli ścianą z kuchnią. Okno jest mniej więcej w połowie, równo od narożników. Na tamtej ścianie są drzwi do kuchni.Jak mi się uda wstawię szkic domu.
  24. MiroslawD

    Pomocy co robić !

    Nie ma strychu ! Domek parterowy dach dwustronnie spadzisty. W drugim pokoju nie ma takich problemów.
  25. MiroslawD

    Pomocy co robić !

    Nie nie wstawiłem nowych okien a nie była to pierwsza zima ! Jestem laikiem ocieplałem sam. jednak radziłem się fachowców. Twierdzili, że skoro dom jest obłożony cegłą dziurawką to wystarczy 6 cm styropianu. Tak więc zrobiłem. Piszesz "mało styropianu" to dlaczego w drugim narożniku tak się nie dzieje ? Piszesz także "może jest też nieszczelność w ulożeniu" -a gdzie ta nieszczelność mogłaby być ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...