
Soyero
Użytkownicy-
Liczba zawartości
8 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Soyero's Achievements
WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)
10
Reputacja
-
Witam. Posiadam stary dom z lat 60-70. Obecnie wymieniam kocioł na C.O wraz z grzejnikami i oknami. Pod parapetem mam dość dużą wnękę ok. 15cm po zdemontowanych grzejnikach. Wykonawca, który będzie robił C.O wraz z montażem grzejników zalecił aby najtaniej i najszybciej we wnęce tej przykleić styrodur 3 cm i na to siatkę montażową lub płytę K.G aby ocieplić ścianę za nowymi grzejnikami. Jak czytam to styrodur raczej się stosuje na podłogi podpiwniczone oraz na dachy. Można go zastosować jak sugeruje wykonawca? Z jednej strony myślę że ok ponieważ dobrze on izoluje, jest twardy i łatwy w montażu. Jak myślicie? Jeszcze jedno. Wystarczy tylko przykleić styrodur i siatka montażowa? Nie chcę robić konstrukcji z profili aluminiowych. Będę miał kamienny parapet. Chyba że konstrukcja z drewna i górną część przykleję do kamiennego parapetu + KG?
-
i dobrze ją kładę? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e6fdfc322.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f9e0d5c39.html napisami do góry, tak jak sie ją rozwija oyginalnie? Przestraszyłem się że pod spodem tej membrany bardzo dużo wilgoci. W sumie tak teraz myslę, że też spanikowałem bo przeciez w ciągu godziny membrana nie przepuści całości pary tylko musi jakis dłuższy czas minąć, Zgadza się? Tylko boję się aby wełna nie ucierpiała za bardzo. ----------------------------- edit: odpowedź na Jarqa post Wieszamy tam pranie a także jakieś stare rzeczy zostawiamy nie wiadomo zresztą po co:) - stare stoły, krzesła jakieś pudełka itp. Poddasze ma około 80 metrów a pozostałe ok 20 metrów to jest klatka schodowa.
- 18 odpowiedzi
-
- ocieplenie
- podłoga
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jareq właśnie boję się o tą wełnę. Czy przez ten czas za bardzo nie osiądzie i nie straci swoich walorów cieplnych? może teraz tą folię u góry ściągnąć i powiedzmy za rok - dwa ponownie połóżyć jak już te deski odparują? Odstępy między płytami w większości są także minimalna wentylacja jest - widać za słaba. Choć przy ścianach są nawet większe odstępy. W przyszłości miałem te "ubytki" zasłonić styropianem który chcę na ścianę na wysokość 50 cm przykleić. Teraz niestety się kasa skończyła. Co do tych łat czy kontr łat no to faktycznie by było dobre ale tak jak Zbigniew pisał aby w deskach które tworzą konstrukcje powycinać otwory 15cm i głębokości 5 cm wydaje mi sie też niezłym rozwiązaniem i dodatkowo nie trzeba dokupywac materiałow a i pracy mniej?
- 18 odpowiedzi
-
- ocieplenie
- podłoga
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Odkręciłem jeszcze 3 płyty w innych miejscach i jest to samo. Między membraną a wełną skroplona wilgoć, która osiada na wełnie. Zbigniew100 a jakie jest Twoje zdanie na temat membray? Potrzebna czy nie potrzebna? W tej chwili skłaniam się aby ją usunąć i w deskach z których jest zrobiona konstrukcja wyciąć otwory np. 15x5, jak juz wcześniej proponowałeś aby była wentylacja. To jest tańsze i łatwiejsze niż montowanie coś w rodzaju kontr łaty.
- 18 odpowiedzi
-
- ocieplenie
- podłoga
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Masz rację, zawsze coś wpadnie. Idę pierw ściągnąć membranę aby wełna sie nie kisiła
- 18 odpowiedzi
-
- ocieplenie
- podłoga
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dzięki za zainteresowanie:) Nie zamarzła ponieważ na strychu jest bardzo zimno ale nie aż tak aby zamarzać. Wilgoć bankowo powstaje przez wilgotne deski z których zrobiłem konstrukcje. Nie były do końca wysuszone. Rozumiem że proponujesz aby właśnie w tych deskach na długości 15 centymetrów wyciąć kawałki drewna aby zrobiła sie wentylacja, która ma iść w kierunku ścian. Z tym to nie trzeba kombinować bo na bokach przy ścianie płyta OSB nie do końca dochodzi więc otworów juz nie trzeba robić. Ale ja myślałem o czymś innym. Może w płytach OSB po których się chodzi zrobić takie okrągłe otwory o średnicy 5 cm? Kilka otworów na jednej płycie, wiertarką z końcówką taką dzieki której robi się w płytach gipsowych korytka na puszkę? Oczywiście membranę usunę z pod płyt OSB? Jak myślisz?
- 18 odpowiedzi
-
- ocieplenie
- podłoga
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zbigniew100 w sumie tak też miałem zrobić ale do końca nie miałem pomysłu jak sie do tego wziąść. W sumie faktycznie nie jest do końca to przemyślane ponieważ membrana może się stykać z płytą. Chyba jednak będę musiał zdemontować płyty i o czymś takim pomysleć. lotnik, wiesz ja w sumie jestem laikiem w remontach domowych. no można powiedzieć że początkujący. Ja zastosowałem ISOVER UNIMATE i powiem szczerze że myślałem że mineralna to jest to samo co skalna :/ Czyli co panowie ? Demontuje płyty, membrane usuwam? a następnie jakieś podkładki na konstrukcje aby stworzyć między wełną a płytą wentylacje? edit: Przyszedł mi jeszcze jeden pomysł do głowy. A gdybym tak odkręcił płyty OSB, ściągnął membrane a następnie ponownie do konstrukcji bezpośrednio (jak jest teraz) przykręcił płyty OSB i w każdej bym zrobił powiedzmy 6-8 otworów o średnicy 5 cm? Płyt jest położonych 23 więc wełna będzie miała jak oddychać, czy taka wentylacja będzie wystarczająca? Z drugiej strony będzie ciepło uciekać. Ale za błędy się płaci - coś za coś.
- 18 odpowiedzi
-
- ocieplenie
- podłoga
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dom 50 lat nie ocieplony. Podłoga na strychu to wylewka. Dach nie ocieplony (jedynie papa) więc zimno jak diabli. Postanowiłem ocieplić podłogę wełna mineralną 15’ 0,039, Czynności w skrócie : 1. Na wylewkę położyłem folie paroizolacyjną żółtą TYP 200 2. Zrobiłem konstrukcje z desek budowlanych calówki, szerokość 15 cm 3. Między konstrukcje włożyłem wełnę mineralną 4. Na wełnę a dokładniej na ramy konstrukcji przymocowałem membranę paroizolacyjną Corotop Active Control 5. Ze względu że strych jest użytkowy (pranie, rupiecie) na to wszystko położyłem płyty OSB 18. Oczywiście nie luźno tylko wszystko dokładnie odmierzone i przykręcone wkrętami, że podłoga wydaje się solidna i konkretna. Temperatura w mieszkaniu poprawiła się bardziej niż oczekiwałem. Super! Ale w czym problem. Po kilku dniach chciałem dokończyć pracę ponieważ został ostatni kawałek. Jedna płyta OSB nie była przykręcona więc chciałem zobaczyć jak działa membrana, czy odprowadza wilgoć, choćby powstałą z desek budowlanych nie do końca wyschniętych. Niestety zoonk. Między membraną a wełną strasznie dużo skroplonej wilgoci , która osiadła na wełnie. Wiadomo, że w taki sposób wełna szybko straci swoje walory cieplne. Jestem załamany bo ocieplenie kosztowało mnie prawie 5000! Proszę o pomoc. W czym problem? Co źle zrobiłem? Może membrana ma być odwrotnie położona? (zdjęcie) Rozwijałem ja tak jak producent zawinął, także chyba tak ma być?Albo kolejność popiepszyłem? Może membrana miała być pierwsza Już jestem przygotowany aby wszystkie płyty OSB zdemontować i odczepić membranę aby wełna „pooddychała” i wysuszyła się. Ale co dalej? Zdjęcia: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/993a439e6fdfc322.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a9f8be6f9e0d5c39.html Przy okazji witam. Od bardzo dawna zaglądam na te forum ale nie miałem okazji się wypowiadać bądź prosić o pomoc. Nadszedł jednak ten dzien dzisiaj i liczę na Waszą pomoc!
- 18 odpowiedzi
-
- ocieplenie
- podłoga
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami: