Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mmarkii

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O mmarkii

  • Urodziny 02.02.1980

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mmarkii's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Mam w domu filtr HONEYWELL/BRAUKMANN FF06-1AA. Chcę go sobie porządnie wyczyścić, przez odkręcenie tej przezroczystej części i dokładne umycie filtru w środku. Przy okazji chciałbym wymienić uszczelki przy tym filtrze na nowe. Czy ktoś wie jakie muszę kupić uszczelki? Wg instrukcji przy tym plastikowym kloszu jest oring nr katalogowy 0901499. To tylko to, czy coś jeszcze muszę przygotować?
  2. Tylko pytanie czy wyższa elastyczność ma w tym przypadku znaczenie? Chudziak jest względnie równy, papę stosuje się na poziomej powierzchni, bez załamań. Ja dodatkowo, jeszcze przed położeniem papy posmarowałem "wszystkie kąty, rogi itd" masą asfaltową.
  3. Izolacja chudziaka na gruncie - wykonawca proponuje papę Swisspor Czarna Mamba V60 S30 (3mm, osnowa z welonu szklanego). Czy to jest ok na izolację chdziaka? Grunt piaszczysty, nie ma problemu z wodą. Na papę wykonawca proponuje później 1 warstwę folii budowalnej i później styropian EPS100.
  4. Te rurki do baterii są ok. Korozja przeżarła wylewkę baterii, leci taka stróżka wody jak przez dziurkę po szpilce: Bateria KFA Beryl. 8,5 roku eksploatacji. Teraz zamówiłem KFA Onyks, niestety nie dojedzie przed weekendem
  5. Dziękuję za odpowiedź. Czyli jak będę miał już baterię i odkręcę te rurki, to będę mógł je ponownie bez problemu przykręcić? Całość była robiona 9 lat temu. Chciałbym zrobić to na tych rurkach co są, ponieważ są już dogięte oraz jest problem z zakupem nowych (nigdzie nie ma ze sklepów gdzie pytałem). A kiedyś w rodzinie miałem przypadek pęknięcia (i zalania mieszkania) wężyka giętkiego i od tej pory wolę połączenie na sztywno. Rozumiem, że najpierw muszę te giętkie rurki odkręcić normalnie od zaworu, później wykręcić z M10 w baterii i wkręcić do nowej baterii i na nowo później wkręcić w zawór?
  6. Kupuje nową baterię do zlewozmywaka i tutaj mam pytanie - aktualnie mam baterię podłączoną rurkami na sztywno (a nie giętkimi wężykami w oplocie). Ktoś z Was może wie czy jak odkręcę taką rurkę od zaworu, to mogę ją ponownie przykręcić, czy jest to jednorazówka (zakrętka samozaciskowa)? Widzę, że jest to mało popularne rozwiązanie (mimo że bezpieczniejsze) - jak to się montuje od strony zaworka?
  7. Czyli najlepiej by było zgłosić problem na piśmie zarówno do zarządcy wspólnoty oraz do wodociągów? Żeby sobie zrobili pomiary i ustalili na jakim odcinku jest problem? Bo telefoniczne interwencje u zarządcy niestety nic nie dają
  8. Witam Od kilku tygodni mam w mieszkaniu problem z niskim ciśnieniem wody w sieci wodociągowej w "godzinach szczytu", czyli rano/wieczorem (gdy ludzie się kąpią), praz w weekendy praktycznie cały dzień (ludzie piorą itd). Woda wtedy leci dosłownie małym ciurkiem (tak że np zawór od deszczyka przy baterii cały czas sam opada). Problem pojawił się ok 2 miesięcy temu. Wcześniej (przez 3 lata - bo tyle ma budynek) problemu nie było. Do tej pory zgłaszałem wszystko telefonicznie zarządcy wspólnoty - efekty zerowe, dlatego chcę uderzyć do niego pisemnie. Trochę pogooglałem i znalazłem coś takiego: Rozporzadzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunkow technicznych, jakim powinny odpowiadac budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. Nr 75, poz. 690), dzial 4, rozdzial 1, par 114 pkt 1: Ciśnienie wody w instalacji wodociągowej w budynku, poza hydrantami przeciwpożarowymi, powinno wynosić przed każdym punktem czerpalnym nie mniej niż 0,05 MPa (0,5 bara) i nie więcej niż 0,6 MPa (6 barów). oraz pkt 2: Jeżeli minimalne ciśnienie, określone w ust. 1, nie może być uzyskane ze względu na występujące stale lub okresowo niedostateczne ciśnienie wody w sieci wodociągowej, należy zastosować odpowiednie urządzenia techniczne, zapewniające wymaganą jego wielkość w instalacji wodociągowej w budynku. Teraz mam kilka pytań: 1. Czy jakaś instytucja ma prawo kontroli parametrów pracy sieci wodociągowej? Chodzi mi o to, żeby sprawdzić i udowodnić fakt niskiego ciśnienia wody, i ewentualne ustalenie, czy ciśnienie jest okresowo niższe od minimalnego z rozporządzenia 2. Kto odpowiada ze eksploatacje i utrzymanie wodociągów w gminie? 3. Jaka instytucja ma prawo do egzekwowania parametrów pracy sieci wodociągowej? Ogólnie jak najlepiej poprowadzić taką sprawę, żeby osiągnąć jakiś efekt?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...