Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rospier

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O rospier

  • Urodziny 21.10.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Słupsk
  • Kod pocztowy
    76-200
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

rospier's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Instalacja jest podpięta rurką 20mm., ponieważ taka tylko średnica była doprowadzona z zewnątrz. Uważasz, że podłączenie się do instalacji o przekroju 20mm. biegnącej prosto z ulicy, rurką o przekroju 20mm. a potem do niej podpięcie się tymi bojlerami jest niepoprawne?
  2. Lepszy w tym przypadku, to większa ilość wody w momencie jednoczesnego niemalże jej poboru, przez pracowników korzystających z prysznica. Moja wina że od razu nie wyjaśniłem przeznaczenia tego podłączenia, przyznaje ...
  3. Na to akurat nie mam wpływu w chwili obecnej, bo taki przekrój "biegnie" prosto z ulicy. Więc musi zostać tak jak jest, niestety. Trochę zdezorientowany jestem, ponieważ jedni z Was radzą żeby na szeregowym podłączeniu, a niektórzy żeby zostawić równoległy. To że ten przekrój zbyt mały, to nie ma nawet wątpliwości, co do tego. Ja to doskonale wiem, ale niestety nic nie mogę na razie poradzić. Dzięki mimo to za uwagę.
  4. No mi właśnie tylko to przychodziło do głowy z tym termostatem, bo na logikę to powinno działać, ale to tak wg. Mnie, a ja wszystkiego nie wiem, niestety, dlatego pytałem Was, zawsze to jednak każdy do innych wniosków dochodzi. Dzięki, za czas poświęcony ...
  5. Ok. tak zrobię, (znaczy, podłącze szeregowo). Porządzić z większymi średnicami i tak nie można było, bo średnica z przyłącza to 20mm. Więc uznano ten rozmiar za bazę wyjściową. A działało dotychczas jakoś, może dlatego że, piece gazowe były przed modyfikacją. Mimo wszystko dziękuję za rady. Pozdrawiam
  6. Nie bardzo rozumiem dlaczego nie grzeje pełną parą, skoro, woda powinna schodzić z obydwu bojlerów równomiernie, a obydwa bojlery są uwarunkowane jeśli chodzi o moc grzania, termostatem (obydwa na max - ustawione) Podłączone pod tablice, pod osobne zabezpieczenia, jednakowej wartości, nie stwierdzono efektu wybicia zabezpieczenia. Skoro jest dopływ prądu na bieżąco, zabezpieczenie działa, rozkazem dla termostatu jest skala na potencjometrze, a woda schodzi ze zbiorników równomiernie, to chyba nie powinno być mowy o różnicy temperatur, bo wydawało mi się że przy podłączeniu szeregowym, będzie efekt mieszania wody między bojlerami, poza kontrolą. A tu obydwa bojlery łączą się do jednej linii ...
  7. Na te linie ponad dystrybucjami niestety nie było wpływu, ponieważ były tam od dawien dawna, Za dużo zachodu, aby je zmieniać choćby na 16mm. Nie było nawet za wiele czasu, aby się porządnie rozeznać w całej instalacji. Jak Twoim zdaniem powinna wyglądać ta instalacja zgodnie z zachowaniem przekrojów. Jeśli mógłbyś ... Dostępny materiał: Rurki 20mm. i 16mm. - niestety tylko to jest ... Od przyłącza do dystrybucji 20mm, a dalej 16mm wszystko, czy tak?
  8. Przyłącze też 20 mm. średnicy, zredukowany na zawór główny 1" (tak było). Zastosowano redukcję na 20 mm, a zawory przy bojlerach 3/4", dystrybucje różnie, niektóre 3/4", niektóre 1/2", ponieważ za dystrybucjami znajduje się instalacja która istniała (miedziana) niektóre linie właśnie te od (1-12 na rys.2a) mają przekrój rurek 15mm, inne 18mm, a jeszcze inne niestety 22mm. Zaznaczam że to nie jest instalacja docelowa, tylko tymczasowa. Przekrój rur przy bojlerach (ten nowy z pvc) jest 20 mm, ponieważ akurat taki materiał był pod ręką. Nie jest to poważny problem w związku z tym, aczkolwiek nurtujący i dlatego poruszony na tym forum. Jeśli ktoś chciałby coś podpowiedzieć, to z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
  9. Jak wspomniałem przekrój rur w instalacji to 20mm. rury z tworzywa sztucznego w systemie zaciskowym, jest to instalacja wody użytkowej, punktów odbiorczych jest około 12 (pokoje z prysznicami, oraz kuchnia), Oczywiście woda nie jest pobierana równocześnie, bo każdy korzysta z prysznica w innym czasie. Jednak wszystkie linie pionowe są podłączone dystrybucją do tej jednej w piwnicy wychodzącej z bojlerów (tak jak na rys.2a)
  10. Instalacja jest nowa, bojlery też, a średnica rur to 20mm. Bojlery mają po 200 litrów każdy. Przy bojlerze znajdującym się bliżej punktów odbiorczych, rurka z podgrzaną wodą jest gorąca podczas poboru, a przy bojlerze drugim letnia. Jednak odległość między nimi jest minimalna (od osi bojlera 1 do osi bojlera 2, L= około 1m długości) więc żadna różnica wg. mnie. Obydwa są zamontowane w pionie wg. danych z instrukcji.
  11. Dzięki za podpowiedź. Czyli dobrze myślę ze ten rysunek (rys.2) to połączenie równoległe i raczej nie jest możliwe, aby jeden z bojlerów grzał słabiej, a drugi mocniej przy tym sposobie podłączenia instalacji? Chyba woda pobierana jest równocześnie z dwóch zbiorników, prawda ? Ewentualnie termostat wadliwy, skoro ustawione są identycznie na maximum grzania ... ?
  12. Witam Doradźcie czy to jest odpowiednie podłączenie dwóch bojlerów. Jeśli tak, to który z podanych sposobów jest lepszy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...