Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    262
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Okna, drzwi, bramy garażowe

Dane osobowe

  • Miejscowość
    częstochowa
  • Kod pocztowy
    42-200
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Samar's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Ja proponowałabym to zrobić bezpośrednio po montażu. Prawda jest taka,że okna , a w szczególności te wyższe , w przeważajacej ilości przypadków po opuszczeniu fabryki nie są idealnie proste. To od ekipy monterskiej w najwyższym stopniu zależy ich dalszy los. Tak się zdarzyło,że mojemu monterowi coś wypadło i zlecilismy montaz ekipie , która montuje dla innego punktu. Zamontowali, regulowali, regulowali i regulowali. Za dwa dni nasz monter zedmontował, zamontował, wyregulował i szafa gra.
  2. Co stoi na przeszkodzie aby założyć plastikowe drzwi z profilu okiennego, w których szybę można zastapić panelem i dołożyć dwustronną klamkę z zasuwnicą blokowaną wkładką. Można zrobić opcję z niskim progiem. Nie będziesz musiał sie zastanawiać jak to połączyć.
  3. Dlaczego jak wybieracie samochód, telefon czy jakikolwiek sprzęt to zawsze stawiacie na nowoczesność, a jak przychodzi do wymiany okien, które będą służyły latami to macie tyle wątpliwości czy dołozyć te parę złotych aby poprawić ich termikę . Jednorazowo to jest tysiac i może aż tysiąc, ale weź pod uwagę,że okien nie kupujesz na rok czy dwa, a przynajmniej na 20. Kilka dni temu miałam klienta, który na wszelkie możliwe sposoby odpierał argumenty za 3 szybami. Ramy 6 komorowe, a jak, bo maja byc ciepłe, ale szyby to podwójne, bo on lubi jak się mu pomieszzenia przez szybę wentylują . Dobre.
  4. Jeszcze jedno, bo jakoś zapomniało mi się dopisać do poprzednego postu. Zamiast wydłubywać te kątowniki od strony zawiasowej to zamień przemontuj drzwi i domów w Pol-Skone kątownik z piórkiem 40mm pod warunkiem,że ściana w łazience to równe 16 cm.
  5. Da się zrobić, ale pracochłonne i ryzyko uszkodzenia . Trzeba zdemontować z otworu, rozkręcić i wydłubać katowniki. a jak już uda Ci się to zrobic bez strat to musisz powklejać właściwe katowniki, zwrócić szczególną uwagę aby te przy których jest zawias były wklejone szczególnie staranne, bo w fabryce są wkładane pod prasę, a Ty pewnie wspomożesz się ściskami stolarskimi. Zamawiałam kiedyś w Porcie oscieznicę z katownikami 10 cm i nie dostalismy gwarancji ze względu na to,że wklejenie zamiast maszynowo musiało być robione ręcznie.
  6. Każdy stolarz bezproblemowo. Porta, Dre również realizują zamówienia kontraktowe. Wybierz model i niech sprzedawca puszcza zapytanie do fabryki. Będzie Cie to kosztowało od 30 do 70% więcej w zależności od wzoru.
  7. Pasivtherm to produkt Sonarola. Z opisu wynika,że okno referencyjne z pakietem o współczynniku przenikania 0.5 osiąga dla całości konstrukcji współczynnik 0.79 . Weź pod uwagę,że za termikę okna odpowiada głównie szyba, bo jej w oknie jest najwięcej. Nawet jeżeli dzięki ramie uzyskamuy wymagany współczynnik dla całości konstrukcji to i tak jej termika zależy głównie od pakietu szybowego. Taki prosty przykład z życia : jest zima, a Ty ubierasz sweterek z cienkiej dzianiny, ale za to z futrzanymi obszyciami . Nie zmarzną Ci nadgarstki, ale za to ryzykujesz zapalenie płuc.
  8. No właśnie, uparł się i teraz z nadzieją czeka aż ktoś go utwierdzi w tym,że to generalnie doskonała koncepcja jest. Zamiast skorzystać z porady zawodowego konstruktora to kombinuje jak koń pod górę . Na dodatek ewidentnie szuka ceny i uderza do jakichś garażowców, bo to wynika z postu, w którym pisze,że firma od aluminium nie miała dla niego żadnej alternatywy. To tak jak z człowiekiem, któremu marzy sie luksusowa fura za małe pieniądze i kupuje od Heńka, co ją pospawał np. z trzech innych rozbitych egzemplarzy.
  9. Skoro zdecydowałeś sie na wymianę okien to podejrzewam,że głównym powodem jest podniesienie termoizolacyjnosci domu. W tym także celu te kilka lat temu położyłeś styropian. Gdybyś mieszkał w budownictwie wielorodzinnym,budynek podłączony do sieci ciepłowniczej to mógłbyś się zastanawiać. Mieszkasz w domku. No chyba,że opał masz za darmo, a środowisko naturalne masz gdzieś .
  10. No właśnie, sam piszesz :" tani produkt moze byc mniej trwały, co wynika z niższej trwałości materiałów". W moim poprzednim poście wyłącznie to miałam na myśli. Ramiak drewniany i ramiak z mdf , okleina papierowa, a okleina dajmy na to CPL, gęstość -struktura płyciny . Niby szczegóły, a istotne róznice mające wpływ na dalszą eksploatację. Nikt, a przynajmniej ja nie usiłujemy klientowi na siłę zamontować bubla. Na magazynie i w transporcie z towarem obchodzimy się jak z przysłowiowym jajkiem , przed przystapieniem do montażu towar jest oglądany przez montera. w asyście klienta. Towaru z wadami jawnymi , które nie figurują w AT jako dopuszczalne nikt na siłę klientowi nie wciska.
  11. No dokładnie , jest tak jak z tą pliszką . Każdy z producentów w jakiś tam sposób udoskonala cały czas swój produkt. Raz jest to tzw. ;"podróbka", innym razem wniosek racjonalizatorski, a jeszcze innym prawdziwe odkrycie na miarę patentu. Ja osobiście mam stałą styczność jezeli chodzi o drzwi zewnętrzne z produktami Delty i KMT. Z Wikędem do czynienia miałam tylko raz, zażyczył go sobie klient, który zobaczył go u córki na Śląsku, a do nas miał sentyment po wymianie okien. Klient nie narzeka, montażysci nie mieli żadnych uwag. Mój znajomy ostatnio poszedł w serię Termo Arktic M-T , bo wiecznie musiał się przebijać na cenę z punktami w sąsiedztwie handlującymi Deltą i KMT. Ja kiedyś M-T handlowałam, ostatnie kilka sprzedanych sztuk poszło do pewnej wspólnoty mieszkaniowej jako wejsciówki do klatek. Jak na intensywność użytkowania sprawują się im bez zastrzeżeń . Tak więc ilu ludzi tyle zdań .
  12. Jest taki jeden typ klienta, którego słusznie Waja nazywa sknerusem. Klient ten zawsze żąda. Cena najnizsza, ale jakosć najwyższa. Przy zakupie informujesz takiego o wszystkich "za", a bardziej "przeciw" kupowania niskiej ceny. On Ci wtedy odpowiada,że drzwi kupuje tylko na chwilę, mieszkanie czy dom właśnie zamierza sprzedać i chodzi mu tylko o wizualne doznania estetyczne potencjalnego nabywcy. zarzeka się,że przeciez nie bedzie nimi trzaskał, nie bedzie ich kopał, nie będzie przed nimi siedział i na nie patrzał, a nawet nie będzie ich tak naprawde zamykał. Po sprzedaży okazuje się,że czepia sie każdego szczegołu, bo przeciez kupił drzwi na lata. Co z tego,że były tanie, że człowiek go informował o ewentualnych wadach, on zapłacił i wymaga. Jeszcze powie,że to była kupa kasy. wcale nie chodzi o osoby mało zamożne, bo one zwykle staraja sie odłożyć pieniążki na coś lepszego, a jak kupią tanie to nie wymagają nie wiadomo czego. Na szczęście po latach praktyki wyczuwam takich "buraczków" na odległość i szkoda dla nich mojego zdrowia .
  13. Theme, jesteś co widać po Twoich postach osobą inteligentną, tak wiec daruj sobie "nie do końca rozumiem co masz na mysli z kultem Wikędu" Rozumiesz. Jeżeli chodzi o import skrzydeł z kontynentu amerykańskiego to nie ma sensu licytować się czy więcej przychodziło z Kanady czy z USA, bo i tak konstrukcyjnie to był jeden pies, a popularnie nazywano je "kanadyjczykami" . Zawodowo byłam związana z importerem i jak to nazywasz składaczem. Jedni składali chłam pod markety, drudzy produkt bardziej staranny pod małe firmy i klienta indywidualnego. Znam parę osób, które drzwi zakupione u mojego byłego pracodawcy użytkują już przeszło 20 lat i cały czas są z nich zadowolone. Drzwi miały fajny bajer -uszczelkę magnetyczną , były szczelne jak lodówka. Z tego co wiem to iles tam lat temu do produkcji takiej uszczelki przymierzał się Boryszew, ale sprawa umarła. "Kanadyjczyki zostały z polskiego rynku wyparte przez produkty z Chin (w cenie atrakcyjnej choć nie tak niskiej jak obecnie) oraz polskich producentów stolarki stalowej. Pisząc o ościeżnicy z przekładką termiczną nie miałam na myśli ościeżnicy z ciepłego aluminium ( bo w przypadku Wikęda to ktoś się musiał strasznie wysilić wpadając na to aby połączyć metalowe skrzydło z dostępnym na rynku systemem aluminium), ale ościeżnicę stalową stosowaną w KMT zwaną Termą. Na rynek polski ten produkt jako pierwszy wprowadziła Delta, ale na chwilę obecną zrezygnowała z niego na rzecz ościeżnicy ODS. Tak więc mamy na myśli całkiem inne produkty. O takiej właśnie ościeżnicy w 2003 czy 2004 rozmawiałam z facetem z Gliwic, tylko na tamten czas społeczeństwo w zakresie energooszczędności nie było wyedukowane wcale i żaden producent nie widział sensu stosowania takiej ościeżnicy. Z resztą obecnie równiez z tą edukcają nie jest rewelacyjnie. Dalej dla wiekszości klientów nie ma znaczenia ani przenikalność profila, ani przenikalność szyby, a jedynie magiczna liczba komór.
  14. Musisz się zainteresować drzwiami tzw. panelowymi. Robią Gerda, Juwent, kiedyś także coś takiego produkował Donimet. Co do zewnętrznej strony z litego drewna to szanse równe 0 , ale stosują panel ze sklejki o grubości około centymetra pokryty laminatem lub fornirem. Panele takie stosuje się w technologii płytowej drzwi drewnianych.
  15. Mar-Tom , wszystkie drzwi z serii "72" są wypełnione pianą. Niby dlaczego Mar-Tom stara się podążać tropem Wikędu. Z drzwiami Mar-Tom zetknęłam się po raz pierwszy w 2006 roku, o produktach Wikędu usłyszałam ze 2 lata temu. Ościeżnica drewniano-stalowa to wynalazek od przynajmniej kilkunastu lat funkcjonujący na kontynencie północno-amerykańskim. Na polski rynek porównywalny produkt wprowadziła Delta. O ościeżnicy z przekładką termiczną w Polsce dyskutowano rownież od co najmniej kilkunastu lat, ale najwiekszą przeszkodą wydawała sie mu cena. Pamietam rozmowę z takim jednym inżynierem, który obliczył,że powinna wtedy kosztować około 400 złotych i od razu stwierdził,że ze względu na cenę będzie niesprzedawalna. Wtedy jeszcze metalowe ocieplane drzwi importowało się z USA i Kanady, a MIKEA dopiero raczkowała ze swoimi produktami. Nie pojmuję dlaczego niektórzy próbują tworzyc jakiś kult, mit Wikędu, jakby to była wyrocznia i wyznacznik .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...