Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marekk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marekk

  1. Okna drewniane mają swój niepowtarzalny urok, wiążący się z ich wyglądem: rysunek słojów drewna na powierzchni, różnice kolorów na płaszczyznach. Co za tym idzie? Kolor! Drewniane okno w kolorze białym to pomyłka! Jeśli chcesz mieć białe okna to kup sobie plastiki. Wyjdzie prawie o połowę taniej. Poza tym okna drewniane pod biały lakier kryjący są produkowane z trochę mniej reprezentacyjnych fragmentów drewna (nie wypowiadam się o wszystkich producentach, ale ci z którymi miałem do czynienia z rozbrajającą szczerością przyznawali się, że w takim przypadku mikrowczepy to standard). Ale za to niemalże każdy z producentów oferuje na zakończenie okresu gwarancyjnego (standartowo 5 lat) odnowienie powłoki - bezpłatnie. Jednakże wszystkie rozmowy prowadzone są indywidualnie i tylko od Ciebie zalęży, co uda Ci się wytargować. Ja jestem za oknami drewnianymi, ale wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam.
  2. Markety to pułapka na naiwnych i nieświadomych. Albo ceny są wysokie, a jak nie to jakość pod znakiem zapytania: pod znajomym załamała się drabina kupiona "taniej" w markecie. Sam porównywałem płytki łazienkowe i muszę wam powiedzieć, że niczym w zasadzie się nie różniły od płytek z hurtowni poza grubością. Nie wiem, czy komuś taka drobnostka przeszkadza. Mnie tak. Zrezygnowałem z takich "oszczędności". Być może to był odosobniony przypadek, ale mnie zraził do marketów. Wolę pobliską hurtownię, gdzie mam swój rabat dla stałego bywalca, mogę negocjować ceny i każda gwarancja jest załatwiana niemalże od ręki. Pozdrawiam.
  3. marekk

    DACH

    Krokwie można dawać co 90cm. Przekrój 18x10 jest też jak najbardziej prawidłowy. Ale czy przy rozpiętości ok 5m trzeba dawać podpory? Nie napisałeś jaka jest konstrukcja Twojego dachu. Wydaje mi się, że powinien być element poziomy konstrukcji mniej więcej w połowie rozpiętości oparty na słupach samodzielnych lub ukrytych w ścianach. Słupy mogą być żelbetowe, drewniane. Jeśli nie ma takich podparć radziłbym wizytę o specjalisty z zakresu wytrzymałości. W ostateczności wystarczy doświadczony cieśla. Pozdrawiam.
  4. Nie kupowałem w hurtowni tylko bezpośrednio przez przedstawiciela firmy "Euronit".
  5. Bardzo ładnie wygląda przez rok, dwa pod warunkiem, że na dach nie ma nikt prawa wstępu (nawet kominiarz). Potem zaczynają się problemy. Przecież to jest tylko papa. Ładnie wykończona, ale tylko papa. Choć czasem jest konieczne zastosowanie tego rodzaju pokrycia (patrz: słaba więźba) to zdecydowanie odradzam. [ Ta wiadomość była edytowana przez: MarkK dnia 2002-12-04 13:21 ] [ Ta wiadomość była edytowana przez: MarkK dnia 2002-12-04 13:28 ]
  6. Kleju do folii szukaj w składach.
  7. Trzeba nakleić łatę z folii. W miejscu klejenia paroprzepuszczalność się zmniejszy, ale nie wpłynie to w zdecydowany sposób na całą połać. No i wełna jest zabezpieczona.
  8. Dla mnie 2,70 to minimum. Sam mam 2,76 i nie narzekam. Wyższe chyba sa bez sensu a w niższych będą kłopoty z wystrojem wnętrza: lampy za nisko, meble pod sam sufit. Ale każdy robi na swój wymiar a ja mam 1,90 i muszę czuć przestrzeń. Pozdrawiam.
  9. Do Anonimowy: raczej tak. Pod papą może wykraplać się woda i jak nie dasz folii to będzie wsiąkać w wełnę.
  10. Ja zrobiłbym klasycznie. To znaczy: paroizolacja, wełna, Folia paroprzepuszczalna, szczelina powietrzna, deskowanie. Nie chciałem Cię obrazić. Pozdrawiam.
  11. To jeszcze raz ja. Nie jestem przedstawicielem producenta i nie wykorzystuję "Forum" do reklamowania niczyich wyrobów. Dane "Styroflexu" można znaleźć na stronie: http://www.styropol.pl. Jeszcze raz pozdrawiam.
  12. Akurat "styroflex" akustykę poprawia. Producent podaje, że płyta grubości 22mm ma po wbudowaniu wskaźnik izolacji akustycznej 22 dB. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę grubość. Zakładając nawet 50% odstępstwo od parametrów laboratoryjnych, to poprawa izolacji akustycznej o 10-11 dB warstwą 2,2cm ma sens. A płyty "Styroflexu" mają grubość do 43mm i tu preoducent obiecuje współczynnik izolacji akustycznej 34dB. Oceńcie sami. Pozdrawiam.
  13. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dachówkę kłaść przy ujemnych temperaturach. Śliski dach też nie jest zbyt poważnym zagrożeniem, bo dekarze zostawiają sobie miejsca bez dachówek, coś jakby stopnie (nie wiem jak to nazywają fachowo), po których poruszają się po połaci dachu i uzupełniają je dachówkami na samym końcu. Uważam, że dom trzeba przykryć przed śniegami, bo szkoda Twojej pracy i pieniędzy na usuwanie wiosną zimowych szkód. Pozdrawiam.
  14. Ja mam z kolei inne złe doświadczenia. Nie mogę zarzucić nic jakości. Natomiast rachunek wystawiony przez dystrybutora firmy "Euronit" był zawyżony. To znaczy na dachu miałem mniej materiału niżby to wynikało z faktury. Zgłosiłem reklamację ilościową i na razie cisza. A jak z tym było u was?
  15. Nie daj się fachowcom! Chcieli cię naciągnąć na dodatkowe koszty! Pozdrawiam.
  16. Planowanie szczeliny powietrznej w tym miejscu jest możliwe ale nieekonomiczne. Jeśli dobrze naciągniesz folię paroprzepuszczalną to będzie ona stanowić ogranicznik dla rozprężającej się wełny no i nie wypchniesz jej zbytnio w stronę pokrycia(dachówka, blacha, tp.). Jeśli postanowisz dać w tym miejscu szczelinę powietrzną to musisz rozpinać drut oporowe lu żyłkę aby utrzymać wełnę w "ryzach". Technologicznie nie ma przeciwwskazań ale po co dodawać sobie pracy i podnosić koszty budowy? Pozdrawiam.
  17. Marek13 opisał prawidłowy układ warstw ocieplenia stropodachu ale być może to Tobie, Bobiczek odwrócił się projekt i przeczytałeś warstwy w odwrotnej kolejności? Jeśli nie to zapytaj autora projektu, co wymyślił i dlaczego. Inaczej będziesz błądził lub zrobisz błędy. Pozdrawiam.
  18. Twój największy błąd to ustna umowa z tym panem. Jeśli nie dałeś zaliczki to zrób tak jak Ci radzi Anonimowy. Archiyekt coś kręci. Najprawdopodobniej ma lepiej płatne zlecenie, które musi wykonać przed Twoim i stąd te problemy. Czasem coś się może po drodze przytrafić, ale jeśli spadły na niego wszystkie nieszczęścia świata na raz to albo jest wyjątkowym pechowcem i należy go omijać z daleka albo oszukuje. Pozdrawiam.
  19. Są najprzeróżniejsze plastyfikatory pozwalające robić wylewki w ujemnych temperaturach, ale ja bym im nie ufał. Gdybym miał Twój problem to odłożyłbym wylewki do wiosny. Pozdrawiam.
  20. Doskonałym i tańszym od wełny jest styropian pod nazwą handlową "Styrofleks". Przeznaczony pod ostatnią warstwę wylewki o niewielkiej grubości zapewnia dostateczną poprawę warunków akustycznych stropów zwłaszcza gęstożebrowanych. W każdym szanującym się składzie budowlanym powinni Ci go zamówić. Ja znalazłem go w Myszkowie w składzie "Felix", ale nie wiem z jakiego miejsca w Polsce piszesz. Pozdrawiam.
  21. Obowiązkowo 15+5 na krzyż z powodów podanych przez moich przedmówców. Ja osobiście wybrałbym Gullfibera.
  22. W każdym szanującym się składzie budowlanym odprawią Cię z kwitkiem, bo takie okno jest niebezpieczne dla użytkownika ze względu na duży ciężar skrzydła. Nie ma u nas zawiasó, które wyttrzymałyby takie obciążenie. Jeśli nie pasuje Ci okno nieotwieralne możesz pokusić się i poszukać u producenta. Sam mam doświadczenie w tej materii, bo mam w domu równie duże okna. Znalazłem firmę, która zgodziła się wyprodukować okna 2 metry na 1,5 metra, ale zastrzegła sobie, że na taki wyrób zakres gwarancji będzie zmniejszony o usterki wynikające ze zbyt dużego obciążenia zawiasów. Po przemyśleniu dałem sobie spokój i kupiłem dwukwaterowe bez środkowego słupka. Kiedy je otwieram mam całą przestrzeń okna wolną, a okno jest bezpieczne i z pełną gwarancją. Pozdrawiam
  23. marekk

    ZASOBNIK

    Być może Kocioł ma za małą moc dla Twoich potrzeb i większość gazu zużywasz na potrzeby CO a jedynie niewielka część mocy kotła pozostaje na zasobnik. Albo masz źle ustawiony układ rozdzielaczy. Trzeba by to wszystko jeszcze raz przeliczyć. Pozdrawiam
  24. Czasem plan zagospodarowania przestrzennego narzuca tzw. linię zabudowy i być może stąd wynika wniosek o odsunięciu bramy na dwa metry od drogi. Ale takie rzeczy powinny być jeśli nie w warunkach zabudowy to w pozwoleniu na budowę jasno określone. Sprawdź. Pozdrawiam
  25. Gaz gazem, ale oczywiste jest, że wentylacja tego pomieszczenia woła o pomstę do nieba. Dobra wentylacja powinna załatwić 75% wilgotności. Potem należałoby pomyśleć o ociepleniu, ale raczej nie od wewnątrz. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...