Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jjb_pl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jjb_pl

  1. Tutaj jest taki problem, że ten staw musiałby być niżej niż ujście z drenów. Za jakiś czas będę mógł użyć szamba do zbierania wody z drenów, ale 5m3 to jest nic.
  2. Poszukałem, i wydaje się, że tzw. studnia depresyjna mogła by rozwiązać problem.
  3. jjb_pl

    Problem z piwnica

    Cokolwiek zrobisz w środku piwnicy może skutkować wypłukiwaniem gruntu z pod budynku. Możesz smarować, malować w środku itp, ale jedynie co Ci się uda zrobić to suchą miska, pod którą będzie woda. Pytanie czy to właśnie chcesz czy rozwiązać problem? Czy sprawdzałeś drożność drenów? Teoretycznie jak masz początek i koniec drenów, to możesz spróbować przepłukać wodą i zobaczyć czy woda płynie. Może są zamulone? Wiem że niektórzy robią dreny w środku pomieszczenia, czyli w posadzce lub nad nią. Kładą rurę drenarską, robią spadki a potem zalewają betonem. Ujście jest do studzienki gdzie jest pompa. Tylko wracamy do pytania, czy to niewypukła gruntu, takie ciągłe pompowanie? Jeżeli woda jest tylko od strony bez drenów, to może faktycznie można użyć chemii i zrobić warstwę hydroizolacją, na tej ścinanie. Poszukaj zaprawy hydroizolacyjnej. Żywice lub chlorokauczuki, pod wpływem napływającej wody od spodu będą pękać, taka zaprawa niby wytrzyma. .
  4. jjb_pl

    Problem z piwnica

    Pytanie pomocnicze, czy w studzienkach chłonnych od drenów, poziom wody jest poniżej ujścia drenów czy ich nie widać. Jak nie widać, to dreny nie odprowadzają wody, więc tak naprawdę drenów nie masz.
  5. Jak woda gruntowa będzie wszędzie na około piwnicy to i tak wejdzie od posadzki.
  6. Wydaje się że klej elastyczny do kafelek powinien wystarczyć. Każda wylewka to pewnie min.10cm, a klej elastyczny już złapie. Czy można od razu układać kafelki na to? Tego nie wiem, może po naprawie klejem? U nas zamiast kafelek w piwnicy i garażu poszła farba do betonu, szybciej i taniej, tylko nie jest gładko. Ale to już sam oceń.
  7. tylko widzisz, Autor oraz ja właśnie mamy dreny. Jeżeli woda gruntowa jest powyżej ujścia drenów do studzienki chłonnej, to dreny nie działają i nie będą działać puki poziom w studzience nie będzie poniżej ujścia. Jak wrzucisz pompę do studzienki i będziesz pompować to wtedy coś będzie widać. U nas jest rura średnicy 10cm i dopiero motopompa daje radę. (chyba że jakaś elektryczna o dużej mocy ale to już kosztuje swoje)
  8. W piwnicy, ma ]m jedno pomieszczenie gdzie jest pompa ciepła tzw. kotłownia. Okazało się że po mega deszczach do tego pomieszczenia przeciska się woda przez ścianę, posadzkę. Dodam że mamy dreny, ale kiedy wody gruntowe są wysoko, to studzienki nie pełnią swojej roli Chciałbym zabezpieczyć to pomieszczenie, np. pomalować ściany oraz podłogę żywicą epoksydową do basenów lub chlorokauczukiem tak żeby się zrobiła miska. Woda będzie chciała pewnie wypchnąć miskę, więc będzie się zbierać pomiędzy ścianą a farbą, ale cóż takie życie. Czy takie rozwiązanie ma sens? Co lepiej się sprawdzi? Żywica epoksydowa czy chlorokauczuk? Cała piwnica to 50m2, a to pomieszczenie jest usadowione pośrodku i ma powierzchnię ok.4m2. Resztę pomieszczeń nie będzie zabezpieczona, na razie będę żyć z tym.
  9. Przerabiam podobny temat. U nas jest drenaż ale po deszczach poziom wód gruntowych jest na tyle duży, że tak naprawdę woda z drenów nie ma gdzie schodzi, więc wlewa się do piwnicy Wypróbowałem wypompowywanie wody z drenów. Pompa typu 14 000l/ h z marketu nie do końca daje rade, może pompować 24h a poziom i tak się utrzymuje. W wakacje kupiłem motopompę 60 000l/h i da już daje radę. Nawet podzieliłem węże ssawne na 2 studzienki i było dobrze. Była w stanie wypompować wodę ze studzienek na tyle szybko że było widać. Jak tylko przestałem pompować np. przez noc, to woda podnosiła się z powrotom, ale w ten czas woda nie wlewała się do piwnicy-przynajmniej. Tak naprawdę to osuszałem okolice. Teraz zastanawiam się, czy nie pogłębić studzienek, tak żeby ich dno było poniżej wód gruntowych, najlepiej aż do warstwy chłonnej. Teoretycznie powstanie sucha studnia do której dreny będą spływać. Zastanawiam się czy w taki przypadku woda z z góry (gruntowa) nie będzie się przeciskać do mojej studni. Wydaje się że taki rozwiązanie jest sensowne, tylko trzeba zrobić badania geologiczne aby określić gdzie jest ta warstwa chłonna.
  10. Witam. Obecnie ma 2 studnie chłonne do odprowadzenia wody z drenów. Niestety poziom wód gruntowych po ulewach jest bardzo wysoko i studzienki nie pełnią swojej funkcji - odprowadzania wody z drenów. Zastanawiam się, czy nie zrobić głębszej studzienki której dno było by poniżej wód gruntowych, więc teoretycznie mogła by pełnić swoją funkcję. Zastanawiam się czy takie rozwiązanie ma ręce i nogi. Czy woda gruntowa mimo to nie będzie się wciskać do takiej studni. Próbowałem nawet wypompować na bieżąco wodę z drenów motopompą. Pompa pracowała np. 16h a woda i tak podchodziła kiedy pompa przestawała pracować. Jedyne co udało mi się zrobić to osuszyć okolicę. Czy ktoś z Forowiczów przerabiał temat?
  11. Ostatnio rozmawiałem ze sprzedawcą chemii do drewna i on radził unikania bezbarwnych olei ponieważ słabo chronią przed pomieniam UV. Radził aby użyć czegoś w kolorze np.modrzew i wtedy lepiej powinno się sprawować. Pewnie do przetestowania
  12. Sposób na niewidoczny montaż deski tarasowej. Jako że nasz taras będzie dosyć wysoki ok 70cm od gruntu jest tam na tyle dużo miejsca, aby deskę tarasową przykręcić od spodu. Mamy legary 10cm na nie idzie 4.5cm kontr legara. Systemy gotowe niewidocznego montażu to koszt ok 800-1000pln. Wiem że przy filarach oraz skrzyżowaniach montaż będzie utrudniony i wtedy mogę się posiłkować kątownikami. Czy ktoś przerabiał taki temat? Zadziała?
  13. Witam. Mam problem w piwnicy po mega ulewie jest woda 10cm-15cm. Dom ma dreny ale jak sprawdziłem poziom wody w studzience rozsączającej zamiast poziomu 2,5m jest teraz 1m.Widziałem że w rogach piwnicy cieknie woda jak z ze źródełka. Załączyłem pompy aby pozbyć sie wody z piwnicy oraz z drenów. Zakładam, że zalanie nastąpiło w momencie kiedy poziom w studzience był większy niż w drenach i woda zaczeła w wlewać się do piwnicy. Sąsiedzi nie ruszają wody i czekają jak opadną wody gruntowe z obawy przed uszkodzeniem fundamentów. Czy dobże robię,że wypompowuje wode z piwnicy czy też mam czekać? Dodam że po całym dniu już nie ma źródełka ze ściany, wiec jakoś postęp jest.
  14. Witam. Podłączyłem nagrzewnice wtórną do rekuperatora Onyx Pride 400. Żeby ją włączyć do układu sterowania trzeba w sterowniku Smart ją aktywować. Z tym że to menu jest dostępne po wpisaniu hasła instalatora. Czy ktoś z forumowiczów wie jak się tam dostać i jakie jest to hasło. Przekopałem internety. Spodziewam się że pewnie to jest 0000 albo jakieś inne typowe hasło, tylko nie wiem jak i gdzie je wklepać? Dziękuje za pomoc.
  15. Witam. Mam dylemat. Wykonawca zrobił dach ze styropapy, generalnie nie przecieka (na razie) ale po deszczu robią się kałuże. Przy wylocie do rynny dosyć duże i te na pewno są do naprawy oraz małe przy zakładkach. Pytanie czy te mniejsze w dłuższym okresie czasu będą przeciekać?Jak można to naprawić? Czy są jakieś normy na głębokość tych kałuży czy raczej jak spadek jest odpowiedni to nie powinno tak być. Jaki powinien być spadek przy dachu płaskim ze styropapy? 1% na metr?Dodatkowo, jak Wykonawca może naprawić ten brakujący spadek przy ujściu. Oni wspominali o zerwaniu jednej warstwy bo dali za dużo. Dziękuje za pomoc.
  16. Cześć. sam się zastanawiam nad nim. On jest następcą Onyx Dream i jest ulepszony. W cenie ok.8.3k jest też sterownik Smart. Żeby sterować z telefonu, to trzeba dokupić moduł EcoNet. Pełny bypass, wymiennik przeciwprądowy,silnikami EC, nagrzewnica wstępna w zestawie. Firma jest już długo na rynku więc raczej łatwiej o części oraz serwis. Chyba jedyne co brakuje to odzysk wilgoci, ale w tej cenie to chyba coś za coś.
  17. Raczej w powierzchni. Ekipa była na tyle nieumiejętnie że podziękowałem.
  18. Witam. Remontujemy budynek. Cześć ścian jest nowa i część stary. Ekipa tynkarska nie dała rady zrobić jak należy. Ściany to góry i doliny. Chcemy to naprawić. Pracowali na tynku firm Kre.....561L Postepowanie: zrywanie nadmiaru tynku (zdzieraki do styropianu, szlifierka oscylacyjna oraz szlifierka do gładzi) i uzupełnienie I punkt 2 jest dosyć kłopotliwy, bo oto technik które znalazłem. A chce uniknąć gładzenia wszystkiego od nowa. gładź wapienna i podobnym uziarnieniu klej do płytek i szlifowanie grunt+gips+gładź+grunt gładź szpachlowa wapienno-cementowa (0-0.5mm) 662 tej samej firmy grunt+warstwa tego samego tynku gładzenie gipsem? Możemy zrobić próby w miejscach gdzie będą kafelki.Chcę zadzwonić do producenta tynku z poradą zobaczymy co oni polecają. A może wy macie lepsze sposoby? Pozdrawiam JB
  19. Witam. Przymierzam się do położenia syropianu pod podłogówkę. W miejscach przejść do pomieszczeń są nierówności na 1cm.Fachowiec od ogrzewania mówi żeby frezować beton bo inaczej na tych nierównościach może pekać styro zanim będzie wylewka. Pytanie czy nie lepiej dać mniej styro i go piankować czy jednak frezować? https://photos.app.goo.gl/v2CwhkPx9fyYYDXw7
  20. Witam. Dekarze skończyli robotę i jak dla mnie bardzo niedbale ale mogę się mylić. Zdjęcia pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/6acs4JUHfBCYCChi9 oraz https://photos.app.goo.gl/wp7UjX7mi5V1v8XZ8 Jakie macie opinie? Pozdrawiam JB
  21. tak naprawdę to sam nie wiem, która i dlaczego trzeba zastosować folię? Może ktoś mi wyjaśnić dlaczego i która folię mam zastosować?
  22. Witam. Mam do Was takie pytanie. Zabieram się do remontu mieszkania w starym budownictwie. Obecnie na ścianach znajduje się boazeria PCV, styropian, jakaś folia i ściana. Plan jest taki, żeby boazeria zastąpić regipsem a tamtą folię, folią para przepuszczalną.I samą ścianę spryskać środkiem grzybobójczym Czy takie rozwiązanie jest sensowne?
  23. Witam. Mam do Was pytanie, ale pierw opisze jak wygląda mój problem. Chciałem pomalować ścianę, na której był tylko tynk. więc zastosowałem nieszczęsny UNI-GRUNT znanej firmy (niby że dobry itp). Ale tutaj muszę zaznaczyć że porobiły mi się zacieki i teraz już wiem że to jest przyczyna całego problemu Pewnie część z Was napisze mi że po co grunt, ale no cóż mleko się wylało i jest. Potem zacząłem szukać i okazało się, że UNI-GRUNT nie lubi farb Duluxa, więc stwierdziłem że jako podkład użyje białej zwykłej farby, padło na Jedynkę. Wszystko wyschło i zacząłem malować kolorem prawidłowym . Dwie warstwy koloru położone i dalej widać zacieki po gruncie. Położyłem nawet 3 warstwę i dalej to samo, więc moje pytanie jak mogę sobie z tym poradzić? Wsiąść zamalować wszystko białą farba na nowo (2 warstwy) a potem kolorem jeszcze raz? Szkoda że zanim położyłem kolor nie przyglądnąłem się tym zaciekom to teraz nie miałbym problemu :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...