
DONIO P.
Użytkownicy-
Liczba zawartości
22 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez DONIO P.
-
Coś chyba nikt jednak z tego nie skorzystał i nie ma żądnych opinii. A sam tez ym poczytał. Przymierzam się do hydrostopu. Wybór właściwej izolacji to niezła zagwozdka.
-
Chyba zmieniłem zdanie, chyba zastosuję hydrostop. tańszy, bardziej przemawia mi do wyobraźni.
-
Odświeżę temat. Rozważam zastosowanie mat bentonitowych, ale tylko pod samą płyta fundamentową. Płyta będzie sięgać na okolo 2,5 m w głąb gruntu. Wodę mam w najgorszym okresie na metrze. Więc potrzebuję solidnej izolacji przeciwodnej. Bentonit pod płytą, bo jest dobrą izolacją jak jest odpowiednio dociążony. Pod płyta będzie. Jest to rozwiązanie drogie i dobre, więc zamierzam użyć go tylko pod płyta, a na ściany dać coś innego. Ściany naprawiać można, izolację pod płyta fundamentową raczej nie. Więc oszczędność na tym może wyjść mi bokiem. Tak skłaniam się ku matom bentonitowym, za może około 6,4 tys złotych. Ale będę miał chyba święty spokój z tego kierunku .
-
Jak gęsto stawiać stemple?
DONIO P. odpowiedział kosmosm → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Tak sobie liczę obciążenia: Zakładam strop 20 cm - to daje ciężar przy podparciu stemplami co 1 m: 1m x 1m x 0.2m x 2.5t/m3=500 kg Czy deska 2,5 cm ustawiona na sztorc nie wytrzyma równomiernego obciążenia dynamicznego 500 kg /+100kg robotnik/ na rozpiętości 1m? Może nie wytrzymać. Ale przy rozstawie 0.7 m wytrzyma raczej - to 2x mniejszy moment zginający niż przy 1 m rozpiętości. Deska 3,5 cm wytrzyma na bank. Mówię o ustawieniu na sztorc!. A teraz pojedyncza deska deskowania: 1m x 0.12m x 0.2 m x 2,5 t/m3=100 kg Pojedyncza deska deskowania 2,5 cm wytrzyma raczej przy rozstawie podpór 1 m. Ale lepiej chyba dać 0,7 m Może ktoś zrobi obliczenia wytrzymałościowe? Należy pamiętać o tym, że to jest obciążenie ciągłe, równomiernie rozłożone, belka wieloprzęsłowa. Ostatnio pode mną pękła deska 2,5 cm przy rozstawie podpór 2 m(! 4 x większy moment zginający)-obciążenie skupione w odległości około 1/3 od podpory. Dodam, że była mocno nawilgocona, bo wcześniej spokojnie wytrzymywała. Ważę około 100 kg. -
Żle wykonany fundament pod ogrodzenie - czym naprawić???
DONIO P. odpowiedział __Marek → na topic → Ogrodzenia, podjazdy - otoczenie domu
Moim skromnym zdaniem to trzeba jedynie zabezpieczyć przed mrozem i tylko powierzchniowo, żeby brzydko nie wyglądało. Odpuść sobie ten klinkier obciachowy i zrób zwykłą siatkę. Będzie ok. Gdzieniegdzie może pęknąć jak masz na glinie. Siatce to nie zaszkodzi. A następnym razem stosuj zbrojenie, albo rób dylatacje. Taka jest moja dyletancka opinia -
No i kosę wyklepałem. Rzeczywiście trochę wprawy trzeba, ale nie mniej niż do samego koszenia. Kosa już kosi, choć została trochę tym klepaniem popsuta. Delikatna maszyneria i naprawić się już raczej nie da. Mam fale na kosie, ale doświadczenie bezcenne. Wysnułem już taki wniosek, że nie ma co walić w kosę prostopadle tylko trzeba pod kątem, tak by efektywniej rozpłaszczać stal na końcówce. To pozwala bić lżej i z lepszym efektem. Babkę kupiłem z zaokrąglonym czubkiem. Biłem odwróconą częścią młotka - daje lepsze efekty.
-
Kupiłem kosę, trochę poostrzyłem i okazało się, ze tylko grube patyki ostów z trudem przycinałem. Żona /ze wsi/ mówiła mi, że trzeba wyklepać, a ja dalej próbowałem ostrzyć tylko i nic! Efekty jak na wstępie. Kupiłbym taką maszynkę do klepania. Podoba mi się. A może rację ma NJerzy? Może tylko kowadełko? Ale ja wolę "maszynki". Może ktoś wie gdzie coś takiego kupić? Może sa różne patenty? A może jednak szlifierką?
-
czy na studnie potrzebne jest jakieś zezwolenie i skąd?
DONIO P. odpowiedział papuch → na topic → Woda i ścieki
W tej kwestii wyczytałem coś takiego: http://www.abc.com.pl/?cmd=problem_wiecej,4180&serwis=1 Czyli jak mam zamiar czerpać wodę z dziury wyrąbanej łomem w ziemi na głębokość 50 cm muszę uzyskać pozwolenie na budowę. Z takiej interpretacji powinno wynikać ścisłe reglamentowanie używania świdra jako narzędzia o wiele bardziej złowróżbnego niż broń palna. Nie daj Boże ktoś sobie wywierci dziurę w ziemi na głębokość 30 cm i będzie zaciągał się przez słomkę gromadzącą się tam wodą. A na poważnie. Czy to po prostu jakaś idiotyczna nic nie znacząca interpretacja. Czy może ja coś źle zrozumiałem? -
Łukasz Piekarz zwrócił sensownie uwagę na jeden ważny problem. Mianowicie chodzi o to, że społeczeństwo całkowicie nieprzygotowane na sytuacje kryzysowe w godzinie "0" stanie się bardzo niebezpieczną tłuszczą, która zgniecie te "przezorne" jednostki. Problem tłumu skazanego na zagładę, szukającego za wszelką cenę sposobu na wydłużenie własnej agonii musi być rozważany przez osoby bawiące się w rozważanie survivalu jądrowego. Nawet dobrze zorganizowane i przygotowane państwa miały by problem by nie popaść w całkowity chaos i wewnętrzne wyniszczenia, a co dopiero Polsza. Własny schron chyba rzeczywiście nic nie da. Trzeba odbudować państwo polskie by móc marzyć o jakimkolwiek bezpieczeństwie. Ale czy aby uzyskać to bezpieczeństwo musimy stawiać na państwo polskie? Wydaje mi się, że nie koniecznie. Państwo polskie to także duże wyzwanie, któremu nie wiem czy potrafimy sprostać. Może warto wsłuchać się w słowa, które zostały zapisane w akcie abdykacji króla Stanisława Augusta? Tylko czy naprawdę wyzbycie się tego ciężaru bycia sobą, bycia wolny zapewni nam spokojne "grilowanie"? Jakie były losy Polaków pod rozbiorami wiemy doskonale i to nie tylko z powodu powstań i różnych Karoli Lewioux. Po prostu, leżymy w dość nieciekawym miejscu na kuli ziemskiej. Co z tego wynika dla nas, niech każdy sam postara znaleźć odpowiedź. Nie jest ona łatwa i są różne koncepcje. Rzeczywistość nie zmieni się jednak gdy wsadzimy głowę w piasek. A co to wszystko ma do bunkrów? Bunkry maja sens lub nie w zależności od przyjętej doktryny. Nie ma sensu wsadzać poduszek bezpieczeństwa do trabanta.
- 189 odpowiedzi
-
- projekt
- przeciwatomowego
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czytając te rożne teksty pisane na poważnie i ironiczne /niektóre chamskie/ zastanawiam się tylko nad jednym. Pomijam kulturę dyskusji, sposobu argumentacji, wniknięcia w meritum sprawy, przeczytania ze zrozumieniem interlokutora, w ogóle chęci zapoznania się ze sposobem patrzenia na świat oponenta. Nurtuje mnie pytanie skąd u większości członków polskiego społeczeństwa przeświadczenie o nastaniu ery powszechnego pokoju i braku jakichkolwiek potrzeb w zakresie działań na rzecz obronności własnej ojczyzny? Taka perspektywa spojrzenia na współczesny świat przebija w wypowiedziach większości adwersarzy Mariana D. Żyjemy tylko "tu i teraz". Nie martwimy się niczym, ani zagrożeniami ekonomicznymi, ani społecznymi, ani politycznymi, ani militarnymi. Odnoszę wrażenie, że jesteśmy "konsumentami". Wszystkie poważniejsze sprawy wykraczające poza nasze podwórko odsuwamy od siebie. Powiem więcej, nie mamy żadnych poważniejszych aspiracji ogólnospołecznych. Żyjemy dla siebie, ewentualnie dla własnych rodzin. W moim przekonaniu jest to droga do samozagłady. Sami prowokujemy licho, a ono nie śpi i jest blisko, a nawet na około. Czy schron w takiej sytuacji pomoże? Wątpię! I to by było na razie tyle .
- 189 odpowiedzi
-
- projekt
- przeciwatomowego
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Rozumiem, że rocznie? Bo jeśli nie to na co ta ciepłownia jest? Na pszenicę?
- 313 odpowiedzi
-
- eko-groszek
- ekogroszek
- (i 12 więcej)
-
Nie tylko era węgla minęła. Zbliża się era głodu i chłodu. Do palenia zostaną chyba tylko bilety NBP i kwity ermua.
- 313 odpowiedzi
-
- eko-groszek
- ekogroszek
- (i 12 więcej)
-
Poprawka do układu konstrukcyjnego. Wydaje mi się, że keramzyt powinien pójść na wierzch styropianu. Umożliwi to lepsze przenikanie pary wodnej przez kominku wentylacyjne. No i można zrezygnować z płyt OSB.
-
A ja mam taką propozycję stropodachu pełnego o klasycznym układzie warstw. Stropodachy te maja jedną zasadniczą wadę - absolutną "szczelność", tzn. jak jakaś woda dostanie się do środka to może mieć kłopoty z wydostaniem. I to mnie odstręcza od tego typu konstrukcji. Ale z drugiej strony odstręcza mnie też konstrukcja dachu odwróconego i tych styropianów ekstrudowanych. I tak analizując doszedłem do wniosku by zamiast jakiś tam styropianów ryflowanych zastosować konstrukcję w której połączę keramzyt i styropian - zwykły tyle że twardszy. Konstrukcja składała by się z: 1. Stop żelbetowy 2. Paroizolacja 3. Keramzyt o grubości zmiennej 6-12 cm - kształtowałby spadek. 4 Styropian, np 15-20 cm - jeszcze nie wiem. 5. Na styropian może płytę OSB??? 6. Warstwa przeciwwodna -np papa termozgrzewana. 7 Dalsze warstwy: żwir i nie wiem co jeszcze, choćby zieleń lub płytki chodnikowe. Do tego wszystkiego dodałbym ze 2-4 wywietrzniki połączone z warstwą keramzytu. Po co to wszystko? Woda przedostająca się do izolacji termicznej /keramzyt+styropian/ miała by możliwość w postaci nadmiaru pary przenikać poprzez warstwę keramzytu /struktura z dużą ilością wolnych przestrzeni między ziarnami - frakcja powiedzmy 8-20/ i wydostawać się poprzez wywietrzniki. Tylko czy aby na pewno? Ile potrzebował bym tych wywietrzników? Czy one będą pełnić swoją funkcję? Keramzyt w jego górnej części zasklepiłbym drobniejszymi frakcjami tak, aby powierzchnia była trwalsza /nazywa się to chyba klinowanie/. Keramzyt miałby przecież kształtować spadek. Czy to jest dobre rozwiązanie? Nigdzie z taki się nie spotkałem. W koszcie zbliżą się ono chyba do stropodachu odwróconego z wykorzystaniem styropiany ekstrudowanego. Jednak jak wspomniałem powyżej - konstrukcje odwrócone mi nie leżą. A najbardziej zastanawia mnie ta funkcja keramzytu - przepuszczacza pary i wywietrzników. Z góry dzięki za uwagi.
-
Kilka kwesti dotyczacych organizacji placu budowy.
DONIO P. odpowiedział DONIO P. → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Dzięki. Jeśli jest tak jak piszesz to znaczy, że warto przynajmniej spryzmować humus. Będzie czym uporządkować teren. A może być tak, że całość trzeba będzie humusować.- 2 odpowiedzi
-
- humus
- organizacja
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
1. Czy warto pod pryzmy żwiry dać np. geowłókninę by zapaskudzić piachem ziemi? 2. Czy pod wysypywany żwir warto podłożyć np jakiś desek, tak aby łatwo się nabierał łopatą? Nie tak dawno musiałem porozrzucać tłuczeń z pryzmy. Koszmar! Łopata w to nie wbija się. Podbierać od spodu na czymś twardym wydaje się dobrym rozwiązaniem. Czy ktoś coś takiego praktykował? 3. Czy warto zdjąć humus z miejsca gdzie planuję składować ziemie z wykopu? A może też rozłożyć geowłókninę? Jeśli tak to jaką? Najtańszą? Warto zadbać by przepuszczała wodę. Więc separacyjno-filtracyjną. Proszę o jakieś uwagi. Takie to problemy teoretyka, który zabiera się do budowy domu.
- 2 odpowiedzi
-
- humus
- organizacja
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czy ziemianka wystarczy? Polecam jeszcze jeden film. Oglądałem go będąc małym kajtkiem. "The Day After (1983)": http://www.youtube.com/watch?v=ZwfWvBqkPu4&feature=related Lepsza ziemianka iż nic. Zaleta jest jej taka, że każdy może ją względnie szybko zbudować w swoim ogródku. Ci, którzy nie mają dobrej piwnicy poznają los żołnierzy 1 wojny światowej. W każdym razie, jeżeli ktoś mieszak z dala od centrów większych miast /powyżej 100 tyś/ mogą czuć się w miarę bezpiecznie . Powinni jedynie uszczelnić swoje domy przed opadem radioaktywnym.
- 189 odpowiedzi
-
- projekt
- przeciwatomowego
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Bardzo ciekawe Polecam film BBC z 1984 roku: http://video.google.com/videoplay?docid=-2023790698427111488# Moim zdaniem trochę przegięli z tymi skutkami po użyciu broni jądrowej w szczególności w kwestii następstw genetycznych, ale cóż... było to jeszcze przed Czernobylem. A Czernobyl okazał się zdecydowanie mniej straszny niż się to początkowo wydawało. Znalazłem taki artykuł: /"Czy można przeżyć wojnę nuklearną?"/ http://www.mojeopinie.pl/czy_mozna_przezyc_wojne_nuklearna,3,1244047960,4 Polecam. Czy warto mieć schron? Moim zdaniem to pytanie retoryczne. Lepiej mieć schron niż konto w ZUS lub polisę ubezpieczeniową . Tylko, że schron to stanowczo za mało.
- 189 odpowiedzi
-
- projekt
- przeciwatomowego
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wszystkim, którzy sobie tutaj kpią w tym temacie proponowałbym zapoznać się z problematyką obronności i zabezpieczeń ludności na wypadek wojny, a także elementami fizyki, polityki, historii, propagandy, socjotechniki. Puszycie się Panowie, naigrawacie z autora tematu, a dajecie jedynie pokaz waszego dyletanctwa, abstrahując od kwestii kultury osobistej. Przyjmuję, ze nie jesteście np agenturą sowiecką, taka niewiedza jak Wasza niestety jest bardzo powszechna. Ale dla waszej wiedzy jednoznacznie stwierdzam, że agenci sowieccy propagujący /tak jak Wy/ bezradność wobec broni jądrowej działali w USA w latach 50, 60, 70. Miało to na celu zastraszenie wolnego świata, spowodowanie uległości, zniechęcenie do podjęcia sensownych działań dających możliwość obrony przed agresją bloku państw komunistycznych. Komuniści chcieli podbić świat przy pomocy broni jądrowej i doskonale zdawali sobie sprawę, ze to końca świata nie oznacza. Mało tego, liczyli na wielki łup w zbombardowanej jądrówkami Ameryce. Potrzeba było wielkiej pracy uświadamiającej, opracowań naukowych by zadać kłam tym postulatom nic nie robienia, bo po co umierać na chorobę popromienną. Kilka kwestii. 1. Są doktryny wojskowe dokładnie określające cele i środki w wojnie jądrowej. Taka wojna nie ma na celu zniszczenia świata, tylko zwycięstwo i podporządkowanie sobie przeciwnika. 2. W przypadku użycia broni jądrowej na masową skalę promieniowanie radioaktywne na poziomie niebezpiecznym dla życia utrzymuje się przez około 2 tygodnie. Przez taki okres czasu trzeba bezwzględnie siedzieć w zamknięciu. Oczywiście po wyjściu trzeba maksymalnie uważać i bez licznika G-M jest to bardzo ryzykowne. 3. Chcesz pokoju, szykuj się do wojny. Ta rzymska maksyma moim zdaniem nic nie straciła na aktualności. 4. Nasze władze w tych kategoriach nie myślą, świat jest piękny, a my jesteśmy w najbezpieczniejszym miejscu na świecie, otoczeni przez samych odwiecznych przyjaciół. Pytanie tylko czy jeśli władza jest beztroska, obywatele tez powinni mieć poczucie pełnego bezpieczeństwa? 5. W wielu krajach dba się o obronę cywilną ludności i nawet wspomaga się inicjatywy budowy schronów, stanowi się przepisy wymagające ich budowy. W Polsce też kiedyś były stosowne regulacje. Teraz chyba nie ma. Cóż, oby nigdy nie okazało się, że Wy beztroscy nie mieliście racji. Chciałbym by racja była po Waszej stronie. I tyle mojego zdania w kwestii budowy schronów.
- 189 odpowiedzi
-
- projekt
- przeciwatomowego
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Betonowe ściany i z perlibetonu. Beton monolitycznu
DONIO P. odpowiedział szamtoni → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Cyma, jak byś był taki dobry i powiedział jak długo deskowanie robili, ile wzięli za wypożyczenie, robociznę. Wdzięczny był bym. Ale na deskowanie stropu i tak potrzebuję drewna. Tu pożyczanie gotowych kosztuje słono. Dwa tygodnie, lub 3 musi stać.- 12 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 110 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- beton
- beton monolityczny
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fasada
- firany
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- perlibeton
- perlitobeton
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ściany z betonu
- ścieki
- solary
- sswin
- stodo 12
- stropy
- taras
- termoizolacja
- thermobel
- tynki
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy
-
Betonowe ściany i z perlibetonu. Beton monolitycznu
DONIO P. odpowiedział szamtoni → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Też zastanawiam się nad ścianą piwniczną z betonu monolitycznego, wysokośc około 3 m. Czytam w poradnikach, oglądam w internecie jak to zrobić. Zamierzam sam z jakmiś pomocnikami. Pracowałem kiedyś na budowie, studia też skończyłem inż., fach nieco inny, ale przy budowie domu zamierzam zaoszczędzić na robociźnie. Ponadto o dobrą ekipę ciężko i wszyscy się cenią ( a płacić dobrze nie chcą jak ja mam coś do sprzedania). Przeraża mnie więc wizja rozwalającego się deskowania mojej konstrukcji podczas betonowania. Ponadto ten szalunek na 3 m w górę z dokładnością do 0,5-1 cm! Jak to zrobić. Szukam i szperam. Jest więc kilka problemów: 1. dokładność wykonania. 2. wytrzymałość - jakie parcie boczne ma beton - pewnie to zależy od konsystencji? 3. jaka konstrukcja ściany? jak zbroić, jaka grubość ściany? Wydaje mi się, że 20 cm z B-20 , zbrojone powinno spokojnie starczyć. Czemu wszyscy robią takie grube? 4. jak rozszalować w miarę bezstratnie i wygodnie? Zamierzam nie szalować od razu całości, tylko rozłorzyć całość robót przy ścianach piwnicznych na 3 etapy. Wynika to z faktu, iż ilość materiału jaki kupię na szalunki będzie determinowała powierzchnia szalowania stropów. Na ściany poszło by ze 3 razy więcej niż na stropy. Moim zdaniem to zbytek kupować tyle drewna. Zastanawia mnie też układ desek w szalunkach. Czemu jest poziomy, a nie pionowy? Pionowy miałby pewne zalety moim zdaniem. Może rozrysuje jak sobie wyobrażam szalowanie, ale może potem, po kilku zdaniach ludzi ludzi znających się na temacie. Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość jeśli błądzę. Nudno jest jak wszysvy i zawsze mają rację .- 12 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 110 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- beton
- beton monolityczny
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fasada
- firany
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- perlibeton
- perlitobeton
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ściany z betonu
- ścieki
- solary
- sswin
- stodo 12
- stropy
- taras
- termoizolacja
- thermobel
- tynki
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy
-
Zakotwienie zbrojenia ściany w ławie, a izolacja
DONIO P. odpowiedział herakles → na topic → Fundamenty i piwnice
Rysunek z 13.04 /podziwiam opanowani i chłodny umysł w tych dniach/ przedstawia pomysł jak zabezpieczyć przed przenikaniem wody na połączenia fundamentu ze ścianą fundamentową. Stwierdzono, że to jest bubel. Czemu? Zbrojenie spełniać będzie swą rolę, a przenikanie wodu...? Będzie chyba mocno ograniczone. Więc czemu bubel. Nie twierdzę, że nie. Ale czemu?- 20 odpowiedzi
-
- fundamenty
- piwnica
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami: