Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adoratek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez adoratek

  1. Adamie a jak idą prace nad płytką drukowaną do pomiaru analogowego ,który opisałes w tym wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191644-Opomiarowanie-i-sterowanie-buforem-sygnalizacja-jego-stanu./page3
  2. Witam, Ja również kombinowałem z podmieszaniem, tyle,że w trochę inny sposób. Mam jak to nasz forumowy kolega Adam określił homeostat,czyli bufor mam na parterze a piec w piwnicy. Chodzi to na całkowitej grawitacji. Mimo to chciałem mieć podmieszanie. Zrobiłem sobie coś a' la podmieszanie. Z góry bufora przez pompę dałem rurę do zaworu spustowego kotła. Przed rozpaleniem wpompowałem ciepłą wodę do kotła i sukcesywnie, gdy kocioł podgrzewał górę bufora to ta woda wpompowywana do pieca była coraz to cieplejsza. Tym samym dół pieca otrzymywał wodę o wyższej temperaturze niż z samego powrotu bufora. Tak paliłem kilka dni i nie zauważyłem nic szczególnego w pracy kotła poza szybszym ruszaniem, co skutkowało gotowaniem wody na górnej półce mojego Defo. Stwierdziłem,że nie warto cudować z podmieszaniem przy dobrej i wydajnej grawitacji,bo układ nie puszcza zimnej wody na kocioł zanim ten jej nie podgrzeje. Czyli nie będzie smolenia,zarastania tak widocznego jak kociołek pracuje w niskiej temperaturze powrotu.
  3. Witam, Ja sie piszę na płytke. Pozdrawiam adoratek
  4. Górny jest wykonany z 4mm blachy jak i boki . Natomiast dolny z 5mm blachy wzmocniłem go dodając poprzecznie sześć profili zamkniętych 4cm x 4 cm, które to stanowią podstawę bufora. Ciśnienie w instalacji to 0,4 bara. Ładowany jest grawitacjnie potem odbiór jest przez pompę na grzejniki. Planuję jeszcze 100 mk podłogówki przy okazji remontu domu. Pozdrawiam, adoratek
  5. bajcik Kilka fotek mego buforka. bufor od g Pozdrawiam adoratek
  6. Potwierdzam nie ma co kombinować z pięcioma kółkami. Ja mam zastosowane dwie weżownice fi 15 po 25mb zwinięte w przeciwległych kierunkach i połączone trójnikami 15x22x15 na lut srebrny ag 45 . Robota łatwa i przyjemna . Da się polutować zwykłym palnikiem propano-butanowym. Spokojnie dają radę nawet w prostokątno-owalnym kształcie bufora. Powodzenia w budowaniu swojego buforka
  7. marko222 Ja mam zasilany grawitacyjnie bufor i spokojnie wszystko chodzi miedzy buforem a piecem. Z tym zbiornikiem do cwu to bym nie kombinował. Dałbym samą wężownicę. Tylko 10m to trochę mało.
  8. Myślę ,żę miedz 22mm to trochę mała średnica do kotła defro 30kW.Naczynie będzie na strychu ok 6m nad kotłem.Czy dobrze myślę?
  9. Dzieki Adam na tą rurę mam calówkę tyle, żę ocynk nada się? Czy może warto dać stal czarną od kotła bo w buforze są jednak wężownice z miedzi. Jeszcze jeden mam problem wylałem na stropie stopę wysokości 15cm jest ona podparta solidnie w piwnicy. Myślę jak dobrze zaizolować spód bufora,który ma wspawane poziomo profile 4x4 cm jako nogi.Boki i góra będzie zasypana warstwą perlitu 20 cm myslę ,żę to wystarczy.
  10. Dzięki za wszystkie wpisy. Wiem,że ta rura wznośna powinna być z zasilania kotła,ale może w moim przypadku (bufor mam na parterze a kocioł pod nim w piwnicy) dać ją z powrotu z bufora? adoratek:)
  11. Witam wszystkich serdecznie jest to mój pierwszy post w tym temacie.Po opanowaniu tego wątku wykonałem bufor o poj. ok 2000l dojdzie do tego jeszcze podłogówka na 140 mk .Czyli pojemność wodna dość spora. Jakiej średnicy rury pex użyć na rurę wznośną do naczynia wzbiorczego? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...