Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

miraso

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

miraso's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ok. Liwko, ja jest otwarty na wszelkie propozycje. Podaj mi tylko koszt pompy i jaki typ oraz jak działa w praktyce, jeżeli to nie problem. Jak kwestia kominów, oraz innych potrzebnych do tego celu rzeczy w domu (kominy Schidla czy jak tam się pisze poprawnie już stoją). Średnica komina ceramicznego 20 cm, w jakie inne kwestie musi być wyposażona kotłownia (siła, ilość gniazdek) ile miejsca to zajmuje, itd, itp. ........ bo jestem zielony jak trawa na wiosnę w tym temacie.
  2. Po prostu szukam rozwiązania. Mam pytanie również do Ciebie plamiak. Mój dom ma być z poddaszem użytkowym, jeżeli zastosowałbym podłogówkę na dole to jak rozwiązać problem ogrzewania na górze. Przy oknach dachowych, a ma być ich 8 sztuk muszą być grzejniki, aby mi się okna nie pociły. I kwestia grzejników w łazienkach, nie wyobrażam sobie nie mieć grzejników w w/w pomieszczeniach choćby ze względu na ręczniki, które muszą na czymś wyschnąć po kąpieli. Jak masz u siebie, podłogówka bez wymiennika, a łazienki, oraz poddasze jeżeli masz? Chodzi mi o instalację krok po kroku jeżeli to nie problem. No i cały czas kwestia tytułowa Wymiennik zastosować czy nie ?
  3. Mam pytanie do Bobka budowniczego, jeżeli to nie problem. Jaką masz ustawiona temperaturę na piecu i jak regulujesz pompami (ze sterownika na piecu czy w jakiś inny sposób). Chciałbym, aby cała regulacja była na sterowniku na piecu ze względu na płeć żeńską (w czasie mojej nieobecności). Fachowcy mi mówią, aby założyć pompę na obiegu otwartym, która będzie tłoczyć wodę, dodatkowo zawory i trójnik oraz drugą pompę na cwu również na otwartym obiegu. Czujnik ma regulować temp bojlera. Niby będzie można ustawić priorytet na cwu , a w razie nagrzania bojlera po wyłączeniu pompy puścić na ogrzanie domu. Następnie wymiennik tuz za nim drugi obieg zamknięty i na nim pompę do tłoczenia wody na grzejniki i pompę wody do podłogówki z mieszaniem wody. To mieszanie wody wygląda tak że woda od wymiennika miesza się z wodą płynąca z powrotu podłogówki (pobierana jest automatycznie w razie wystąpienia za wysokiej temp). Przy podłogówce czujnik podłączony do sterownika przy piecu aby regulować temperaturę od … do … . Czy widzisz jakąś wadę w tym co napisałem. Wiem ze ciężko bez schematu, ale chodzi mi o jakieś minimum - sytuację wyjściową do budowy instalacji. Na koniec cały ten zestaw chciałbym podłączyć do regulatora temperatury i sterować tym w korytarzu, bo wiem, że są duże oszczędności przy jego zastosowaniu. Tak w ogóle to się zastanawiam czy montować pompę na obiegu otwartym na cwu, skoro ten obieg ma być taki mały, przecież krążąca woda i tak ogrzeje ten bojler. W razie czego podaję mój mail - [email protected]. Dzięki z góry. No i jeżeli to nie tajemnica to ile masz m2 domku i jakie dzienne zużycie ekogroszku przy takiej pogodzie jak obecnie. Pozdrawiam. Mój dom ma mieć 100 m2 na dole + 40 m2 garaż oraz poddasze użytkowe po odjęciu skosów jakieś 55 m2, dach dobrze ocieplony 25 cm wełna(15 + 10) i ściany trójwarstwowe.
  4. A czy nie uważasz, że poprzez zastosowany wymiennik stracę trochę wytworzonego ciepła, które musi być "przemielone" przez w/w wymiennik. Przecież po nagrzaniu otwartego obiegu, drugi układ zamknięty ogrzeje się już w troszkę niższym stopniu. Przez to będę musiał podnieść temp. na kotle co przełoży się na ilość spalonego węgla. Rozumiem, że zastosowanie otwartego obiegu na którym podłączony jest bojler to dobre rozwiązanie, ale czy ten drugi obieg zamknięty jest potrzebny ? Nie może być wszystko w jednym układzie bez straty ciepła, ale przy zastosowaniu układu mieszającego przy podłogówce, Przy budowie instalacji chodzi mi o efekt końcowy - ilość zużytego eko groszku do uzyskania ciepła w domu, a nie koszt budowy instalacji, który może na początku wyjść trochę taniej, a później będą tego efekty w tonach węgla. Jak sądzisz?
  5. Nie chce wszędzie podłogówki z tego względu, że w dwóch pokojach na parterze będą na podłodze deski. Bardziej mnie nurtuje pytanie czy potrzebny jest wymiennik, który obniża temperaturę z pierwszego otwartego obiegu na drugi zamknięty ok. 10 -15 stopni C powodując stratę ciepła. Czy nie lepiej zrezygnować z wymiennika i wodę z temp. wychodzącą z pieca wypuścić na bojler, grzejniki i w podłogówkę? W piecu mógłbym ustawić temp. załączania pomp na cwu , co i podłogówkę.
  6. Witam. Proszę o poradę. Chcę podpiąć do pieca z podajnikiem na eko groszek 28 kw podłogówkę na parterze ok. 100 m kw. powierzchni, dodatkowo 4 grzejniki, oraz na piętrze 6 grzejników wraz z podłogówką w łazience. Dodatkowo na letnie dni solary. Oczywiście wszystkie rurki w miedzi. Mam pytanie odnośnie instalacji. Jaką schemat przy takim rozwiązaniu byłby najlepszy. „Fachowcy” proponują zamontowanie dwóch obiegów : pierwszy otwarty na piecu i CWU i poprzez wymiennik ciepła drugi obieg zamknięty dla podłogówki i grzejników. Czy nie lepiej jest zastosować jeden obieg otwarty z zabezpieczeniami? Jeżeli tak to jak miałby wyglądać? Piec ma możliwość sterowania pompą co, cwu, podłogówką, cyrkulacją, podpięcia regulatora temperatury . Pozdrawiam miraso.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...