-
Liczba zawartości
12 -
Rejestracja
barbik's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Sprawdź w trybie użytkownika, gdzie masz tryb podstawowy, zwykły i rozszerzony. Powinno być na rozszerzony.
-
Dzięki bardzo, już myślałem, że mój iSense jest jakiś "skrzywiony". Do kalibracji trzeba by naprawdę dobrego nie-chińskiego termometru. Ostatnio na półce w hipermarkecie leżało kilka termometrów i każdy pokazywał co innego. Były nawet różnice 2st.C!
-
Sorki, że się wepnę w temat, ale mam pytanie do kolegi "thunder13". Napisałeś, że przegrzewa ci o 1st.C a czasami o 1,1st.C. Gdzie odczytałeś tą 1/10, jak iSense mierzy temp. z dokładnością 0,5 st.C. Czy jest coś w menu, gdzie można to dokładniej odczytać?
-
Oczywiście "iroman", że jest tak jak piszesz. Mój dom, zanim zamieszkaliśmy, to dwie zimy, w stanie surowym zamkniętym, był ogrzewany "kozą", bo robiło się w środku instalacje elektr. i hydrauliczne i inne pierdoły. Po otynkowaniu ścian, kolejną zimę ogrzewaliśmy już kominkiem 14 kW. przy stosunkowo małym domu(120m2, po podłogach). Temperaturę mam ustawioną w programie godzinowym (19,5-22 st.C) i powiem, że w dzień (22st.C) mój strój po domu to krótkie spodenki i t shirt, natomiast u znajomego, który wprowadził się na "świeży" dom (w tym roku wylewki i tynki), 22st.C i mi jest u niego zimno w długich rekawach i spodniach. Tak że można powiedzieć w przenośni, że 22st. nie są równe 22st. A jeżeli chodzi o grudzień, to na pewno spalanie będzie wyższe, bo to już widać po liczniku. Przy spalaniu propanem, co akurat chyba wszyscy wiedzą, trzeba pomnożyć spalanie o ok.2,5 raza.
-
Witam po ponad miesięcznej przerwie. Spalanie za okres od 07.10-07.11. czyli 30 dni wyszło mi 35m3 propanu. Ogrzewanie podłogowe w całym domu i tylko dwa grzejniki w łazienkach. Dom jest raczej dobrze zaizolowany: na dole na podłogach 28cm styro, ściany 10cm (0.031), okna 3-szybowe, 25cm wełny na poddaszu (0.033). Powierzchnia całkowita 120m2. Tak, jak kolega Mateusz," jadę" na strategii cz.pok, z racji tego,że nie posiadam czujnika zewnętrznego. Po lekturze na forum i postów na temat krzywych grzewczych, trochę mi sprało mózg, zadzwoniłem do mojego instalatora aby mi zamontował taki czujnik. Stanowczo mi to odradzał i jak się okazało spalanie nie jest takie złe. Dla poprawienia efektywności przygotowaną mam instalację w niektórych pomieszczeniach, gdzie temperatury będą się bardzo różnić (dwie łazienki, sypialnia przedsionek), pod inteligentne termostaty pokojowe połączone z siłownikami na pętlach grzewczych.
-
Bardzo dziękuję kolego "thunder 13" za pomoc. Po dłuższej "zabawie" doszedłem do wniosku, że jeżeli nie mam czujnika zewnętrznego, to strategia regulacji jest przełączona tylko na "czujnik pokojowy" i krzywa grzania nie występuje, stąd brak niektórych parametrów, o których pisałem wyżej. Czyli spalanie w moim przypadku będzie mniej ekonomiczne? Pamiętam kilka miesięcy temu, podczas montażu całej podłogówki, instalator stwierdził, że czujnik zewnętrzny nie będzie potrzebny. Bardzo bym prosił o opinie.
-
Powiem szczerze, że po przeczytaniu kilku postów coraz mniej rozumiem tego iSensa. A mianowicie, podajecie tutaj parametry takie jak: klima zew., klima t. zasil., nachylenie ogrzew, i kilka innych, które w moim iSensie nie występują!? Czyżbym miał inne menu, albo coś spierniczone? Nr. wersji sterownika jest 28.
-
Witam użytkowników MCR-3 oraz iSense. Sprzęt pracuje u mnie dopiero od tygodnia, więc jeszcze jestem "zielony", a instalator poustawiał parametry, potłumaczył coś tam w rekordowym tempie i poszedł. Ale jedno co zauważyłem, to przegrzewanie c.w.u. w zasobniku o ok. 7-8st., a czasami i więcej względem tego co ustawione na iSens-ie. Zasobnik mam z zestawu solarnego Hewalex i zamontowany na nim sterownik, na którym także można odczytać temp. c.w.u. w zbiorniku. Podczas ogrzewania wody przez kocioł, temp. na sterowniku solarnym wzrasta płynnie co 1st. natomiast na iSens-ie zdarza się, że na początku pracy kotła pokazuje temp. 35 st , a po 9min od razu przeskakuje np, na 47 stopni. Dzisiaj właśnie zrobiłem eksperyment ze stoperem w ręku i okazało się że odczyt temperatury z czujnika przez iSensa odbywa się co 9 min. Moim zdaniem ten czas jest trochę za duży i to jest powód przegrzewania. Jezeli mam ustawioną temp. c.w.u. na 42 st, a w jakimś tam czasie iSens odczyta 41 st, to następnie za 9 minut może już być 50, albo i więcej stopni. Podejrzewam, że pomiar temp. wewnętrznej w pomieszczeniu także nie odbywa się "płynnie" , tylko dokonuje pomiaru co jakiś czas. Moim zdaniem jest to nie do końca dopracowane. Pozdrawiam.