Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grch

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    64
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez grch

  1. Dawaj śmiało i się nie przejmuj pierdołami. Każdy Ci doradzi coś innego i zgłupiejesz tak jak ten co cekolem zapiernicza i twierdzi że gitara wychodzi. Gitara gitarze nie równa i tyle. Leć systemem nidoskim jest ok na górną półkę się nie wysilaj bo jak nie miałeś sprzętu zawodowo w ręku to i kasy szkoda na flugera co kosztuje 90 zł wiadro. Zagruntuj dobrym gruntem - na to nie żałuj kasy bo ci bokiem wyjdzie. Sprawdź ściany i sufit czy farba mocno trzyma i trzymaj się dzielnie kolego a ja pozdrawiam tych co dziś udają profesorów a kiedyś naciągali 20 metrów cały dzień. Zapomniał wół jak cielęciem był.
  2. Kolego to jest po prostu droga zabawka. Agregaty malarskie które dają efekty to ceny od 3 tysi do góry : tytan.graco profesjonalne wersje wagnera. Mam taki jak Ty ale używam go tylko do gruntowania ścian przed gładzą - nie chce mi się wałkiem latać. Do malowania jedynie dobrej klasy wałek: anza, beckers. A w przypadku kolorów to już zupełna porażka. Najlepsze są reklamy na googlach pokazujące jak to pięknie idzie a idzie tragicznie.
  3. grch

    Wiercenie w granicie

    Kotwy stalowe lub specjalne kołki do kotwienia chemicznego.
  4. Nie baw się tylko wezwij fachowca , który najpierw musi ocenić stan obecny elewacji i podjąć decyzję co do dalszych działań.
  5. Pewnie pomoże ale widać będzie jak nie plamę to na pewno miejsce mycia.Dulux to nie farba do częściowego mycia ścian tylko do mycia całej powierzchni. Takie farby gdzie można umyć m2 bez śladu to inna bajka i półka cenowa.
  6. całkowita racja FlashBack-a. Elita forum a takie głupoty pisze. Niestety elita tylko z racji ilości postów.
  7. Witam Kolegę. Moim zdaniem to zależy od Ciebie.Membrana to dodatkowy wydatek a daje to samo co dylatacja bo przecież jak masz dach z membraną to wełnę dajesz na styk.Jak dla mnie jedna robota czy czas poświęcisz na montaż membrany czy na montaż dylatacji od dachu. Pozdrawiam Konkurencję i powodzenia.
  8. Nawet jakby sam biskup powiedział że trzeba dwie to i tak ludzie dadzą jedną. No bo co się stanie? Ale jaja.
  9. grch

    Bąble na ścianie...

    Co z tego jak u siebie zrobisz jak sąsiad ma spaprane. Tak jak Kolega wyżej zacznij od sąsiada.
  10. I bardzo elegancko. Grunt to wiara we własne możliwości.
  11. Przypominam że w łazience jest wilgoć.
  12. I popieram tą technikę. Ja zamiast master masy używam nowej nidy gotowej ale masterem też jechałem i jest ok. Co do papierów i rys to się nie wypowiadam bo przeczytałem kilka postów tutaj i nie chcę załamywać co niektórych.
  13. grch

    folia na poddasze

    A co widzisz śmiesznego w zadaniu pytania? Nie masz nic do powiedzenia w temacie to po co komentujesz. Tacy właśnie mnie rozbawiają.
  14. pierw podkład wyrównujący chłonność tej samej firmy co farba końcowa. Co do farb to Masz spory wybór w tych nie za drogich : dekoral, dulux, śnieżka z teflonem, magnat. Zastanów się na lamperią może warto zrobić w garażu.
  15. a podasz różnice z kosztach?
  16. Robiąc ocieplenie poddasza robisz uskok przy murłacie i ocieplasz ją tak samo jak poddasze.Czasem murłatę chowa się w ocieplenie poddasza ale to wtedy gdy jest sporo przestrzeni i można taki manewr wykonać. Murowanej ściany od wewnątrz nie ocieplasz. Dociągasz styropian i on ociepla.
  17. grch

    Dociplenie stropu od wewnątrz

    Jak masz miejsce to zrób sufit podwieszony.Wypełnij go wełną - na profile folia i tyle.
  18. grch

    Źle zamontowana futryna

    Daj te foty w jakiejś normalnej formie.
  19. grch

    Ocieplenie poddasza

    Autor tematu nie napisał słowa o wełnie szklanej - myślę że nie o takiej myślał.Odpowiedzi początkowe były dobre.
  20. 1 - tak zrób 2 - dla pewności powinno się zaskrobać - użyj skrobaków malarskich dostępnych w sklepach 3 - tak ale to Twoje ryzyko jeśli pozostawiasz starą powłokę malarską i oczywiście jeśli to nie farba kredowa.Umyj i nie dawaj gruntu. 4 - tak taki jak poleca producent - ponieważ nie masz doświadczenia określi sobie jeden system np beckers,tikurilla,fluger i od guntowania po końcowe malowanie jeden system. 5 - żadnego gruntowania tanią emulsją bo Ci taniocha bokiem wyjdzie.Trzymaj się jednego systemu.Tam gdzie farba nie gruntuj bo się zeszkli.
  21. Ja osobiście wykonuję w większości na kotwowych lub siekierkach (różnie się nazywa) i prawie zawsze na podwójnej płycie - tak zalecamy Inwestorowi. Nic się nie wygina i jak dla mnie lepiej niż na esach.Cd 3mb na esach trochę się buja szczególnie gdy np krokwie nie są w linii - mają duże odchyły.Na siekierkach są zdecydowanie sztywniejsze. Podkreślam że to moje zdanie.
  22. Mnie to w ogóle dziwią rzucane ceny szczególnie że nikt nie widzi poddasza a wycenia aż miło. Poza tym pośpiech przy pracach na poddaszu wychodzi zawsze bokiem to samo jeśli nie przestrzega się tzw parametrów pracy : temperatury, wilgotności jakości materiałów itp. My w Warszawie znamy takie widełki cenowe odnośnie każdego zakresu prac że nie raz głowa boli - znamy też takich co malują za 1,50zł i robią poddasza za 30 złm2. A tak naprawdę czy poddasze jest zrobione prawidłowo to pokaże następnych kilka lat.
  23. Moim skromnym zdaniem to trochę wina gipsu a trochę szpachlarza. To samo się dzieje z cekolem jak go się nieumiejętnie położy. 1-gruntowanie 2- mieszanie wolnoobrotowe bo inaczej napowietrzysz masę 3- nałożenie odpowiedniej warstwy - zarówno pierwszej jak i drugiej.Trzeba pamiętać że szlifowanie to zdzieranie gipsu.Jak będzie za cienko położony to będzie przetarcie. Są masy których skład eliminuje takie niespodzianki ale to nie ten temat. Mało tego jak położysz za cienko warstwę gipsu to przy gruntowaniu potrafi zjechać z wałkiem. Siateczka 220 to dobra granulacja - wnioskuje że za cienka warstwa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...