Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RadekS

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez RadekS

  1. Dzięki Yorey. Mam jeszcze jedno pytanie. Kupiłem na "odległość" deski tarasowe Cumaru. Ok. 20 może 25% desek w stanie surowym nie wygląda najlepiej. Wszystkie deski miały być I gatunku. Jeśli chodzi o równość, ewentualne skręcenie, łódkowanie to nie mam żadnych zastrzeżeń. Poniżej zdjęcia przedstawiające problem. Pierwsze zdjęcie - po lewej deska wg mnie ok, po prawej deska co do której mam wątpliwości (podobnie wyglądających desek jest ok. 25% ). Drugie zdjęcie - problematyczna deska w zbliżeniu. Trzecie zdjęcie - problematyczna deska po zaolejowaniu olejem bezbarwnym - moim zdaniem jest ok. ale czy jak olej się spłucze np. przed kolejnym terminem olejowania, to czy te deski nie zaczną znowu wyglądać tak paskudnie? Pytanie proste - reklamować? Czy to drzewo tak ma? (być może to że deska nie jest ryflowana potęguje moło estetyczny wygląd drzewa w stanie surowym)
  2. Witam. Proszę o podpowiedź. Mam wylaną płytę betonową pod przyszły taras. Płyta jest 11cm niżej od docelowej powierzchni desek. Deski zakupione o grubości 21mm. Legary również zakupione mają wymiary 45x60mm. Moje pytanie - jak zamocować legary do płyty betonowej? Czy przymocowanie takich legarów do kątowników ciesielskich jest poprawnym rozwiązaniem?
  3. Witam. Zdam relację podsumowującą zużycie gazu w moim budynku. Mieszkamy od ubiegłego roku i między 11.03.2018 a 11.03.2019 czyli dokładnie okres jednego roku zużyliśmy 959m3 na ogrzewanie i przygotowanie CWU. W przeliczeniu na złotówki – niewiele poniżej 2000,00zł. Myślę, że wynik niezły. Projekt – M36a wariant I (zmiany w projekcie to jak chyba wszyscy - wielkości okien, pyza tym otwarcie przestrzeni między kuchnią a salonem oraz między korytarzem a salonem, zmniejszony kąt dachu do 25 stopni za namową luke_p) Temperatura ustawiona na sterowniku od piece C.O. – 22 stopnie. Przy ustawionych 23 stopniach wszyscy domownicy (3 osoby) solidarnie stwierdzili, że jest zbyt gorąco. Energia z kominka – pomijalna (nie mamy jeszcze drewutni) – zapaliliśmy nie więcej niż 10 razy (za każdym razem tylko jeden załadunek drewna). Piec - Junkers Cerapur Modul ZBS 14/100-3SE (3-14 KW). Ogrzewanie – grzejniki (zwymiarowane pod niską temperaturę zasilania) + podłogówka (tam gdzie płytki) W kuchni brak gazu (jest płyta indukcyjna). Okna – 3 szybowe Rekuperator – ThesslaGreen AirPack Home 300h Ocieplenie: ściany - porotherm dryfix 25cm + 20cm styropian fazowany grafit lambda 0,31 + tynk strop teriva - na tym 25cm styropian podłogowy grafit lambda 0,31 (klejony w trzech warstwach) + 1cm pianka PE + 1,5cm płyta OSB podłoga - 15cm styropian podłogowy grafit lambda 0,31 (klejony w trzech warstwach), na tym jastrych, oraz drzewo i płytki (płytki w kuchni, łazience, garderobie, kotłowni i wiatrołapie).
  4. Czy ta skrzynka ma fabryczne podejścia pod rury wentylacyjne (np fi 200), czy trzeba samemu "rzeźbić"? Jest szansa na jakąś fotkę?
  5. Oczywiście, że robienie filtra plisowanego, jeszcze tak gęstego jak tego dedykowanego do iZZiFasta w domowych warunkach jest niewykonalne. Ale jeśli cena oryginału nie powala i jeśli jego powierzchnia robocza jest rzeczywiście duża i jeśli jest tak, jaki pisze producent (powinien wystarczyć na jeden sezon bo pracuje za filtrem wstępnym) to może nie warto zastanawiać się nad robieniem filtra kieszeniowego do BoxClean`a (a tu cena oryginału już powala).
  6. Właśnie zastanawiałem się nad tą powierzchnią filtracji. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o efektywnej powierzchni takiego filtra plisowanego. W każdym razie gdzieś wyczytałem, że takie plisowanie pozwala na kilkukrotne zwiększenie powierzchni. Poza tym sam przekrój prostopadły do przepływu powietrza w przypadku CleanBox`a 200 (bo taki jest dedykowany do AirPack 300/400) jest dużo mniejszy od iZZiFast`a 200 (bo z kolei ten ma przyłącze fi 200 czyli podejdzie pod te same AirPack`i). Czy rzeczywiście powierzchnia czynna filtra kieszeniowego z CleanBox`a jest większa od tego plisowanego dedykowanego do iZZiFast`a? Skoro dają filtr F9, który ma dużo większe opory od F8 to może te powierzchnie przynajmniej są zbliżone (ale to tylko moje rozważania/domysły). Weź jeszcze pod uwagę iż grubość tego F9 to 4,5cm (przy dość gęstej harmonijce) natomiast filtr kieszeniowy F8 do CleanBoxa ma tylko 4 czy 5 kieszeni (oczywiście długich). Można sobie zrobić prosty test z kartką A4 i złożyć ją w harmonijkę - tak naprawdę w jednej powierzchni rozłożonej kartki możesz zmieścić nawet 10 kartek złożonych w jakąś rozsądną harmonijkę o grubości 4,5 cm. - wiem, wiem dochodzi jeszcze grubość materiału z którego zrobiony jest filtr no i oczywiście gęstość harmonijki - nie mniej jednak "na chłopski rozum", te powierzchnie mogą być nawet większe od tych kieszeni w F8.
  7. Pewnie u Ciebie nie było innej możliwości z uwagi na lokalizację rur ale zauważyłem iż Twoja skrzynka ma dolot i wylot w rogu - ma to jakieś znaczenie? Czy nie lepiej zrobić centralnie jeśli jest taka możliwość?
  8. Co sądzicie o skrzynkach iZZiFast które pojawiły się na stronie PE-FLEX? Sprzedają również do niej filtry, które w porównaniu z CleanBox-em wypadają bardzo korzystnie nie wspominając już że do iZZiFasta dostępny jest filtr o klasę wyższy (F9) niż do CleanBox`a (F8 ). Szkoda że przy iZZiFast nie piszą nic o oporach wstępnych.
  9. Czyli jak rozumiem w garażu masz zrobiony anemostat nawiewny i wywiewny, które są odpowiednio podłączone do nawiewu i wywiewu w rekuperatorze? Czy może powietrze z wyrzutni rekuperatora tłoczysz do garażu?
  10. Ja zamawiałem 9 marca AirPack Home 300h, Centrala przyszła we wtorek 3 kwietnia.
  11. Witam. Jakie jednostki centralnego odkurzacza zastosowaliście w swoich przystaniach?. Jak się Wam spisują - chodzi o siłę ciągu, awaryjność, ew. koszty eksploatacji? Właśnie stoję przed dylematem co wybrać - pierwsza myśl to Beam SC 355 - ale zastanawiam się czy nie wybrać czegoś w przystępniejszej cenie.
  12. Witam. 3 gniazdka, 2 szufelki, w kuchni dodatkowo speed leo z wężem do 7m,, instalacja o długości 35mb (bez uwzględnienia rury odkurzacza). Dom parterowy - instalacja w jednym poziomie, jednostka zaplanowana w garażu. Jaką jednostkę centralną wybrać? Pierwotne założenie to Beam SC 355, ale czy temu (tańszemu) odkurzaczowi coś brakuje do powyższych założeń? - HURRICANE/ALLVAC 180.
  13. Dzięki za odpowiedź. Trochę mnie uspokoiłeś, chociaż mój dom jest niepodpiwniczony więc awaria takiej rury w wylewce to chyba jedna z gorszych rzeczy w takim domu - wolę nawet nie myśleć o kosztach. Mój sąsiad przechodził osuszanie podłogi w niepodpiwniczonym domu (instalator nie zgrzał jednego kolanka od cwu) - nawiercanie dziur w podłodze, pompowanie powietrza przez kilka tygodni no i rachunek za prąd kilka tyś zł. Pewnie i tak pod spodem część wody została.
  14. Witam. Instalatorzy położyli podłogówkę. Później weszła ekipa od wylewek i w jednym miejscu gdzie jest podłogówka zrobili nacięcie w wylewce wymuszając dylatację. Problem w tym, że rury od podłogówki nie mają w tym miejscu otuliny ani peszli. Czy to jest poważny błąd? Co o tym myślicie szanowni forumowicze? Skuwać, zakładać otulinę i dolewać beton? Czy to ma sens?
  15. Ja budowałem z Dryfixa. Obecnie stan surowy zamknięty. Co do pustaka - nie wiem czy warto - korzyści niewielkie. Czasowo - podobnie. Porotherm chwali się, że mur z dryfixa nie ma mostków termicznych (czyli zaprawy cementowo-piaskowej) - ale to nie ma kompletnie żadnego znaczenia jak obłożysz dom styropianem (15-20cm) - przenikalność łączna - ta sama.
  16. Buduje, buduje - a nawet jeszcze nie zaczął. Projekt po adaptacji (M36a – wersja podstawowa). 19 lutego złożyliśmy wniosek o PB i czekamy. Ekipa umówiona. A zmiany poniżej: - zmiana okien - likwidacja ścianki (tej krótkiej -działowej) między kuchnią a salonem - likwidacja drzwi do spiżarni z wiatrołapu - właz na strych przerzucony do garażu - kominek wsunięty całkowicie do garderoby - zmiana kąta dachu na 25 stopni - to za namową jednego z forumowiczów u którego gościliśmy Działka duża 2600m – ale niezbyt szeroka (23,80m) – więc niestety okno w kuchni musiało wylecieć. Pozdrawiam.
  17. Podrzuć jeśli morzesz - cały czas zastanawiamy się nad tą sypialnią i pewnie będziemy zastanawiać się do końca, chociaż już synka ostatnio oswajaliśmy z myślą mniejszego pokoju - przekupiliśmy go wyjściem na taras PS. Dzisiaj byliśmy u jednej przemiłej właścicielki Spokojnej Przystani aby zobaczyć domek w realu. To jest to. Upewniliśmy się o dobrym wyborze projektu, który dla nas w zasadzie poza drobnostkami, nie ma wad.
  18. Dzięki wielkie za wyjaśnienia. Mam bardzo podobne spostrzeżenia. A powód dla którego zastanawiamy się nad sypialnią w pokoju nr 9 jest prosty - chcielibyśmy przeznaczyć większy pokój dla naszego synka. Niby niewielka różnica w powierzchni ale pomieszczenie nr 10 wydaje się bardziej ustawne.
  19. Witam szanownych forumowiczów. Poważnie zastanawiamy się z żoną nad budową Spokojnej Przystani w wariancie I (M36a). Obecnie jesteśmy już po zakupie działki. Domek miałby stanąć w okolicach Będzina (woj. Śląskie). Wątek śledzimy od dłuższego czasu Obecnie zastanawiamy się nad zmianami w projekcie. Chcielibyśmy przeznaczyć pokój nr 9 na sypialnię, w której planujemy ulokować łóżko o szerokości 1.6m łącznie z szafkami nocnymi. Chcielibyśmy pozostawić drzwi balkonowe stanowiące wyjście na taras. Powiedzcie - czy to pomieszczenie nie jest zbyt wąskie na takie przeznaczenie? Jakie macie odczucia? - Pytanie oczywiście kieruje do tych co już w ten sposób użytkują ten pokój.
  20. RadekS

    Gdzie kupić coś takiego?

    Temat w dalszym ciągu aktualny. W powyższej firmie (link) nie mają takich elementów.
  21. RadekS

    Gdzie kupić coś takiego?

    Dziękuje. Wysłałem już zapytanie czy posiadają coś takiego ze stali nierdzewnej (w inoxie).
  22. Witam. Szukam od jakiegoś czasu takiej kuli ze stali nierdzewnej. Potrzebna mi jest do balustrady. Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim. Proszę o jakiś namiar na producenta/dystrybutora. http://www.mera.pl/img/schody-drewniane/0020_11b.jpg Za ewentualną pomoc z góry dziękuję.
  23. RadekS

    PLAZMA czy LCD

    RadekS to nie jest chyba najlepszy pomysł. Znajomy może mieć dużo lepszy/gorszy sygnał TV, więc na tej podstawie lepiej nie wybierać telewizora, bo w domu może być rozczarowanie. Najlepiej porównać obrazy we własnym domu i z własnej anteny. Są już sklepy, które to umożliwiają dostaraczając wybrane modele na domowe testy. Rozwiązanie jest jak najbardziej dobre tylko jest jeden warunek - jakiś dekoder. Ja nagrywałem sygnał z cyfrowego Polsatu. Taki dekoder planuje zamontować po zzakupie plazmy. Na dobrą sprawę podstawowe kanały (tj. tvp1, tvp2, polsat, tvn, tv4, i jeszcze kilka innych) można mieć z satelity w abonamencie już za 10zł miesięcznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...