Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bertini86

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bertini86

  1. Jestem właścicielem i w sumie nic mnie nie blokuje. Zastanawiam się nad modelem Kalvis 4B http://www.kalvis.pl/?akcja=strony&s=21. Jak już napisałem mam 60 m2 mieszkania z raczej kiepskim ociepleniem (bez możliwości ocieplenia zewnętrznego na razie), do tego chcę dać ok. 7 grzejników i później dodać zbiornik na cwu. Wstępnie przyjęłem wskaźnik zapotrzebowania na 120W/m2 skorzystałem też z aplikacji http://www.regulus.com.pl/program/dobor-grzejnikow.html gdzie wyszła mi podobna wartość. Więc czy ta kuchnia była by odpowiednia?
  2. http://www.polskieustawy.com/norms.php?actid=1045&norm=132&lang=48&adate=20100112&head=0 Jak rozumiem kuchnia w 2. piętrowym budynku przejdzie jeśli pozwala plan zagospodarowania.
  3. Zatem drążąc dalej: 1. Standardowo taka kuchnia latem też by grzała instalację chyba że specjalnie będzie zaznaczone że jest rozdział? 2. Zapewnione ponad 100 litrów wody ciepłej przy okazji zwykłego grzania posiłków - wtedy po prostu cały rok grzeję na kuchni i robię sobie ciepłą wodę, im więcej grzeję tym więcej wody? W tej chwili mam ogrzewacz przepływowy i nie wiem czy to będzie opłacalne żeby zrezygnować z tego i grzać wodę użytkową kuchnią? 3. Jeśli tego typu kuchnia starczy na ok. 100 m2 to ile mniej więcej kW mocy płaszcza wodnego musiał bym mieć żeby ogrzać mieszkanie (parametry podałem w pierwszym poście). Wystarczyło by 6-8 kW? 4. Wytrzymałość 4-5 lat dałbym radę wytrzymać przy takiej cenie pod warunkiem że kuchnia była by bezpieczna - wygląd w sumie średnio mi zależy skupiam się na użyteczności Może macie jakieś alternatywne modele, inna firma, moc itp. w sumie tą znalazłem w ciekawej cenie ale rozważył bym i inne. Mam rozumieć że ogólna koncepcja kuchnio-pieca z instalacją grzejnikową i bojlerem byłaby w porządku?
  4. O i dobrze wiedzieć. A gdzie można przeczytać o tym jakie może być podstawowe a jakie nie? Np. w takim razie kuchnia + elektryczne?
  5. Czyli mam rozumieć że jako podstawowe ogrzewanie taka kuchnia by przeszła? I właśnie jak to wygląda latem, chyba można odłączyć ogrzewanie i tylko grzać sobie obiady na kuchni? Zastanawia mnie też konkretnie ten model, może ktoś ma doświadczenia z tą firmą bo mam jakieś dziwne wrażenie że cena jest niska i nie chciałbym się naciąć na jakiś "bubel"?
  6. Witam, na wstępie zaznaczę że w temacie ogrzewania jestem jeszcze "zielony" Chciałbym się Was zapytać o właściwy dobór kuchni do mieszkania: - Mieszkanie na 1. piętrze budynku dwupiętrowego. - 60 m2 powierzchni przy 2,7 m wysokości sufitów. - Stare budownictwo. - 4 pomieszczenia użytkowe + kuchnia. - Brak instalacji Co w mieszkaniu, mam zainstalowane ogrzewanie elektryczne ale słabo się sprawdza i chciałbym je zmienić na coś sprawniejszego. - Brak podłączenia pod gaz. Przeglądałem forum i próbowałem googlować na ten temat ale jakoś kiepsko mi idzie, pewnie przez moją niewiedzę. Znalazłem takie coś: Kuchnia grzewcza PRITY HESTIA W10D o mocy 14 kW. Co mnie interesuje? Coś co będę mógł zainstalować w kuchni, ugotować obiad (zima, lato), ogrzać mieszkanie w zimie (skłaniam się ku węglowi), podłączyć ok. 6-7 grzejników do instalacji i grzać sobie ciepłą wodę. Czy mam pójść w tego typu kuchnię z płaszczem wodnym czy może coś innego, może kuchnie nie mają sensu i tylko piec z płaszczem? Jaka moc kuchni/płaszcza potrzebna jest do tej wielkości mieszkania? Będę wdzięczny za Wasze porady i sugestie, może naprowadzicie mnie na sensowne rozwiązania? Pozdrawiam, Robert.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...