
marc73
Użytkownicy-
Liczba zawartości
18 -
Rejestracja
marc73's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
To jeśli mam teraz przedmuch 12s przerwa 7 krotność 1 to jest to prawidłowo czy tez nie. Bo rozumiem, że co 7 minut w podtrzymaniu załaczy się dmuchawa, która popracuje 12s i w tym czasie poda paliwo. czy te 12sekund przedmuchu to za duzo? Czy podnieść pauzę do 12 minut?
- 37 odpowiedzi
-
Czyli zmienić tylko krotność na 3-4? Przedmuch i pauzę zostawić jak jest?
- 37 odpowiedzi
-
Chyba winne jest zbyt małe zapotrzebowanie na ciepło i związane z tym częste przestoje pieca. Jak owieram drzwiczki to w komorze jest dym. Kiedyś go nie było.... Przesłona w wentylatorze prawie zamknięta, więc nie dostaje powietrza to i lekko zaczyna dymić. Co zrobić, żeby sobie z tym poradzić?
- 37 odpowiedzi
-
Na drzwiach jest taka bardziej "rozbudowana" - tworzy takie jakby sople. W samym piecu na ściankach jest takie coś, ale spada nawet po zwykłej zmiotce...
- 37 odpowiedzi
-
Walka z wiatrakiem - albo dmuchawą jak Don Chichot mam nadal spieki w popiele - czyli za dużo powietrza ale na ściankach osadza się czarny suchy osad - czyli sadza - a to wskazuje na zbyt mały nadmuch Zwiększyć nadmuch eliminując ten osad? Bo spiekaniu może być winne marnej jakości paliwo.
- 37 odpowiedzi
-
Ja chyba wrócę do wcześniejszych ustawień - czyli 12sekund przedmuch, 7 przerwa i krotność 3. Po zmianach na 6/40/1 jest deko gorzej niż było - spieków więcej. Ewentualnie sprawdzę jeszcze ten czas przerwy na nieco dłuższy.
- 37 odpowiedzi
-
Po przełączeniu na dwustanowy nie zmieniałem nic w siłowniku i przy +5 mam na dom 35 stopni, 16-22 37 stopni a po 22 30stopni.
- 37 odpowiedzi
-
Pauza to czas między podawaniem? Zmieniłem parametry podtrzymania nadmuch 6s przerwa - 40minut (nie zacznie się zapadać?) krotność 1 Czy jeśli sterownik będzie pracował jako dwustanowy to czujnik temperatury spalin ma rację bytu?
- 37 odpowiedzi
-
Jarecki Ustawienia zostawiłem takie jak przesłałeś na PW. Popiół jest drobniejszy, 2 dni spokojnie mieszczą się w szufladzie - czyli jest drobniejszy. Muszę sobie rozpisać to co napisał Timon. Myśle, że dzięki tym wskazówkom będzie łatwiej ogarnać ten piec, a jeśli nawet nie to pytać będzie łatwiej Kopczyka nie mam - palenisko jest płaskie, ale nie zapada się. Nadal są lekkie spieki: - czyli mniej powietrza, ale zasłonka na wentylatorze jest na 5-7mm ustawiona, ustawienie dmuchawy na 10 bieg, podbicie do 16 biegu podczas podawania są lekkie niedopały - czyli zwiększyć przerwę miedzy podawaniem z 50 na wartość wyższą Dobrze kombinuję?
- 37 odpowiedzi
-
Ja u siebie na kotle mam sterownik IRYD, który steruje obiegiem mieszacza, do tego pilot G, który obniża mi temperaturę po osiągnięciu zadanej w pomieszczeniu. Siłownik mam 3 punktowy WOMIX.
-
Ok, Jarecki - sprawdzę. Może faktycznie winne są ustawienia ciepłej wody, mieszaczy i nastawy kotła. Mam zaprogramowanych kilka stref dla tych obiegów więc może one powodują, że PID się rozjeżdża. Bałem się tego, że piec cały czas bedzie pracował na 100% mocy. Bo i jest kilka szkół palenia. Szybko z dużą mocą, lub wolniej z mniejszą. Rozumiem, że dwustanowy to praca 100% i podtrzymanie. i tylko według tych parametrów będzie działał. Dziś wywalę popiół i zmienię nastawy oraz odezwę sie za kilka dni.
- 37 odpowiedzi
-
Nie wierzę w taki popiół, ale ze swoim chciałbym się chociaż nieco bardziej zbliżyć do tych, które widać na zdjęciach zarówno tu jak i na innych forach traktujących o ogrzewaniu. No i generalnie pojąć to wszystko - zasady, które istnieją pomiędzy wszystkimi parametrami.
- 37 odpowiedzi
-
W popiół "papierosowy" też do końca nie wierzę, ale wydaje mi się, że moje kawałki nadal są za duże. Mimo tego, że opróżniać szufladę będę jutro. To i tak dzięki Jareckiemu 4 dni Kobra=sterownik?
- 37 odpowiedzi
-
Witam Od listopada 2013 po starym śmieciuchu pali u mnie Skam-P Plus z palnikiem Ardeo 12kW. Piec ogrzewa 135m2, piwnica nieogrzewana (jedynie przez braki izolacji) 12m2, ściany gazobeton 24+10styropian. Poddasze wełna mineralna 20cm. Sterownik Iryd RTZ pid, głowica uszczelniona tylko wokół. Nie doszczelniałem tej wewnętrznej korony, przez ktorą dmucha powietrze. Przesłona na szczelinie ustawiona na około 1cm Ustawienia dla 100% czas między podawaniem - 65s wydajność dmuchawy - 10 dla 1% czas miedzy podawaniem 130s wydajność dmuchawy 1 Podtrzymanie czas przedmuchu 12s czas przerwy - 7min krotność podawania - 3 Podawanie czas podawania 6 podbicie obrotów dmuchawy 6 czas podbicia 6s Po wymianie maili z Pieklorzem doszedłem już do polepszenia wygladu popiołu, ale nie chcę go już męczyć, bo każdy ma swoją cierpliwość. Dużo mi pomógł przy wyborze pieca i potem w miarę sensownych ustawieniach. Bo pierwsze co robiłem to dmuchawa w ustawieniach fabrycznych i otwarta na maxa przesłona no i popioł wysypywał się z szuflady po dwóch dniach. Teraz jest nieco lepiej -popiół wygarniam co 3 dni, ale szału nie ma. Niektórym się udaje "popiół papierosowy". Jak u mnie widać niestety nie. Spieki udało się ograniczyć przez zmniejszenie nadmuchu jednak nadal mam niedopalony węgiel w popiele. Próbowałem jak większość wklepywać podane parametry, ale to nie rozwiązuje problemu tego, że nie mogę zrozumieć jak działa to wszystko. Te nastawy wyżej ustalmy jako wzorcowe. Jak teraz operować parametrami, żeby popiół i spalanie były w granicach akceptowalności. Jak zimniej na dworze to z czego zejść, czego dodać żeby zachować dobre parametry grzania? Jakie powiązania są pomiędzy podawaniem a podtrzymaniem, co utrzymuje mi kopczyk (którego i tak nie ma) - ilość podawanego opału czy jego krotność? Proszę spójrzcie na zdjęcia i podpowiedzcie gdzie popełniam błąd, albo wskażcie miejsce, w którym łopatologicznie jest to wytłumaczone.
- 37 odpowiedzi
-
pomalowane lakierobejcą ... a co tam jak sie bedzie coś dziać - dam znać