Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

helaq3

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez helaq3

  1. dziękuję za pomoc. Podpowiedz jak najbardziej trafna, może nie zmieni do mojej instalacji wentylacyjnej ale na pewno gdzieś te pieniądze wykorzystam. Najprawdopodobniej użyję wełny 0.034 lub 0.035. co da mi naprawdę pokaźne oszczędności a i tak nie będzie chyba jakimś zaniedbaniem w kwestii izolacji termicznej mojego dachu jak wynika z waszych (i nie tylko) porad Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam
  2. dziękuję za konkretną odpowiedź. ps. ściana porotherm 30P+W i 15 cm grafit 0.31 jaki daje parametr. też pasywny?
  3. Raczej żadnych instalacji tam nie będzie. drugim sposobem jaki brałem pod uwagę było ułożenie wszystkich warstw na sobie co z tego co wiem dało by najlepszy efekt ale wiąże się z problemami przy układaniu tej wełny. Bardziej chodzi mi czy ilość wełny i sposób jej ułożenia jest wystarczający. dostałem wiadomość na priv od Pana z Isover który zalecił mi abym jeżeli będzie to możliwe jeszcze zwiększyć grubość izolacji. styro- papa w moim przypadku nie jest możliwa coś w tym stylu: tylko o połowę mniejszy
  4. Witam wszystkich forumowiczów. Zabieram się za ocieplenie dachu (wiem że wielokrotnie wałkowany ale każdy dom był inny) budynek parter + piętro pełen wymiar. dach bardzo płaska koperta (kąt dachu 8*) bez stropu. krokwie 16, membrana na kontr łatach płyta 22 i papa. Dach oczywiście wentylowany. Sufity będą podwieszane na jętkach 6x10. pustka między jętkami a krokwiami będzie wynosić od 0 do 60 cm. ogrzewanie nisko temperaturowe ( podłogówka wszędzie ). Zależy mi na dobrej izolacji bo chcę przejść na kocioł elektryczny. mój pomysł to: od dołu. folia paroizolacyjna, między jętki 10cm, na jętki w poprzek 15cm, między krokwie 10cm. całość ISOVER Super-Mata (0,033) Proszę o opinie (inny układ, może parametr, inne pomysły)
  5. nie oznacza to tylko dziurkowany- jak kupujesz pompę do cwu i różni się ona tylko tym że jest z nierdzewki to znaczy że jest tylko z "nierdzewki?"
  6. Tektura to jednak nie to samo. np w przypadku dostania się wilgoci pod panele chyba nie trzeba pisać co będzie się działo z tekturą, Izo-floor to jednak xps. Odnośnie oporu termicznego tzn tego że pod podłogówką jest styropian z większym oporem od pianomatu YYYYY ale nie oto chodzi owszem temperatura będzie przechodzić, straty nie powstaną bo powrót z podłogi będzie cieplejszy, ale jednak mniej temp będzie przenikać do pomieszczenia więc trzeba będzie podnieść temp zasilania i tu powstają straty:) Dąży się raczej do tego aby jak najbardziej obniżyć opór cieplny i zmniejszyć temp zasilania. W przypadku dobrze izolowanej przeciw wilgoci podłogi i odpowiednim jej wygrzaniu rezygnuje się nawet z układania folii paroizolacyjnej i układaniu podkładu o najmniejszym oporze. Zwykła tektura? może raczej nie, Są płyty tekturowe specjalnie pod podłogówkę ale cenowo są droższe od Izo-floora który jest DEDYKOWANY pod ogrzewanie. Ja wybiorę Niebieski. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...