Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniomistrz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    wykończenie wewnątrz i z zewnątrz

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tarnowiec
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ogniomistrz's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Piszczel22 Lepszym rozwiązaniem moim skromnym zdaniem byłoby zdemontowanie skrajnych rusztowin bo i tak masz zwężoną komorę cegłami.Następnie rurkę którą podajesz powietrze wtórne podłączasz do kanału w cegle bocznej.Musiałbyś przód palnika rozciąć aby w nim wyciąć kanał który dałby p.w od góry, a następnie całość skleić zaprawą.Boczną cegłę 6 zastąp dwoma dwoma trójkami z wyciętym kanałem i sklej całość.Można pokusić się o podprowadzenie p.w z obu stron.Da ci to możliwość niezależnego regulowania p.w Pozdrawiam P.s Jak chcesz jutro wstawię obrazek w jakimś programie graficznym dziś takie na szybko
  2. DS KWKD22 Witam. atsyrut teraz pora na dalsze usprawnienie;Zablokuj dopływ powietrza głównego poprzez pionowy ruszt np.kawałkiem odpowiedniej dociętej blachy.Będziesz jeszcze lepiej spalał opał Pozdrawiam
  3. DS Witaj ZUG Nie szukam dziury w całym i panuje nad swoimi emocjami ,cokolwiek napiszę lub powiem to trzy razy przemyślę co by nikomu nie sprawić przykrości.Z pierwszego postu atsyruta wiedziałem że ma dolniaka i dlatego zabrałem głos aby sprowadzić dyskusję na właściwy tor.Nie mam zamiaru się tłumaczyć ze swojego postępowania ani ciągnąć tej bezproduktywnej polemiki, bo nie nie ma tu miejsca na takie pierdoły.Jeżeli ci zaszkodziłem to zwracam honor . Ps. a z tymi szczeniackimi to kolego przesadziłeś.NIEUWAŻASZ? Żegnam
  4. Dolniak KWKD 22 Witaj ZUG zarzucasz mi że doradzam koledze atsyrut odnośnie kotła górnospalającego:mad:?On ma kwkd 22 i ja mam też kwkd 22{4 lata}.Więc wiem co piszę.Już jeden mądry kazał mu nasypać węgla i zapalić od góry,kompletna paranoja:jawdrop:Moja wiedza odnośnie KWKD 22 poparta jest praktyką A twoja?:sick:BEZ OBRAZY
  5. DS ZUG w kwkd powietrze podawane przez rozetkę w drzwiach zasypowych jest zbędne,ponieważ rozpala się wtedy cały zasyp i nici z ekonomi i ekologi i stałopalności.Po co właściciele kwkd sypią popiół na górę ?ano po to żeby uszczelnić zasyp.Te profile są tylko po to żeby dym który się zgromadzi po przebiciu uszczelki lub gdy jej nie ma skierować do "niby" palnika nic po za tym.Pisząc wcześniej że ma trochę otworzyć tą rozetkę chciałem dać koledze do zrozumienia,że spełnia ono swoją rolę tylko do czasu.Niech obserwuje i wyciąga wnioski.Ta rozetka i tak po całkowitym zamknięciu nie jest całkowicie szczelna i zaciąga tam powietrze.A ty chłopie assyrut zamknij tę cholerną rozetkę bo widzę że dopiero uczysz się palić w tego typu kotle i za chwilę napiszesz o nowym problemie. Z kwkd tak już jest ,że z czasem odkrywamy coraz to nowe chochliki .A KTO KUPIŁ NOWY KOCIOŁEK I WSZYSTKO JEST OK.OD POCZĄTKU DO KOŃCA ŻYWOTA TEGOŻ PRODUKTU BEZ ŻADNEJ INGERENCJI Z NASZEJ STRONY;)
  6. DS witaj atsyrut Jeżeli wsad zasadniczy masz z góry uszczelniony dokładnie mieszanką miału z trotami lubpopiołem i te kształtki na grodzi są drożne to możesz wpuścić tą przesuwką trochę powietrza. W innym przypadku otwarcie jej spowoduje zapłon całego wsadu,ponieważ powietrze idzie najkrótszą drogą do tego prześwitu pod grodzią a te kształtki omija:yes: Ps.masz wiadomość na priv
  7. Dokładnie tak zrób jak radzi cysiokysio opał i uszczelka z kombinacji miału z trotami i tak w kółko.Tylko przed załadunkiem nowej porcji węgla przegarnij żar pod wymiennik ten z tymi rurkami powietrza wtórnego cały prześwit ma być zatkany żarem.Na ten pozostały żar co ci zostanie na rusztach wodnych rzuć trochę kartonu lub drewna,na to ładujesz węgiel i mieszanke miału z trotami. animuus trochę mieszasz koledze w głowie mam KWKD 22.A co do płytek to wchodzą trzy i trochę jeszcze zostaje{7cm}.Raczej się nie przemieszczają w poziomie a w pionie to chodzą bo ruszt ruchomy je podnosi chyba że wytniesz w płytkach zęby.A stykają się z płaszczem tylko trzema punktami.
  8. Dokładnie tak atsyrut ,tylko sprawdż czy te rurki masz czyste i odetnij powietrze które przechodzi przez ruszt pionowy.KWKD te dolne drzwiczki popielnikowe ma trochę nieszczelne i tak ma być bo dostarcza powietrza od dołu przez ruszt wodny.A położyłeś płytki szamotowe na tym skosie w "palniku"?
  9. turra 1 Mam taką samą rurę włożoną do komina fi 150 wysoką na 1 metr.Mam dla ciebie propozycję odnośnie twojego problemu: -ocieplenie rury i komina wełną minium50mm,zwiększenie temperatury spalin,proces palenia zgodny z radą Last Rico,zamontowanie wyciągu spalin{koszt zakupu+rachunek za prąd} -od dzisiaj zacznij gromadzić środki finansowe na zakup nowej białej cegły,bo Ci kondensat już "zaczął działać i w niedalekiej przyszłości "rozbierze" komin -zakup sobie farbę na dach,bo przy metodzie zapalania od dołu za niedługo i tak dach będzie czarny mimo tej nieocieplonej rury WYBÓR ZALEŻY OD CIEBIE. PS.Ja już to przerabiałem i wież mi na słowo posłuchaj dobrych rad Last Rico:)Jak chcesz to Ci napiszę całą moją walkę z tym problemem NIECH WĘGIEL BĘDZIE Z WAMI!!
  10. WITAJ LAST RICO:wave: Jakoś nikt tego nie zauważył{oprócz grupy tego forum:hug:},że na mapie Polski przybyła nam nowa kopalnia:eek:.Jest to Kopalnia WIEDZY LAST RICO,notabene węgiel z tej kopalni jet darmowy,wysokokaloryczny i spala się bezdymie Przechodząc do sedna sprawy:rzucono CI rękawicę z napisem D.S czyli w wolnym tłumaczeniu;dolnosmrodzący,smołujący ogólnie syfiący.Z twoich powyższych porad wynika ,że "łeb" to Ty masz nie od parady zatem zachęcam Cię podnieś Tą rękawicę niech reszta niedowiarków uwierzy ,że jesteś WIELKI:yes:Tylko mi się tu nie rzucać Górniacy:mad:, bo my Dolniacy:( też chcemy coś mieć z tej "kopalni" NIECH WĘGIEL BĘDZIE Z WAMI!!!
  11. schładza? Pozd. Nanosat66 Witam:) Kocioł Kalvis 2-20;układ kominowy fi 180 ceramika;instalacja miedziana;grzejniki aluminiowe z zaworami termostatycznymi;pompa 3-biegowa ;bufor 800l+wymiennik dwupłaszczowy 120l.Dom 160m/2[40 m/2 podłogówki} cały siporex;ocieplenie 10cm styropian frezowany;płyta stropowa 20cm wełna;okna plastikowe 6 komorowe;fundament ocieplony 5cm "twardy styropian"Zeszły rok grzewczy zamknął kwotą 1500 zł{1,5 tony węgla klasy orzech,5m/3 drzewa klasy buk sezonowane 2-lata}Jednorazowy zasyp węgla + drzewo na spodzie na rozpałkę wystarczał w zeszłym roku na 18-21 godzin przy temp.zew.-10.Tem wew.w zależności od potrzeb w danym pomieszczeniu 18-21st.Jeżeli chodzi o bufor to ładuje go nocą 3/4 mocy na bufor reszta na dom,rano tem.bufora 70-80 st.Bufor idzie na podłogówke i wymiennik.Wystarcz na 2-3 dni w zależności od zapotrzebowania. Dane tu przedstawione podałem za zgodą właściciela.Więcej informacji będzie mógł podać na wiosnę po zakończeniu sezonu już osobiście. Jeżeli Ci te ogólne informacje w czymś pomogą to jestem zadowolony ale pamiętaj ,każdy dom ma swój niepowtarzalny urok ,wady i zalety! GORĄCO POZDRAWIAM:bye:
  12. nanosat66 Witam:bye: Jak napisałem wcześniej piec tego typu posiada mój znajomy,jutro z uwagi na dzień wolny postaram Ci odpisać po konsultacji z właścicielem tego pieca. Trzymaj się ciepło:yes:
  13. Dwa lata i zero problemów związanych z eksploatacją,gość jest wrażliwy jeżeli chodzi o szczegóły na które dużo ludzi nie zwraca uwagi.Latem dołączył bufor 800l i ma na kilka dni spokój z grzaniem c.w.u.Kocioł ma zalety o jakich pisał Last Rico odnośnie prawidłowej budowy kotła dolnego spalania:)
  14. krzysztof73 proponuję ci kocioł kalvis a jeżeli chodzi o przekrój komina to fi180.Wybór kotła w dużej mierze zależy od kwoty jaką możesz na niego wydać.Widziałem u znajomego taki piec "czysta poezja":)
  15. Jednym ze sposobów na wysuszenie tego mokrego węgla drzewnego jet zrobienie kontenera z listewek w o szkielecie prostopadłościanu.obicie go siatką o drobnych oczkach,podstawa na nóżkach długa a wąska.Postaw to w miejscu przewiewnym,zasyp i z tego kontenera po kilku dniach możesz brać do kotła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...