Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bullineczka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    136
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Bullineczka

  1. Wina kotła podgotowuje miejscowo, pompka na 3 biegu może paradoksalnie szkodzić daj na 1 i obserwuj. Pomoże wolne palenie. Olej tą ochronę powrotu, pal na grawitacji. Sprawdz moje posty, temat przerabiałem, okazało się że wada fabryczna tak zachwalanego tutaj, I generacji MPM-a. Ogólnie bardzo podobną masz instalację do mojej, też m.in. blacha i perlit
  2. Wywal ten odpowietrznik i pociągnij rurkę do naczynia wzbiorczego na samą górę. Miałem tak jak Ty i po roku przerabiałem. Teraz problem nie istnieje, odpowietrza się w 100% automatycznie a tak to kapanie syczenie itp
  3. post 14902 Ja stosuje dwa styczniki połączone szeregowo, prawdopodobieństwo ze przyspawają się styki dwóch styczników jednocześnie i to na tych samych fazach jest bliskie zeru.
  4. priorytety - zgodnie z zaleceniami w tym wątku. Zabezpieczasz każdą fazę przed wybiciem bezpiecznika. Zastanawia mnie tylko, skoro priorytety są dokładane (bo trudno rujnować rozdzielne główną) tak jak ten sposób grzania wody to jak to podłączyć. Jak wysterować stycznik 3 fazowy zegarem na 1 fazę?
  5. 2 grzałki 3x2000W, Te przekaźniki priorytetowe to mają być w rozdzielni w kotłowni czy w głównej?
  6. Witam, pomóżcie podłączyć to co na zdjeciu do kotłowni wchodzi 5 przewodów pózniej to co na zdjeciu , styczniki 2 szt. szeregowo- tak jak było pisane wcześniej i grzałki.
  7. Jaki kupić zegar sterujący grzałkami (II taryfa)?
  8. Jak w temacie, poszukuje gotowych wymiarów elementów drewnianych. Może ktoś robił
  9. Do mac_612 A te płyty po obłożeniu i zasypaniu perlitem nie wyginają się dołem, wzmacniałeś czymś? Ja muszę obłożyć po łuku z 90 stopni i zacząłem blachą płaską, tylko nie wiem jak uszczelnić przejścia rur, bo perlit się "wyleje".
  10. Wielkie dzięki za zainteresowanie, w moim przypadku to jeden taki stycznik na grzałkę tzn jeden 7.5kW czy jeden 11kW na obie ? Choć wydaje mi się mało ta druga opcja.
  11. Do grzałek 2szt 3x2kW 230v to jaki stycznik? Na 230v czy 400v i jeden czy na każdą grzałkę osobno? Aha i jaki termistor to pilnowania temperatury?
  12. Witam, przyszedł czas na podłączenie grzałek do bufora bo zima zapasem. Moje grzałki to 2szt 3x2000 230V. Podpowiedzcie jak to po kolei podłączyć, mam 5 przewodów z jednej strony i z drugiej strony grzałki. Wszystko chcę zmieścić w skrzynce obok bufora. Wiem, że trzeba dać przekaźniki priorytetowe na każdą fazę np. PR-615 F&F, jakiś zegar sterujący, termistor i stycznik (i). Powiedzcie co dokładnie kupić. Panowie, nikt nie pomoże?
  13. Usunąć odpowietrzniki,jeśli to możliwe rura do naczynia i będzie się samo odpowietrzało.
  14. Myślałam o klapowym (bo taki akurat mam) na wysokości cyfry 12 na powyższym schemacie.. Niektórzy piszą że im klapkowy na powrocie nie trzyma a może przez podmieszanie wychładza. Wiem, wiem ale tam gdzie 14 nie dam rady już. Jeszcze jedno pytanko, czy można podłączyć tak naczynie wzbiorcze? miałem do tej pory podłączone bezpośrednio z rury zasilającej bufor a odpowietrznik na szczycie bufora. Likwiduję odpowietrznik i myślę sobie że można byłoby w taki sposób jak przedstawiłem wyżej jedną rurą mieć odpowietrzenie i "zasilanie" naczynia. Przelew bez zmian. Czy lepiej zasilić naczynie 1' bezpośrednio z rury a odpowietrzenie dodatkowo z góry bufora do góry naczynia.
  15. Myślałam o klapowym (bo taki akurat mam) na wysokości cyfry 12 na powyższym schemacie.. Niektórzy piszą że im klapkowy na powrocie nie trzyma a może przez podmieszanie wychładza.
  16. Właśnie przerabiam podłączenie bufora, do chwili obecnej było grawitacyjne, teraz dokładam pomieszanie z zaworem termostatycznym. Mam w związku z tym pytanie czy nie należałoby dać przed zawotem termostatycznym , równolegle do zaworu klapkowego (na powrocie), drugi zawór klapkowy na podmieszaniu. Wydaje mi się że po naładowaniu bufora, przez pompę i zawór termostatyczny woda będzie krążyć do chwili osiągnięcia temperatury ustawionej na zaworze. Jeśli się mylę to proszę wyprostować.
  17. Witam, po roku użytkowania bufora zabrałem się w końcu na przeróbkę naczynia zbiorczego. Po rozcięciu na bocznych ściankach zobaczyłem brązowo- pomarańczowe zacieki grubości ok 5mm po wymyciu karcherem w miejscach gdzie były zacieki blacha jest idealnie "srebrna" i wydaje mi się że ma delikatne wżery. Góra zdjęcia to tam gdzie nie było wody- wylała się po podgrzaniu. Dodam, że po roztarciu na mokro tych osadów kolor był idealnie pomarańczowy. Rury wydaja się być ok. Miał ktoś taki przypadek? Czym to może być spowodowane? W instalacji stal czarna, mosiądz i miedz bez ocynku jeden rozdzielacz Caprikorn-a (taki srebrny) no i zawory oczywiście Armatury. Więcej zdjęć dodam później.
  18. Bullineczka

    otwornica do gresu

    Do gresu to tylko otwornice bez wiertła prowadzącego. Jako szablon używałem kawałka płyty gipsowej przykręconej ściskami- działa bdb. Tą otwornicą z wiertłem, też można tylko wcześniej przewierć innym wiertłem sam otwór -ale szkoda czasu. Najszybciej to szlifierka kątowa i jedziemy po wewnętrznej stronie i później szczypce - masz otwór i czas na browara
  19. To może bufor i grzałki i masz bardziej uniwersalne i niezawodne rozwiązanie.
  20. spróbuj pospawać na szczelnosć stal czarną TIG-iem to podyskutujemy
  21. Jeśli chodzi o szczelność to tylko TIG -kto spawał to wie.
  22. Tylko elewacja bez styropianu bo spłynie:yes:
  23. kudłaty69 jaki dokładnie masz ten zawór termostatyczny regulowany? Panowie, czy można zamiast odpowietrznika automatycznego umieszczonego na górze bufora, dać rurkę do naczynia wzbiorczego? Według mnie odpowietrzać się będzie jeszcze lepiej automatycznie.Wkurza mnie ten odpowietrznik automatyczny bo zaczęło z niego kapać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...