Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

s9 pat

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    300
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Izolacje

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bytom
  • Kod pocztowy
    41-905
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

s9 pat's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. zrób tak jak jak w swoim wątku. Jest fachowy opis i zdjęcia:)
  2. Hmm może to zboczenie zawodowe ale dlaczego nie ma założonych narożników z siatką? Grubość styropianu dobieraliście jakoś na "oko" czy ktoś Wam to policzył?
  3. Nie zakładam nowego wątku, myślę, że podciągnę kolejny tutaj. Mam takie coś Początkowy remont zaczął się już na początku roku (przyłącze wody, kanalizacji, prądu itp.) . Dodatkowo jest ekspertyza aby rozebrać i odbudować wyższą część dobudowana byle jak i z byle czego dużo póżniej niż pierwszy niższy budynek. W części niższej standartowo prace odkrywcze, murarskie, tynkarskie ciepłe podłogi itp. Natomiast mam problem co zrobić z budynkiem wyższym i tu bym poprosił o jakieś porady. Sytuacja wygląda tak, że nie ma możliwości wjazdu na działkę ani od pola (robiąc zdjęcie stałem właśnie "od pola" bo sąsiad ma tam uprawy. Z prawwej jest ślepe podwórku drugiego sąsiada który również sam nie ma dojazdu. z lewej przemiła starsza pani która nie odpowiada nawet na "dzień dobry" zniesmaczona, że ktoś jej przeszkadza. Zatem dojazd tylko od frontu. Mam dwa wyjścia: - zburzyć ten wyższy doklejony budynek i zostać z malutkim domeczkiem 7x8 m (czego nikt odemnie nie odkupi w przyszłości, za małym na ewentualnie moje potrzeby) - zburzyć i postawić idealnie tak samo, tyle że ciut niżej osadowić dach i nie zmieniać generalnie bryły (minimum formalności wg, posiadanej ekspertyzy) O ile punkt pierwszy byłby łatwy i przyjemny, to średnio mnie zadowala Rozpatruję punkt drugi i mam dwie możliwości - garaż przelotowy (2 bramy rolowane) i nad nim 2 pokoje - wykonanie wąskiego przejścia i stworzenie na dole dużego salonu z 2 pokojami na piętrze. Co doradzicie?
  4. Jako, że mija drugi miesiąc jak już mieszkamy i mamy pierwsza wiosenną burzę dziś z rana za sobą mogę powiedzieć tylko tyle, że absolutnie nie żałuje ani grosika zainwestowanego w tą kamieniczke. Co prawda teraz trzeba jeszcze ogarnąć do końca plac, ale to będzie przyjemność. Wczoraj chłodno na dworze, to kominek hulał cały dzien. Temperaturka 22-23,5 stopnia komfortowo. Co byśmy zrobili inaczej.. pewnie dźwignąłbym ostatnią kondygnację. W sypialni mimo docieplenia jest wyraźnie chłodniej niż w pozostałych pokojach - brak nadmuchu z kominka. Na pewno dojdzie kilka automatów sterujących ledami, żeby nie klikać co chwilę w wyłączniki prądu. A tak pozatym luz i swoboda:)
  5. co do schodów to masz racje. tez wiecej bym tak nie zrobil. stopnie trzeba bylo szpachlowac i szlifowac. teraz się męcze z tymi sosnowymi.
  6. Uczymy sie całe życie:) z drugiej strony wżery musiały być wypiaskowane bo rdzy niewytępisz chemia
  7. Dzięki,to nie płytka tylko system oparty na szablonach imitujący cegłę. Jak sie wszystko przybrudzi może będzie bardziej zlane.
  8. a zadaj pytanie czemu okna nie byly zabezpieczone folia? nie masz obowiazku myc okien . samm mam podobne problemy - tyle ze nie zacieki a uszkodzenia mechaniczne. zawsze wymieniamy wklad bez dyskusji
  9. no i chyba prawie ostatnie fotki z srodka:) zakonczenie serii - czas remontowac nastepnego trupa:) http://imageshack.us/a/img708/1158/2kiw.jpg http://imageshack.us/a/img21/4255/1ki1.jpg http://img831.imageshack.us/img831/8992/3poy.jpg
  10. s9 pat

    brak kotłowni

    a ile takie rozwiązanie kosztuje?> obecnie jestem na etapie remontu kolejnej ruinki, wysokie sufity i 4 pomieszczenia na dole. zlikwidowane poddasze - zaplanowany kominek. na gaz trzeba czekac pool roku, ogrzewanie wody przeplywowe.
  11. A mialeś w Dryvivie partie tynku z zlepinami w środku? Grudy wielkosci orzecha włoskiego?
  12. No widzisz a ja gdy tylko poznalem system 3 lata temu Dryvit wiekszosc inwestycji wycenianych w kresilu czy innych tanich systemach przerzucilem własnie na pingwina. Dostalem cenowo po dupie, bo zyski stopiany o 60% gdyz material byl duzo drozszy. Jednak wyrobienie sobie reputacji musi kosztowac. Obecnie widac juz róznice miedzy budynakmi w akrylach z firm tanszych a silikonami Dryvitu. Mozna powoli to wykazywac i liczyc, że inwestorzy dolozą 1 % do inwestycji wiecej i będą mieli dobra elewacje. Na pewno nie wroce do Greinpalstu (z powodu polityki) oraz Kresila (jakosci materialow).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...