Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tysonq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    253
  • Rejestracja

O Tysonq

  • Urodziny 19.02.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Tysonq's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich. W marcu muszę wykonać mini nawadnianie ogrodu, dlaczego mini? Ponieważ podlewane będą na razie same iglaki, które zostały posadzone na jesieni. Jest ich ponad 70 i wizja podlewania mnie przeraża wracając do domu po całym dniu pracy. Docelowo dojdą jeszcze inne rośliny, a przede wszystkim trawnik, bo teraz rośnie tzw trawa tubylcza Na dzień dzisiejszy plan jest taki, żeby położyć linię kroplującą, kupić niezbędny sterownik i niech się podlewa. W przyszłym roku, bądź na jesieni gdy ogarnę jak ma docelowo wyglądać ogród system nawadniania zostanie rozbudowany przede wszystkim o zraszacze. W związku z tym mam kilka pytań: 1. Linia kroplująca z kompensacją czy bez? Postawić na dobrą firmę, np. rain bird (znalazłem tylko z kompensacją) czy kupić coś o połowę tańszego, ale tzw. no name. Acha dodam, że tej linii kroplującej będę miał prawie 100m. 2. Czy ową linię można zakopać w ziemi? Chciałbym uniknąć uszkodzenia podczas koszenia trawnika. 3. Czy wystarczy wąż o średnicy 20mm? linia to wiadomo 16mm. 4. Czy 100m lini może być na jednej sekcji? Na razie tyle co mi przychodzi do głowy z takich spraw czysto technicznych, ale zapewne pytania pojawią w trakcie Możecie polecić jakiś dobry sklep internetowy z dobrymi cenami? Zasilanie będzie z wodociągu. Jutro postaram się wykonać test kubełkowy. W lato wieczorową porą, gdy wszyscy biorą się za podlewanie ciśnienie znacznie spada, ale ja przecież będę podlewał w nocy bądź nad ranem, więc myślę, że wszystko będzie OK. Sterownik, a w przyszłości zraszacze zamierzam wybrać firmy Hunter. Nie linczujcie mnie za mój "projekt", ale do linii kroplującej chyba nic więcej nie potrzeba.
  2. Tysonq

    Zwrot VAT

    biję się w pierś! dla chcącego nic trudnego, wystarczy poszukać. Sam też to kiedyś znalazłem, ale jeżeli ktoś wychodzi z założenia, że wrzuci na forum i napiszą mu wchodzi / nie wchodzi, to ten link choćby był na każdej stronie tego tematu to i tak nie pomoże. Rozumiem, że są czasami takie towary, które są niesamowitą zagadką, np. naczynie wyrównawcze. Teoretycznie wchodzi, ale po wpisaniu PKWiU od razu świeci się na czerwono, a co z fakturami, gdzie brakuje PKWiU? W zeszłym roku rozliczałem rodziców i wrzuciłem naczynie wyrównawcze. Musiałem iść do US sprostować i uprzejma pani poinformowała mnie, że wchodzą owe naczynia, ale takie ktore mają chyba powyżej 300L. Tak więc czasami diabel tkwi w szczegółach.
  3. Tysonq

    Zwrot VAT

    czasami jak patrzę na forum i zapytania ludzi o odliczenie VAT za materiały to dochodzę do wniosku, że ktoś idzie na łatwiznę, chcę mieć wyłożoną kawę na ławę. Ja przez 4 lata korzystałem z tego: http://nowe2011.cba.pl/lista/lista.pdf Naciskasz na klawiaturze ctrl + f i wpisujesz nazwę towaru, bądź PKWiU. 95% można znaleźć, resztę pomoże wujek google.
  4. Tysonq

    Zwrot VAT

    przemyslę to jeszcze. Dzięki za wszystkie odpowiedzi i życzę Szczęścliwego Nowego Roku!
  5. Tysonq

    Zwrot VAT

    mam coraz mniejszą ochotę na wpisanie tej korekty. W sumie korekta jest na 132zł, wiecej zachodu jak to warte.
  6. Tysonq

    Zwrot VAT

    A nie mogę zrobić to w ten sposób, że korektę o wartości x odejmę od f-ry z tego roku? Towar inny, ale co za różnica czy klinkier czy cement? F-ra i korekta oczywiście od tego samego sprzedawcy. . Może nie będzie to super wyglądało, ale na pewno będę w porządku względem US.
  7. Tysonq

    Zwrot VAT

    jest tak jak piszesz, tylko że to jest moje ostatnie rozliczenie, ponieważ kończę budowę. Nie chcę "zapomnieć" dla paru złociszy później będą się czepiać, wzywać itp
  8. Tysonq

    Zwrot VAT

    Witam wszystkich. Mam mały problem, a mianowicie kupiłem cegłę klinkierową pod koniec 2012r. wrzuciłem ją do rozliczenia, ale na wiosnę okazało się, że zostało mi tej cegły. Oddałem do sprzedawcy, otrzymałem korektę i teraz nie wiem jak mam ująć ową koretkę. Jak wspisuję minus w excelowskim programie, to nie przyjmuje i wali błędem, że wartośc powinna być większa od zera. Jak mam to ugryźć?
  9. Ja po długim namyśle skusiłem się na drzwi firmy Nicewicz w meranti i 72mm grubości. Do jakości wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń, ogólnie z drzwi jestem zadowolony. Po montażu zauważyłem lekką skazę w dolnej części ościeżnicy, taki jakby obrysk lakieru. Niestety próg tego nie zakryje, bo jest to bardziej od strony domu. Od razu zgłosiłem to sprzedawcy, żeby wezwali serwis i usunęli skazę. Po 3 tygodniach doczekałem się... farbki w słoiczku, żebym sam zrobił zaprawkę. Wkurzyła mnie cała sytuacja, bo płacąć prawie 5k za drzwi muszę coś jeszcze przy nich robić. Machnąłem ręką i zrobiłem zaprawkę, potem drugą i trzecią. Niestety nadal jest lekkie wgłębienie, bo fabrycznego lakieru jest grubo, a ja pędzielkiem ile mogę położyć?? To był czerwiec. W lipcu po interwencji u sprzedawcy dlaczego serwis nie raczy do mnie przyjechać (dzieli nas niecałe 70km) usłyszałem, że akurat nie był w okolicy. Wziąłem nr tel do serwisanta (podobno syn właściciela), zadzwoniłem i obiecał, że przy okazji przyjedzie. Mamy listopad, a serwisu jak nie było tak nie ma. Podsumowując: drzwi ogólnie ok, ale serwis do dupy! Z czystym sercem NIE POLECAM!!!! edit: Żeby nie było, że jestem gołosłowny dołączam zdjęcie skazy.
  10. Tysonq

    15 czy 20 cm styropianu?

    ewidentnie widać, że budynek powstał w XX wieku. Kiedyś tak stawiali i nie obwiniaj kogoś za to. Wełna oddycha, a styropian nie. U rodziców jest podobna technologia i położyli 8cm grafitu. Różnica jest spora do tego stopnia, że ojciec nie ma przygotowanego opału i całą zimę będzie opalał gazem. Zeszłej zimy jak palił jeszcze węglem oszczędność to ok. 700-800kg, mimo że zima była bardzo dluga.
  11. własnie zabrałem się za panele, a dokładnie przygotowania pod panele podłoga odkurzona, zagruntowana, folia rozłożona i teraz podkład. Podkład kupiłem firmy arbiton 5,5mm (zielone płyty) nie wiem czy dobrze, czy źle okaże się po czasie. Nie stać mnie, żeby wydawać 20-30zł na podkład. Z różnych stron słyszę, że ten podkład trzeba układać w karo. Strasznie dużo jest z tym roboty, bo jeden pokój już ułożyłem, ale strasznie pracochłonne, tym bardziej, że płyty mają wymiar 79x69 i po przecięciu na pół wychodzi nam trójkąt nierównoramienny. Pytanie: czy koniecznie trzeba to układać w karo? Nie wystarczy na mijankę? Układając na mijankę można tak wyliczyć, żeby łączenie podkładu i panelu się nie pokryło. Z góry dzięki za odp.
  12. Gdzieś za miesiąc będę zamawiał drzwi, ale też skłaniam się ku 72mm. Czy jest sens dopłacać za meranti z zewnątrz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...