Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mirzyn

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O mirzyn

  • Urodziny 25.06.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Szczecin
  • Kod pocztowy
    71-650
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mirzyn's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Fajnie to wszytko brzmi ze swojego doświadczenia wiem, że to wszystko mrzonki niestety. Wszyscy lecą szablonowo począwszy od geodety z tzw. "wtórnikiem" poprzez branżowców na architekcie kończąc. Zresztą architektowi musiałem cytować interesujące mnie fragmenty prawa budowlanego bo chciał mi usadowić dom na środku działki a nie tak jak chciałem bo: "Panie tak nie da rady". Jednak dało radę Czy u Was architekt przed tzw. "adaptacją" projektu oglądał działkę?
  2. Miałem na myśli beton komórkowy popularnie zwany "suporeksem", o silce nie wspominałem bo nie miałem nigdy z nią styczności. Solbet o którym pisałem to również beton komórkowy o podobnych parametrach.
  3. Moim zdaniem jeżeli zdecydowałeś się na beton komórkowy to H+H będzie dobry jak każdy inny "suporeks". Też budowałem z betonu komórkowego tyle, że Ytong a ścianki działowe robiłem częściowo z Solbetu i wielkiej różnicy nie zauważyłem. Chyba, że H+H wprowadziło jakąś inną technologię.
  4. Udało się wykonać plan na ten rok SSZ, no prawie Z (brama i drzwi tymczasowe) W związku z tym mam na zbyciu przyczepę kempingową duża stan dobry, na wczasy raczej się nie na daję ale jako socjal czy biuro na budowę jak najbardziej, niezarejestrowana ale posiada hak i sprawne światła Zostały mi jeszcze gary Terriva produkcji Roosens beton około 80 szt. Jakby ktoś był zainteresowany proszę pisać Też się zastanawiam nad tynkowaniem zimą ale chyba się nie uda bo nie mam jeszcze ocieplenia elewacji, pozostaje grzebać przy instalacjach i czekać na wiosnę
  5. Juan ul. Struga 63 70-784 Szczecin, Polska Tel.: +48 91 486 95 12
  6. Podatek zapłacisz od tego co "zrobiłaś" na mieszkaniu. Jeżeli mieszkanie kupiłaś w 2009 za np. 200 tys. a teraz sprzedajesz za 210 tys. to 19% podatku płacisz od 10 tys. no chyba że masz faktury na remonty to wtedy koszty były większe i zapłacisz mniej.
  7. Prosta rozdzielnia z tworzywa sztucznego dwa gniazda 230V i dwa gniazda 380V 16 i 32 A (małe i duże) w komplecie z zabezpieczeniami kosztuje jakieś 250- 300 zł. Metalowa skrzynka kompletna to jakieś 400zł. Do tego musisz zrobić sobie jakiś stojak.
  8. Z tego co piszesz, jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i najprawdopodobniej w załączniku do MPZP jest mapka. Na tej mapce masz zaznaczoną nieprzekraczalną linię zabudowy (poszukaj w legendzie jak jest oznaczona). To powinno rozwiać Twoje wątpliwości.
  9. Witam, mój pierwszy post tutaj przygotowuję się do budowy więc czytam i uczę się od Was. Jestem na etapie załatwiania papierów (mam nadzieję, że uda się w tym roku). Zaplanowany domek to dom w rododendronach 15 a budowa na bukowie. Jeżeli przyczepy lub przyczepa są jeszcze aktualne to już szykuję skrzynkę tylko nie wiem jakie preferujesz. Pozdrawiam i gratuluję zakończenia budowy.
  10. Witam. Tak jak większości tubylców forumowych bardzo nam się spodobał projekt Z34. Bardzo poważnie rozważamy jego zakup. Myślałem o kilku zmianach, które sprawiłyby że stałby się on dla nas idealny (część z nich zaczerpnięta z tego forum): - poszerzenie o 1 metr - strop monolit - kalenica prostopadle do drogi (wejście w miejscu gdzie znajduje się mała łazienka, w miejscu sieni pomieszczenie gospodarcze a w jego miejscu łazienka) - i garaż na który nie mam pomysłu Pomieszczenie gospodarcze w miejscu sieni pozwalałoby na zastosowanie jednego komina a przynajmniej tak mi się wydaje:) Co myślicie o takich zmianach? Jest może ktoś z bliższej lub dalszej okolicy Szczecina u kogo moglibyśmy zobaczyć zeta na żywo? Pozdrawiamy Aneta i Mirek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...