Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

friedmar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez friedmar

  1. 15 ooo cykli oznacza otwarcie i zamkniecie, przyjmuje się 3 cykle w eksploatacji przez gospodarstwo domowe. Ale uważaj bo np. producenci automatyki bardzo często zliczają załączenia a to dokładnie połowa cyklu. Producenci, którzy nie mają CE z hurtowni a wykonali pełne badania typu (bigtor ma pełne badania przeprowadzone 1996 w ITB a kolejne w TUV SUD - ostatnie w 2013) muszą przeprowadzić badania trwałościowe i do każdej faktury dołącza się deklaracje własności - oprócz tych słynnych jak odporność na parcie wiatrem, przenikalności itp także podaje się ilość cykli pracy oraz informację czy ta konkretna brama została wyprodukowana z przeznaczeniem do użytku prywatnego czy publicznego oraz w jakim charakterze obsługi ręcznej czy automatycznej. w bigtor standardowe cykle to 15, 20, 25, 50 tys cykli zweryfikowanych w TUV właśnie a trwałość przenoszenia cech deklarowanych to 100 000 zweryfikowanych w TUV . Mozna to sprawdzić. Brama Normsthal - jest dzisiaj składakiem nie lepszym od większości polskich producentów, ponieważ firma ta została przejęta przez hurtownie zaopatrującą w części tych polskich składaków. Można przeczytać na okuciach odpowiednie symbole hurtowe i sprawdzić to w googlach. Prowadnice są kompletowane na Węgrzech a panel jest produkowany w Szwecji w firmie Crawford. Z marka Normsthal jest teraz świetną marką a nie nazwą niemieckiego producenta bram. I na koniec: pierwsza polska aprobata techniczna dla polskiego producenta bram segmentowych wystawiona w oparciu o rzeczywiste badania typu, a nie ich przepisanie na polskie normy - jak to miało miejsce wówczas w przypadku importu bram zachodnich - otóż ta pierwsza aprobata techniczna została wystawiona w czerwcu 1996 roku przez ITB - można sprawdzić w archiwum, co to była za firma. Dziwi mnie ta Twoja żółć - należy pogratulować Premierowi Kaczyńskiemu, że nauczył Polaków nienawidzić Polaków - bo to zdaje się jedyny merytoryczny zarzut do bigtora.
  2. Gwarancja wynosi 2 lub 5 lat w zależności od tego jak często jest serwisowana. http://admin.bigtor.pl/pliki/materialy/Gwarancja.bigtor.pdf Na każdej bramie znajduje się tabliczka znamionowa z nazwą firmy, która kupiła tę bramę od producenta i zainstalowała u Ciebie. Tak jest w bigtorze niemal od zawsze....Sprzedaż produktów budowlanych bez tabliczki z oznaczeniem CE, gdzie określa się ustawowo: numer badającego ciała notyfikowanego w UE i protokołu badań typu dopuszczających na rynek, właściwości bramy - jest bardzo surowo karana w Polsce i w Europie więc wątpliwe by dealer odważył się ją zdemontować. Skoro masz problem z bramą to oprócz karty gwarancyjnej 5 letniej masz dwa lata rękojmi u sprzedającego. U sprzedającego, którego nazwę na bramie umieścił jej producent. Gdzie więc jest problem?
  3. Nadproże w bramie służy wyłącznie jako przestrzeń ukrycia łuku i mechanizmu równoważenia. Jeżeli wybierzesz Wiśniowskiego UNIPRO to masz tam typówkę o wysokości 2500 ale jeżeli nie planujesz wysokiego otworu możesz go pomniejszyć czymkolwiek. Żeby nie montować np. stalowej konstrukcji dla sprężyn skrętnych w tym wypadku doradzam sprężyny naciągowe.
  4. Piszesz nieprawdę. I Bigtor i Krispol i Wiśniowski mają podobnych lub identycznych dostawców. A jeżeli chodzi o panel to Krispol i bigtor mają niemal identycznych (Kingspan, Hieross Costa, Metecno w krispolu pojawił się wynalazek: Epco-firma od 2 lat na rynku) - w prowadnicach i najważniejsze w sprężynach bigtor jest do przodu bo oferuje wyłącznie skrętne o żywotności 15 000, nie ma w ofercie tanich naciągowych i taniego plastyku zamiast stalowych łuków, daje pisemną gwarancję 5 lat- ściągnij sobie kartę gwarancyjne i porównaj choćby z Normsthalem. Napędy w Krispol i BiG TOR są te same (Nice; Beninca, Marantec) z różnicą Chińczyków - bigtor sam przecertyfikował Chinola w TUV a Krispol za te same pieniądze oferuje chinola z logo somfy. A te mechanizmy o których piszesz to na świecie sprzedają tylko 3 hurtownie: Flexi Force; Doco i Torqe Force - tu nie ma cudów większość jest produkowana w Chinach lub w Wietnamie. Sprawdź na www. i dostawców i hurtowników poszukasz po domenach i może wówczas sprostuj cześć tych bzdur, kolego...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...