15 ooo cykli oznacza otwarcie i zamkniecie, przyjmuje się 3 cykle w eksploatacji przez gospodarstwo domowe. Ale uważaj bo np. producenci automatyki bardzo często zliczają załączenia a to dokładnie połowa cyklu. Producenci, którzy nie mają CE z hurtowni a wykonali pełne badania typu (bigtor ma pełne badania przeprowadzone 1996 w ITB a kolejne w TUV SUD - ostatnie w 2013) muszą przeprowadzić badania trwałościowe i do każdej faktury dołącza się deklaracje własności - oprócz tych słynnych jak odporność na parcie wiatrem, przenikalności itp także podaje się ilość cykli pracy oraz informację czy ta konkretna brama została wyprodukowana z przeznaczeniem do użytku prywatnego czy publicznego oraz w jakim charakterze obsługi ręcznej czy automatycznej. w bigtor standardowe cykle to 15, 20, 25, 50 tys cykli zweryfikowanych w TUV właśnie a trwałość przenoszenia cech deklarowanych to 100 000 zweryfikowanych w TUV . Mozna to sprawdzić.
Brama Normsthal - jest dzisiaj składakiem nie lepszym od większości polskich producentów, ponieważ firma ta została przejęta przez hurtownie zaopatrującą w części tych polskich składaków. Można przeczytać na okuciach odpowiednie symbole hurtowe i sprawdzić to w googlach. Prowadnice są kompletowane na Węgrzech a panel jest produkowany w Szwecji w firmie Crawford. Z marka Normsthal jest teraz świetną marką a nie nazwą niemieckiego producenta bram.
I na koniec: pierwsza polska aprobata techniczna dla polskiego producenta bram segmentowych wystawiona w oparciu o rzeczywiste badania typu, a nie ich przepisanie na polskie normy - jak to miało miejsce wówczas w przypadku importu bram zachodnich - otóż ta pierwsza aprobata techniczna została wystawiona w czerwcu 1996 roku przez ITB - można sprawdzić w archiwum, co to była za firma. Dziwi mnie ta Twoja żółć - należy pogratulować Premierowi Kaczyńskiemu, że nauczył Polaków nienawidzić Polaków - bo to zdaje się jedyny merytoryczny zarzut do bigtora.