Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

damian j.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

O damian j.

  • Urodziny 02.04.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    cantona

Dane osobowe

  • Miejscowość
    wlkp
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

damian j.'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. na wstępie witam wszystkich, mam pytanie dotyczące wilgotności podłoża, a dokładniej o tworzenie bariery przeciwwilgociowej (u niektórych producentów chemii nawet do 5%CM) Taki więc, czy ktoś stosuje? Jeśli tak to z jakim skutkiem? No i kto da na to gwarancję.... producent?
  2. Odgrzewam temat, czy ktoś praktykuje takie rozwiązania? Parę razy odcinałem ale max do 3%CM Na instrukcjach gruntów poliuretanowych producenci podają że można układać do nawet 5%wilgotności, ciekawe tylko czy producent da na to gwarancję?
  3. Niezła robota, produkt tańszy niż drewniane ale montaż dużo trudniejszy;) no i schody trzeba zawsze jakoś "wyprostować"
  4. A tak wracając do tematu to za przyklejenie z gruntowaniem biorę od 28 do 40 pln za m2 Za listwy to różnie się płaci bo teraz w modzie są bardzo wysokie białe listwy które zapewne każdy uwielbia docinać (w starych kamienicach szczególnie) przez co cena wacha się od 5 do 15pln.
  5. Czyli układanie deski na klej wraz z oblistwowaniem kosztuje tyle co montaż jednego m2 paneli? Bez ukrytych kosztów i doliczania np , za dylatacje 20pln za mb, gruntowanie 3pln m2 za mieszanie wzorów lub za wysokość listwy cokołowej itp.? Czy może aby zastosować taką cenę musisz sprzedać swój klej:D ??? Jeśli jest to cena na "gotowo" to gratuluję wysokiej organizacji pracy.
  6. Potwierdzam, panel tak twardy że co chwilę trzeba piłę/ostrza zmieniać, ale wizualnie nie różnią się dużo od PRLowskich wykładzin:D Wyglądają strasznie sztucznie, ale może to tylko moje wrażenie.
  7. Oczywiście trzeba wycenić indywidualnie ale za orientacyjną kwotę można przyjąć ok 250 PLN za stopień z podstopniem.
  8. Nie ma co gdybać, panele mają wadę i trzeba poczekać na decyzję ze strony sklepu. Chyba że już był tzw. SeRwiSs A jeśli w zaparte że to Pan zalał podłogę albo że "zwierzęta poniszczyły" a reklamacja zostanie odrzucona to wtedy wzywa Pan rzeczoznawce i on już dalej poprowadzi.
  9. damian j.

    Szafa wnękowa

    Odgrzewam temat, pytanie do znających temat szaf:) Jak wiadomo front w szafach z zabudowy w szkle lacobel jest dość drogim rozwiązaniem(około 140pln/m2), dlatego też zacząłem szukać alternatywy i wymyśliłem że można okleić front folią samoprzylepną która występuje w wersji połyskowe(cena ok 15pln za m2). http://allegro.pl/show_item.php?item=2015144180&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 jak widać rozwiązanie dużo tańsze ale nie wiem czy to choć trochę przypomina lacobel? W necie są również samoprzylepne fototapety dedykowane na drzwi do szaf wnękowych. Może ktoś stosował takie rozwiązania?
  10. witam, w każdej paczce znajduje się instrukcja montażu i na pewno są w niej określone wytyczne prac montażowych takiej podłogi. Np: -ile powinna wynosić dylatacja przy ścianach(minimum 8mm) -jak długą podłogę można układać w ciągu(zdaję się że 8mb) -dopuszczalne nierówności (2mm na metrowej łacie) -na pewno czas tzw leżakowania (48h) -wytyczne dotyczące podkładu (i tu wydaje mi się że calssen dopuszcza podkład o maksymalnej grubości 3mm a ekopor jest produkowany w 4mm 5,5,mm i 7mm grubości,) mogę się delikatnie mylić w niektórych punktach ale te wartości będą zbliżone, każdy producent ma jakieś tam swoje uwarunkowania. Czy winny jest montaż? wydaje mi się że tak, ale musisz podać więcej info. aby wydać OSĄD SKAZUJĄCY:D przede wszystkim napisz jak się mają szczeliny przy ścianach, jak duże są powierzchnie, no i czy te uniesione krawędzie są od samego początku czy pojawiają się w trakcie użytkowania. pzdr
  11. A kto Panu powiedział że to nie są schody na nowym profilu "Incizio"? Proszę się tak nie spinać:] dla porównania poniżej, schody szare w starym systemie i dębowe w nowym
  12. Witam ponownie, to może ja coś dodam, przepraszam za jakość zdjęć ale robione przy okazji
  13. I jak te fotki? Będą? Strasznie mnie interesuje jak wyszło.
  14. Naprawdę dużo tańsze? Po ile wychodzi stopień, z tego co slyszałem to ten profil qs jest dość drogi.
  15. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia i opieki społecznej z dnia 11 września 1996 r. (Dz.U. nr 121, poz. 571) obecnie w Polsce za rakotwórcze dla ludzi uważa się procesy produkcyjne, w których są emitowane pyły drewna twardego, takiego jak buk i dąb. tak jak i pył z paneli jest rakotwórczy. a tak naprawde to tylko dla parkieciarzy/montażystów którzy wykonują takie usługi:) Bynajmniej nic nie slyszałem żeby cokolwiek z tych dwóch grup w uzytkowaniu bylo szkodliwe. A tak wracając do tematu to równierz jestem zdania że nie da się powiedzieć co jest lepsze. Każdy zna swoje potrzeby, preferencje i na ich podstawie dokonuje wyboru.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...