Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

damian j.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez damian j.

  1. na wstępie witam wszystkich, mam pytanie dotyczące wilgotności podłoża, a dokładniej o tworzenie bariery przeciwwilgociowej (u niektórych producentów chemii nawet do 5%CM) Taki więc, czy ktoś stosuje? Jeśli tak to z jakim skutkiem? No i kto da na to gwarancję.... producent?
  2. Odgrzewam temat, czy ktoś praktykuje takie rozwiązania? Parę razy odcinałem ale max do 3%CM Na instrukcjach gruntów poliuretanowych producenci podają że można układać do nawet 5%wilgotności, ciekawe tylko czy producent da na to gwarancję?
  3. Niezła robota, produkt tańszy niż drewniane ale montaż dużo trudniejszy;) no i schody trzeba zawsze jakoś "wyprostować"
  4. A tak wracając do tematu to za przyklejenie z gruntowaniem biorę od 28 do 40 pln za m2 Za listwy to różnie się płaci bo teraz w modzie są bardzo wysokie białe listwy które zapewne każdy uwielbia docinać (w starych kamienicach szczególnie) przez co cena wacha się od 5 do 15pln.
  5. Czyli układanie deski na klej wraz z oblistwowaniem kosztuje tyle co montaż jednego m2 paneli? Bez ukrytych kosztów i doliczania np , za dylatacje 20pln za mb, gruntowanie 3pln m2 za mieszanie wzorów lub za wysokość listwy cokołowej itp.? Czy może aby zastosować taką cenę musisz sprzedać swój klej:D ??? Jeśli jest to cena na "gotowo" to gratuluję wysokiej organizacji pracy.
  6. Potwierdzam, panel tak twardy że co chwilę trzeba piłę/ostrza zmieniać, ale wizualnie nie różnią się dużo od PRLowskich wykładzin:D Wyglądają strasznie sztucznie, ale może to tylko moje wrażenie.
  7. Oczywiście trzeba wycenić indywidualnie ale za orientacyjną kwotę można przyjąć ok 250 PLN za stopień z podstopniem.
  8. Nie ma co gdybać, panele mają wadę i trzeba poczekać na decyzję ze strony sklepu. Chyba że już był tzw. SeRwiSs A jeśli w zaparte że to Pan zalał podłogę albo że "zwierzęta poniszczyły" a reklamacja zostanie odrzucona to wtedy wzywa Pan rzeczoznawce i on już dalej poprowadzi.
  9. damian j.

    Szafa wnękowa

    Odgrzewam temat, pytanie do znających temat szaf:) Jak wiadomo front w szafach z zabudowy w szkle lacobel jest dość drogim rozwiązaniem(około 140pln/m2), dlatego też zacząłem szukać alternatywy i wymyśliłem że można okleić front folią samoprzylepną która występuje w wersji połyskowe(cena ok 15pln za m2). http://allegro.pl/show_item.php?item=2015144180&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 jak widać rozwiązanie dużo tańsze ale nie wiem czy to choć trochę przypomina lacobel? W necie są również samoprzylepne fototapety dedykowane na drzwi do szaf wnękowych. Może ktoś stosował takie rozwiązania?
  10. witam, w każdej paczce znajduje się instrukcja montażu i na pewno są w niej określone wytyczne prac montażowych takiej podłogi. Np: -ile powinna wynosić dylatacja przy ścianach(minimum 8mm) -jak długą podłogę można układać w ciągu(zdaję się że 8mb) -dopuszczalne nierówności (2mm na metrowej łacie) -na pewno czas tzw leżakowania (48h) -wytyczne dotyczące podkładu (i tu wydaje mi się że calssen dopuszcza podkład o maksymalnej grubości 3mm a ekopor jest produkowany w 4mm 5,5,mm i 7mm grubości,) mogę się delikatnie mylić w niektórych punktach ale te wartości będą zbliżone, każdy producent ma jakieś tam swoje uwarunkowania. Czy winny jest montaż? wydaje mi się że tak, ale musisz podać więcej info. aby wydać OSĄD SKAZUJĄCY:D przede wszystkim napisz jak się mają szczeliny przy ścianach, jak duże są powierzchnie, no i czy te uniesione krawędzie są od samego początku czy pojawiają się w trakcie użytkowania. pzdr
  11. A kto Panu powiedział że to nie są schody na nowym profilu "Incizio"? Proszę się tak nie spinać:] dla porównania poniżej, schody szare w starym systemie i dębowe w nowym
  12. Witam ponownie, to może ja coś dodam, przepraszam za jakość zdjęć ale robione przy okazji
  13. I jak te fotki? Będą? Strasznie mnie interesuje jak wyszło.
  14. Naprawdę dużo tańsze? Po ile wychodzi stopień, z tego co slyszałem to ten profil qs jest dość drogi.
  15. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia i opieki społecznej z dnia 11 września 1996 r. (Dz.U. nr 121, poz. 571) obecnie w Polsce za rakotwórcze dla ludzi uważa się procesy produkcyjne, w których są emitowane pyły drewna twardego, takiego jak buk i dąb. tak jak i pył z paneli jest rakotwórczy. a tak naprawde to tylko dla parkieciarzy/montażystów którzy wykonują takie usługi:) Bynajmniej nic nie slyszałem żeby cokolwiek z tych dwóch grup w uzytkowaniu bylo szkodliwe. A tak wracając do tematu to równierz jestem zdania że nie da się powiedzieć co jest lepsze. Każdy zna swoje potrzeby, preferencje i na ich podstawie dokonuje wyboru.
  16. witam, panel z v-fuga ma 9,5mm grubosci a bez fugi 8mm. Zatem oprócz wyglądu takiej podłogi, róznice będą też odczuwalne w odgłosie, na pluis oczywiscie dla wersji 9,5mm. W niektórych sklepach widziałem że panele te z fugą po dwóch stronach są tańsze od wesji z czterostronną i moim zdaniem wyglądają dużo lepiej. Zatem radze się zasatanowić nad kombinacją grubości podłogi i rodzaju podkładu, przy czym najbardziej istone jest aby podłoże było możliwie najrówniejsze z możliwych;) bo to w głównej mierze odpowiada za efekt tzw. stukania Niezależnie jaki to będzie podkład(+folia ewentuanie)g warancja obowiązuje, no chyba że położysz na kartony po panelach:) ps. najlepiej wejdz do jakiegoś sklepu i wyprubój różen podkłady. korek jest sredni
  17. http://www.scmbpanele.com/plyty-osb.html tu jest napisane że odstępy legarów uzależnione są od grubości płyty pzdr
  18. ja wybieram panel (Pergo lub QS)
  19. Skoro w instrukcji nie jest określone czy można je kleić to trzeba zasięgnąć opinii u producenta, przedstawiciele lub dystrybutora. Mnie wydaje się że można tylko trzeba to zamontować zgodnie z warunkami gwarancji. Przyklejenie deski na piórach nie spowoduje że deska nie będzie się uginała, to zależy od równej posadzki ,również nie będzie bardziej stabilna
  20. bardzo proszę http://www.arbiton.com/pl,go,show,addresses.html Wydaje mi się że widziałem również w Praktiker i Komfort. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale zakładając że pod deskę warstwową dasz klej, albo najcieńszy podkład 1-2mm to będzie trzeba dołożyć jakieś 6-8mm podkładu pod panel. Tak? Pozwolę sobie jeszcze powiedzieć że możesz kupić również podkład od producenta paneli (np Balterio robi podobny do Supersonic)
  21. Jak dla mnie korek średnio tłumi dźwięki odbite, nie znam dokładnych wartości ale najlepszą matę wytłumiająca po jakiej miałem okazję chodzić daję podkład który nazywa się Benefloor SuperSonic. Jest bardzo ciężki, gęsty i podczas użytkowania wydaję naprawdę przyjemny dźwięk. Oczywiście minusem jest niewątpliwie cena bo koszt ok 25pln/m2. Oczywiści aby panel nie "stukał" podłoga musi być równa i stabilna.
  22. Pytanie do doświadczonych Kilka dni temu byłem u klienta aby wymierzyć panele na piętrze, na parterze miał już położoną na klej jakąś deskę trójwarstwową wykończoną lakierem, jakiegoś rumuńskiego producenta. I tu moje pytanie, deska wyglądała na pofalowaną, widoczne to było pod światło jak i w dotyku. Fale układały się równolegle do środkowej warstwy tzw. poprzecznej, równolegle do krótkiego boku. Dodam że łączenia deski nie podnosiły się i były w miarę równe jak na tę jakość Temperatura w pomieszczeniu miała ok 13stopni, oczywiście za mało, ale czy to z tego powodu deska tak wygląda? PS. z góry mówię że nie wiem czy i jaki był wynik pomiaru wilgotności i w jakich warunkach było układane drewno. Klej był "żywiczny super" czy jakoś tak
  23. Wydaję mi się że jakość tych podłóg w tym przedziale cenowym jest porównywalna. Ja jednak zdecydowałbym się na QS ze względu trochę dłuższe deski (kolekcja Eligna) lub może udałoby się kupić jakiś model Balterio z V-fugą (rowkiem na łączeniach). Jest w czym wybierać. Jeśli chodzi o negatywne opinie to czasami każdemu trafi się jakiś bubel.
  24. Jeśli podłoga z desek jest równa i stabilna, to panele powinny być położone w poprzek, prawdopodobnie jest to opisane na instrukcji montażu. Takie ułożenie "krzyżowe" ma uchronić długie łączenie paneli przed położeniem ich wzdłuż łączeń desek.
  25. Witam, obie podłogi to w moim przekonaniu bardzo dobry wybór, bardzo dobra jakość. Często staram się doradzać klientom podłogi własnie tych producentów bo wiem że efekt będzie dobry i klient zadowolony. Kierowałbym się gustem przy wyborze. Quick Step ma węższe deski i nieco dłuższe (co mi się bardzo podoba) natomiast Balterio charakteryzuje się bardziej rustykalną , chropowatą powierzchnią. Co do zdjęć może pomogą linki http://www.balterio.com/roomdesigner.php?lang=pl&con=eu http://www.quick-step.com/europe/pl/pl/interiordesigner.aspx pzdr
×
×
  • Dodaj nową pozycję...