Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pood

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

pood's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dom został częściowo wyremontowany. Poprawione fundamenty, zasypana piwnica, wykonana nowa instalacja elektryczna, wodo-kanalizacyjna, oraz instalacja c.o /co prawda nie osobna tak jak chciałem tylko podciągnięta od syna który wymienił kocioł c.o i komin/, nowe tynki wapienne, ocieplona posadzka i zrobiona wylewka, wymienione okna, nowe drzwi wejściowe z wyjściem na taras łączący oba domy i wiele innych prac. Został jeszcze do zrobienia sufit podwieszany /na strychu jest już ocieplenie położona wełna/ , panele podłogowe, terakota, glazura itp. Później ocieplenie i otynkowanie. Bardzo dużo zrobione zostało przez nas samych. Może tempo jest nie za szczególne lecz jednocześnie trzeba było rozebrać i na nowo postawić część istniejącego ogrodzenia, przygotować do ogrodzenia całej posesji nie tylko od drogi, poprawić budynki gospodarcze, zagospodarować ogród itp.
  2. Dom jest stary z kamienia wapiennego a na zewnątrz obmurowany czerwoną cegłą. Wewnątrz domu ściany z kamienia wapiennego były otynkowane lecz tynk był w złym stanie został skuty. Teraz problem, co na ściany, czy płyty karton-gips na konstrukcji, bo podobno na placki nie można przykleić, bo nie będzie trzymać się czy lepiej położyć siatkę i tynk. Jeśli tynk to jaki? Co wyjdzie taniej?
  3. Od trzech lat zbieram się kupić pod krzesło obrotowe dywanik bo dziennie spędzamy sporo czasu przy kompie i boję się że kółka krzesła zniszczą panele. Jakoś nie po drodze mi do Dywanolandu a jak tam trafię to nic mi nie pasuje. Ale o dziwo panele wytrzymują i pod krzesłem choć tak intensywnie używane nie różnią się od innych. Tak więc nie są najgorsze.
  4. Jeśli chodzi o podpowiedz w remoncie to poprosiłem kolegę budowlańca ale teraz trudno mu sie zebrać aby ze mną pojechać. Na scianach i suficie położę karton-gips.To pęknięcie między domem a dobudówką nie powiększa się a po prostu ktoś przytknął tylko ścianę dobudówki do budynku więc trzeba to poprawić. Na wiosnę w pierwszym rzędzie myślę odkopać i poprawić fundamenty, szczególnie od strony ulicy więc zobaczę jakie są pod dobudówką. Podłogę /wylewki/ bedę mógł robić dopiero jak wykonam instalację wod-kan i będę wiedział co z ogrzewaniem. Nie wiem co na podłogę bo jak nie będę grzał to czy panele będą dobre? Niestety piec gazowy odpada bo tam jeszcze nie ma gazu.
  5. Syn kupił siedlisko z piętrowym domem /klockiem/ i jeszcze starszym parterowym. Zrobił remont na parterze w klocku a ponieważ zbliżamy się do wieku emerytalnego więc zaproponował abyśmy z żoną zrobili sobie remont na piętrze aby na emeryturze mieszkać na wsi razem z nim. Nie odpowadało nam to więc dostaliśmy propozycję remontu starego domu / pokój 25m, kuchnia 20m i przybudówka ok. 10m/ który w 1 wersji był przeznaczony do rozbiórki. Propozycję przyjąłem i teraz mam problem jak przeprowadzić remont ponieważ do czasu emerytury będę mieszkał w mieście a z domu będę korzystał tylko w dni wolne. Jak rozwiązać ogrzewanie ? Syn chce doprowadzić wodę, kanalizację i c.o ze swojego domu /odległ między domami ok.1m/ . Wodę tak ale z c.o to nie wiem czy to dobry pomysł. Ja myślałem o kominku z obiegiem powietrza wymuszonym bo do póki nie mieszkam to nic by się nie stało, tylko na zimę wodę z instalację wod-kan bym spuścił. Zamierzam na ściany położyć płyty karton-gips, podłoga styropian, wylewka, panele. Na łazienkę syn proponuje wydzielić z kuchni, ja chcę łazienkę w przybudówce. Gdy bedę miał zamieszkać na stałe to budynek ocieplę bo do tego czasu to powoli ze względu na kasę. Jakie wy widzicie rozwiązanie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...