Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ALBERTYN

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    53
  • Rejestracja

O ALBERTYN

  • Urodziny 13.02.1979

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    busko zdrój
  • Kod pocztowy
    28-100
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ALBERTYN's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zadałem pytanie dotyczące pieca co bo jestem na etapie wyposażenia kotłowni a nie zdawałem sobie sprawy że temat doboru pieca co jest taki ciężki (chodzi o moc pieca). W sklepach hydraulicznych proponuje mi się absurdalne moce w przedziale od 18 do 25 kw (25 kw to absurd),patrząc raczej na przeliczniki ogrzewanej powierzchni według producenta a nie na zapotrzebowanie mojego domu na ciepło. Przy powierzchni m 131 nawet wtedy gdy poszerzyłem go o 0,5 m wystarczy podobno moc 16-19 kw. Znajomy ma mi obliczyć zapotrzebowanie domu na ciepło aby według tego dobrać moc pieca; żeby nie był za słaby ani za mocny. Dżigit dzięki za informacje.
  2. Zibi mam pytanie. Czy zbrojenie schodów lanych miałeś projektowane przez projektanta czy też zrobiła je ekipa na budowie? Jeżeli projektant to czy mógłbyś mi przesłać na meila rzuty tych schodów? Nakręciłem się na schody drewniane dlatego że mi się podobają (takie zresztą są w tym projekcie) ale też dlatego że kilka osób widząc ten projekt twierdziło że schody lane będą na takiej przestrzeni niewygodne. Kiedy jednak patrzę na zamieszczone przez Ciebie zdjęcie twoich schodów to naprawdę wyglądają całkiem fajnie. Nie wiem tylko czy gdybym się na nie zdecydował to mógłbym takie schody zrobić w domie który jest przykryty dachem.Mój meil: [email protected]
  3. Wiele rzeczy nie robi się tylko dlatego, że uważa się iż niewarto. Ja uważam że warto. Kupiłem projekt domu a nie książkę o domu. Przez takie braki i niedorubki jakie są w tym projekcie ponoszę dodatkowe koszty które niepowinienem ponosić. Rozmowa z Panem Matuszewskim przypomina mi rozmowę z moim majstrem z którym w czoraj się pożegnałem (chociaż dach mam przykryty tylko folią i newiem czy znajdę teraz nową ekipę). Kiedy się mylił zawsze miał jakieś wytłumaczenie. Nigdy że on zawala. Tak samo zachowje się P. Matuszewski. Miałem od niego kupić jescze jeden projekt dla siostry (nawet pzysłał mi parę propozycji) Jednak po takiej wpadce niech o tym zapamni. Biór projektowych jest wiele, wybiorę innych. Z Rzecznikiem Konsumentów jestem umówiony na poniedziałek. Nie wiem czy to coś da ale jest to moja forma sprzeciw przeciwko takiej nierzetelności.
  4. Masz rację z tym przekrojem. Ja uważam, że zamiast zrobić przekrój symetryczny i pokazać jakim cudem Pan Matuszewski zmieścił okno o wysokści 150 cm w pokoju z jaskółką, przecioł dom jak chciał. Nie piszę o wszystkich błędch i niedorubkach, bo jest ich więcej niż pozwala przyzwoitość (niepowinno ich wogóle być). Chodzi o to aby pokazać że ten projekt jest zrobiony delikatnie mowiąc nierzetelnie.
  5. Według mojej wiedzy wieniec na ściance kolakowej jest rzeczywiście przezbrojony ale zobiłem jak w projekcie. Ten projekt jest jednym wielkim bublem konstrukcyjnym. Poza tym, że ten dom mi sie podoba, to niemogę nic więcej pozytywnego o nim powiedzieć. Niemoże być tak, że człowiek który mniema się inrzynierem z uprawniemiami coś takiego wypuszcza w obieg. Ten projekt ma braki przykładowo: stolarki okiennej czy też podstawowych obliczeń statycznych. Bez nich projektant adaptujący powinien zrobić projekt od nowa. A jak jest w rzeczywistości? Zaklepuje to co jest. Jeżel chodzi o konsrukcję to największy absurd jaki jest w tym projekcie to poza elementem drewnianym przechodzącm przez komin, śmiesznie wygląda przekrój poprzeczny pokazujący okna w jaskółkach. Gdyby stosować się do tego co jest w projekcie to okno w pokoju na piętrze z jaskółką wyszłoby poza dachem i weszłoby w strych. Dlatego Pan Matuszewski na przekroju poprzecznym w łązience z jaskółką przkrój okna pokazał a w pokoju zamiast okna umieścił ścianę. W niektórych miejsach wymiary pddasza po dodaniu się nie zgadzają ale to drobna sprawa. Jeżeli nie macie czytających projekt kierowników i majstrów tylko ludzi robiących jak w projekcie to będziecie mieć wiele "niespodzianek". Osobiście zastanawiam się nad oddaniem sprawy do Rzecznika Konsumenów jak i poinformowania Wielkopolską Okręgową Izbę Architektów jakiego członka mają w swoich szereach. Bo poprostu na takie dziadostwo się nie zgadzam.
  6. W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedź od swego projektanta dotyczącej więźby dochowej w M 131. Pan Matuszewski jest nieuczciwy, ponieważ sprzedając projekty na całą Polskę powinien sprzedawać je z więźbą dostosowaną do danych stref śniegowych i wiatrowych. W projekcie powinny się znaleść obliczenia statyczne domu, jeżeli nie całe, to przynajmniej podstawowe obliczenia a w danym projekcie ich nie ma. Za wykonanie od nowa całych obliczeń statycznych powinienem wziąść od Pana dodatkową zapłatę i wykonać to, co powinien zrobić Pan Matuszewski. Ja sprzedaję projekty różnych biur projektowych ale poraz pierwszy spotkałem się z sytuacją żebym musiał dodatkowo wykonywać obliczenia statyczne. Wykonam je dla Pana gratis choć powtarzam powinien je wykonać Pan Matuszewski. Jeśli chodzi o problem z kominem, to według mnie, lepszym rozwiązaniem jest go przesunąc niż rozwiązać to tak jak proponuje Pan Matuszewski. Obliczenia statyczne które otrzymałem od Pana Matuszewskiego są wykonane dla 1 strefy wiatrowej i 2 strefy śniegowej dla miejscowości w gminie Sochaczew. Myślę że warto zapytać o to projektantów adaptujących i przedstawić im sytuację. Nie pomylę się pewnie jeżeli powiem iż mało który projektant zwrócił na to uwagę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...