Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jerzus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Jerzus

  1. Jerzus

    Więcej dachu

    Dodaję pare kolejnych fotek. Jeżeli chodzi o koszty dachu to firma wzięła ode mnie 40 000 za kompleksowe wykonanie, tzn. ciesielka, dekarka, opierzenia, orynnowanie, malowanie wraz z wszystkimi materiałami. Farba na razie to dwie warstwy zwykłej farby podkładowej.
  2. Jerzus

    Dach oraz okna.

    http://i22.photobucket.com/albums/b338/jerzus/Budowa/SL373953.jpg" rel="external nofollow">http://i22.photobucket.com/albums/b338/jerzus/Budowa/SL373953.jpg
  3. @marcinmgdz Wcześniej pytałeś o to czy da się postawić promyka za 200 tyś. Ja tak planuję, jednak od stanu surowego zamkniętego, łącznie ze ściankami działowymi, a oprócz instalacji wod/kan/gaz robimy, lub będziemy robić sami z bratem, który się na tym zna, bo prowadzi własną działalność w zakresie usług ogólnobudowlanych. Tym sposobem zaoszczędzę wiele na robociźnie. Jeżeli będziesz większość zlecał ekipom, to może być ciężko. Tym bardziej, że chcesz porobić tak wiele zmian w garażu. Pamiętaj, że każda dodatkowa ścianka, drzwi czy okno, ogólnie pomieszczenie to znaczące wydatki. Jeżeli chodzi o zagospodarowanie poddasza to zajrzyj do mojego dziennika budowy. Właśnie dokonuję aktualizacji, która obejmuje etapy aż od stanu surowego otwartego. Pozdrawiam.
  4. Gratulacje. Zazdroszczę, bo sam wiem ile nas jeszcze czeka. No ale jak to mówią - budowa to prawdziwy sprawdzian cierpliwości. Oby Wam się dobrze mieszkało.
  5. Jerzus

    Chwila oddechu :)

    Wienieć już zrobiony. Szczyty wyciągnięte. Kolejny etap zakończony. To wszystko cieszy, ale jak sobie pomyślę ile jeszcze przed nami.... W tej chwili mała przerwa, a więc jest czas na uporządkowanie terenu wokół budowy. Czekamy do połowy lipca, bo wtedy wchodzi ekipa z dachem. Pozdrawiam.
  6. lidka_ mam pytanie. Otóż patrząc na zdjęcia w Twoim dzienniku budowy zauważyłem pewną rzecz. Przerabialiście u siebie okna, tzn pomniejszaliście? bo widzę nadproża, a pierwotnie w projekcie sklepieniem okien jest wieniec.
  7. Jerzus

    Kolejny etap

    Mury, kominy oraz wieniec. Powoli prace posuwają się do przodu. Możemy już sobie powyobrażac gdzie będą pomieszczenia :)
  8. Jerzus

    Stan zerowy

    Początki
  9. U nas kończą właśnie wieniec. Nasze koszty materiałów + robocizna (bez ścianek działowych) za ten etap to około 35 tyś Udało mi się załatwiś ekipę do budowy dachu na połowę lipca. Za kopleksowe wykonanie, tj. drewno, blachodachówka rukki, wszelkie dodatki, folie, opierzenia, orynnowanie, filary, nadbitki itp oraz robocizna (prace ciesielskie, dekarskie) zapłacimy 40 tyś zł. Pozdrawiam P.S. Założyłem dziennik budowy.
  10. U mnie geodeta w zeszłym tygodniu wytyczył pole zabudowy, a jutro wpada ekpia i zaczynamy prace ziemne. Założę na dniach dziennik budowy. Moje koszty to narazie: Porotherm+bloczki betonowe+cegła na kominy+stal to około 12 tyś Ekipa wyceniła robocizne na 11 tyś za fundamenty i mury z kominami (bez ścianek działowy, bo te będziemy stawiać sami) Pozdrawiam.
  11. Nasza koncepcja po uzgodnieniach z architektem wygląda tak: http://i22.photobucket.com/albums/b338/jerzus/PROMYKkoncepcja3.jpg W tej chwili nanosi zmiany. Pzostaje nam tylko uzyskac pozwolenie na budowę i na wiosnę zaczynamy. Kupiliśmy już pustaki. Zdecydowaliśmy się na porotherm 25. Cena za 22 palety (1320 bloczków) to niecałe 6,5 tyś. Pozdrawiam.
  12. Też mam taki zamiar. Podłogę na poddaszu zrobię z płyty osb. Wejściem będą opuszczane schody, które zlokalizuje chyba w przeprojektowanej części garażu.
  13. Witam wszystkich serdecznie. Również mamy zamiar z żoną budować promyka. Jeżeli się uda szybko sprzedać mieszkanie i uzyskać pozwolenie na budowę (reszta dokumentów już jest) to na wiosnę ruszymy z budową. Nasza wersja będzie wyglądać w przybliżeniu tak: http://i22.photobucket.com/albums/b338/jerzus/PROMYKkoncepcja2.jpg Postaram się od czasu do czasu coś napisać jak nam idzie. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...