Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

popo00

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    104
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Tomek Harasik

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdynia

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

popo00's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Planuję piwnicę z bloczków i natrysk piany pur jako termoizolacja. Sąsiedzi maja czasem wilgoć w piwnicy więc I na hydroizolacji mi zależy. Co stosuje się przy piance PUR za hydroizolacje? W jakiej kolejności? Dobra masa bitumiczna albo płynna guma ?
  2. Wiem że to super materiał na izolacje fundamentu czy dachu ale jak jest ze ścianami zewnętrznymi? Czy da się uzyskać równą powierzchnie pod późniejszy tynk? Mam zaprojektowane 15cm warstwy styropian I myślę czy nie lepiej tzn szybciej taniej i szczelniej nie będzie zrobić natrysku.
  3. Mam już więcej informacji. Warstwa na dach czy taras to min. 3 mm, czyli na dach 100m2 zuzyjemy 300litrow tj 450kg. Chińska fabryka za kg przy tej ilości liczy 2 dolary za kg. U nas najtaniej podobny materiał do kupna widziałem za 60 PLN, niezła cena. Firmy z nałożeniem wołają 300 pln za m2 za warstwę 3mm. Z tego co się zorientowałem to są rodzaje do nakładania na gorąco specjalnym agregatem i takie do nakładania wałkiem lub pędzlem. Ja zamierzam potraktować tym ławę fundamentowe i taras. Być może też i dach ale trochę strach jak człowiek tego sam nie robił, choć technogia wydaje się prosta, wystarczy porządnie nałożyć kilka warstw tej mazi i to zastyga na amen. Przy okazji poznałem inną fajną technogię tj. Zaizoluję fundamenty pianą PUR, aż dziwne że ludzie wolą przyklejac płaty styropianu zamiast dać natrysk z takiej piany ktora genialnie szczelna i przyczepna.
  4. Jak uważacie drodzy Państwo ? Podoba mi się ...znam te tereny. https://www.otodom.pl/oferta/dom-suchom-ID2Tuvl.html#gallery[1] Piękne to piętro tam by było
  5. No witam niedawno zamontowałem słuchaweczkę do mycia pupci , no wiecie o co chodzi Dziwie się że nigdzie takie rozwiązania nie znalazłem przynajmniej w opisach na necie. Jest mega proste, i tanie ( wąż 20 pln, słuchawka 20pln, kurek kątowy 16pln, uchwyt 9 pln) . Kurek wkręcony jest w gwint przy kurku zamykającym zasilanie spłuczki WC. Odkręcasz - leci, zakręcasz nie leci, tak więc nie ma obawy że ktoś zapomni zamknąć i ciśnienie rozsadzi wąż. Jedyny minus że leci zawsze zimna woda, ale wiadomo- nie jest to aż taka zimna woda aby było nieprzyjemnie (przynajmniej dla mnie i reszty familii) . Koniec z człapaniem do wanny i szukania prysznicu Jeszcze dodam dwa słowa co do bidetu - dla mnie ten wynalazek jest bez sensu i dużo mniej funkcjonalny i higieniczny niż ta prosta słuchaweczka. Trzeba najpierw się podcierać potem człapać z opuszczonymi spodniami, i syfić w kolejnym miejscu. Nie wiem po co to skoro taką słuchaweczką załatwiasz wszystko szybciutko i na raz. Pozdrawiam http://images75.fotosik.pl/466/e811bfd6bfc9f09dmed.jpg
  6. skrzynka stoi tuż przy mojej działce, na drodze, której jestem współwłaścicielem. czy to oznacza że moge korzystac z tego prądu?
  7. Dzień Dobry, Mam pytanie. Kilka lat temu zakupiłem działkę budowlaną bez uzbrojenia od właściciela większego obszaru, kilkudzisięciu działek obok siebie. W tym czasie właściciel tych działek w celu zwiększenia atrakcyjności w celu sprzedaży pozostałych działek pociągną linię energetyczną. Obok mojej działki staneła skrzynka z prądem, czy mam prawo do korzystania z tego prądu? Właściciel twierdzi że bede musiał zapłacić 5000 pln za licznik i poprowadzenie linii. Do kogo nalezy ta skrzynka , czy mogę to załatwiać z zakładem energetycznym czy musze pytac o zgodę właściciela?
  8. bede dobudowywać dom do istniejącego bliźniaka, on ma tradycyjny fundament, i dom podpiwniczony. czy mogę się do niego dobudować, stawiając mój dom na płycie? budynki nie będą łączyć się konstukcyjnie.
  9. znaczy co że muszla się obrazi i popsuje, czy farba na ścianie zastrajkuje po prostu napisalem że 4 tys. na łazienkę, to wcale nie tak mało. ja moją drugą łazienkę, tą na parterze "na szybkie siusiu" zrobiłem za grosze. muszla z deską 150 pln , do tego umywalka z baterią 200pln . trochę kafelek po podłodze, listwy przypodłogowe i farba na ściany. w sumie mniej niż 1000pln. jak ktoś bedzie tam chciał pchać najdroższe kafle do samego sufitu, i włoski tron to wyjdzie i 15 tys....
  10. na podłodze najtańsze kafelki.. a na ściany trochę kafelek, trochę elementów drewnianych, no i farba. całość może wyglądać bardzo estetycznie. mi się wcale nie podobają łazienki od podłogi do sufitu w kafelkach.
  11. można tańsze rozwiązania. brama garażowa zrobiona z desek przez stolarza. na pewno taniej. drzwi wejściowe tak samo. wewnętrzne nie muszą kosztować 500 a 200. łazienki nie musisz robić za 4 tyś, za 1 tyś też będzie spełniała wymagania.muszla z deską , zlew z baterią i kabina kupisz już za 1000 razem.
  12. na mój rozum jak ma być murowanie to najlepiej z pustaka, i na to 15-20 cm styropianu. nie widzę minusów takiej ściany. to po co sobie utrudniać życie kruchą ceramiką i wełną mineralną którą o wiele trudniej założyć i odizolować od wilgoci niż styropian.
  13. odprowadzenie wody rynnami, dach lekko spadzisty typu kopertowego. izolację cieplną stanowi warstwa styropianu. w sumie attyka nie głupi pomysł ze względów estetycznych
×
×
  • Dodaj nową pozycję...